Misa dźwiękowa antyczna - ton H(B)3 - 1034 gram - 250,3 Hz - AQ20  -

Misa dźwiękowa antyczna - ton H(B)3 - 1034 gram - 250,3 Hz - AQ20

Nasza cena: 1.116,99 zł
Ocena Klientów: brak opinii

Produkt należy do kategorii: Misy dźwiękowe

Opis

MISA DŹWIĘKOWA ANTYCZNA – TON H(B)3 – 1034 GRAM – 250,3 Hz – AQ20

czakra przypisana do danego tonu w systemie himalajskim: VII czakra korony
czakra przypisana do danego tonu w systemie wedyjskim: VII czakra korony

Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytej pałki, sprzętu i oprogramowania do jego oceny.

Cyfry przy tonie oznaczają oktawę, z którego dany ton pochodzi. Tradycyjnie misy są z trzech oktaw, tj. wielkiej (2), małej (3) i razkreślnej (4), czyli reasumując następujące cyfry przy tonie oznaczają:

2 – oktawę wielką,
3 – oktawę małą,
4 – oktawę razkreślną (środkową na pianinie i najczęściej używaną).

Poniżej znajdą Państwo link z krótkim nagraniem omawianej misy (do odsłuchania proszę użyć słuchawek, w przeciwnym wypadku nagranie nie będzie słyszalne):

https://soundcloud.com/studiogong/20a?in=studiogong/sets/misy-antyczne

MISY DŹWIĘKOWE KSIĘŻYCOWE

Misa księżycowa jest instrumentem wyjątkowym, zarówno pod kątem jej powstania jak i materiałów, z których jest wykonana.

Proces jej powstania nie polegał na zwykłym wykuciu lecz na skomplikowanym rytuale, podczas którego następuje mistyczna więź między księżycem, wykuwającym i misą.

Natomiast materiały jakich użyto do produkcji pochodzą wprost z rafinerii, co powoduje że czystość stopu jest niespotykana wśród innych mis himalajskich, skład stopu wynosi:

72 % miedzi,
26 % cyny,
2 % innych metali.

Dla porównania misy himalajskie w większości składają się ze stopu o składzie:

68% miedzi,
22 % cyny,
10% innych metali.

Przygotowanie się mistrzów rzemiosła do wykuwania mis księżycowych wymaga specjalnego rytuału, który polega na oczyszczaniu ciała i umysłu oraz bardzo skrupulatnego przygotowania zarówno swojego wyglądu (odpowiednia długość paznokci i włosów oraz odpowiedni ubiór) jak i oczywiście narzędzi (są nasłoneczniane przez cały dzień poprzedzający noc kucia).

Wykuwanie odbywa się w plenerze, podczas pełni, kiedy nocne niebo jest wolne od chmur a blask i moc księżyca są najsilniejsze.

Mistrzowie rozpoczynają wykuwanie między godziną 21-23 a kończą wraz z pierwszym podmuchem wiatru, który następuje między godziną 2-3 w nocy.

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię

Ostatnio oglądane