Misa dźwiękowa terapeutyczna - ton A4 - 458 gram - 452 Hz - SG5423  -

Misa dźwiękowa terapeutyczna - ton A4 - 458 gram - 452 Hz - SG5423

Nasza cena: 201,99 zł
Ocena Klientów: brak opinii

Produkt należy do kategorii: Misy dźwiękowe

Opis

MISA DŹWIĘKOWA – TON A4 – 458 GRAM – 452 Hz – SG5423

ton podstawowy: A, A#
czakra przypisana do danego tonu w systemie himalajskim: V
czakra przypisana do danego tonu w systemie wedyjskim: VI

Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytej pałki, sprzętu i oprogramowania do jego oceny.

Cyfry przy tonie oznaczają oktawę, z którego dany ton pochodzi. Tradycyjnie misy są z trzech oktaw, tj. wielkiej (2), małej (3) i razkreślnej (4), czyli reasumując następujące cyfry przy tonie oznaczają:

2 – oktawę wielką,
3 – oktawę małą,
4 – oktawę razkreślną (środkową na pianinie i najczęściej używaną).

UWAGA! Zdjęcie przedstawia typ misy, a nie dany egzemplarz. Jest to wyrób rękodzielniczy i dany egzemplarz może się minimalnie różnić od powyższej specyfikacji i/lub zdjęcia.

MISY DŹWIĘKOWE TERAPEUTYCZNE

Misy dźwiękowe wywodzą się z himalajskiej, przedbuddyjskiej, szamańskiej tradycji Bon Po, liczącej 18 tysięcy lat. Misy te, zwane potocznie tybetańskimi, są wytwarzane głównie w Bhutanie, Nepalu, Indiach oraz Tybecie.

Stop metali, z którego zostały wykonane bazuje na siedmiu pierwiastkach symbolizujących energie ciał Układu Słonecznego, i tak:
Złoto – Słońce
Srebro – Księżyc
Rtęć – Merkury
Miedź – Wenus
Żelazo – Mars
Cyna – Jowisz
Ołów – Saturn

Niektóre ze źródeł wzmiankują o użyciu żelaza pochodzącego z meteorytów znajdowanych w Himalajach. O ile wykorzystywanie tego „niebiańskiego” materiału jest obecne w źródłach historycznych, o tyle nie zachowały się żadne pisemne przekazy dotyczące dotyczące jego zastosowania do wyrobu mis.

Sami Tybetańczycy, pytani o misy, są bardzo powściągliwi i twierdzą, iż są to zwykłe naczynia służące do przechowywania żywności. Szczególnie często były używane do tego celu przez kobiety w ciąży (prawdopodobnie w celu uzupełniania homeopatycznych dawek poszczególnych pierwiastków).

Trudno uwierzyć w jedyne powyższe zastosowanie, wiedząc, iż misy mogą emitować jednocześnie pięć tonów i więcej o ściśle określonej charakterystyce, dosłownie przez kilka minut.

Jakość dźwięku była również nie bez znaczenia, gdyż misy były rytualnie ofiarowane najwyższym bóstwom, ceniącym czystość i uniwersalność danych wibracji. Niektóre podania utrzymują, iż na terenie klasztorów istniał zakaz samego wspominania o misach, a Lamowie wykorzystywali je do podróży w inne wymiary. Legenda głosi, iż misy dostarczają zbyt wielkiej mocy by wiedza ta mogła być powszechnie dostępna.

W dzisiejszej dobie analitycznych dociekań wiemy z pewnością, że misy zawieszają centrum generujące natłok naszych myśli i jednocześnie uruchamiają procesy percepcji, szczególnie pozazmysłowej. Powyższy efekt przebywania w transie (stanie alfa) oraz integracja naszych doświadczeń, emocji i uczuć ułatwia terapeucie pracę na poziomie aury.

Wibrująca misa ułożona na klatce piersiowej lub powłokach brzusznych dostarcza bardzo silnych doznań również na poziomie ciała fizycznego. Woda w naszym organizmie, jako doskonały przewodnik drgań, dostarcza tą subtelną energię do każdej komórki wpływając na syntezę DNA. Efekt ten znany jest też medycynie uniwersyteckiej w odniesieniu do ultradźwięków stosowanych w fizykoterapii.

Misy dźwiękowe są wykorzystywane przez terapeutów, nauczycieli jogi, muzyków i wszystkich tych, którzy pragną przemienić swoje życie doświadczając subtelnego, a zarazem majestatycznego porządku Wszechświata wraz ze wszystkimi jego prawami.

Oferowane przez nas misy pochodzą z manufaktury Shanta Ratna Shakya, wybitnego nepalskiego uzdrowiciela, terapeuty i muzyka, który przejął wiedzę o misach dźwiękowych od swego ojca Late Kul Ratna Shakya.
Shanta Shakya współpracuje bardzo ściśle z Shree Krishna Shahi, który otrzymał wiedzę z zakresu uzdrawiania dźwiękiem blisko trzydzieści lat temu od swego przybranego tybetańskiego dziadka Tashi Lamy. Warto również wspomnieć, iż Peter Hess oraz Hans de Back należą do uczniów Shree K. Shahi.

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię

Ostatnio oglądane