Bransoletka P -

Bransoletka P

Nasza cena: 26,00 zł
Ocena Klientów: brak opinii

Produkt należy do kategorii: Talizmany i biżuteria

Może Cię również zainteresuje

Opis

PROZDROWOTNA BRANSOLETKA MIEDZIANA Z HIMALAJÓW – MODEL P

Regulowana średnica w pozycji wyjściowej: ok. 7 cm
Szerokość: ok. 1,3 cm
Waga: ok. 22 gram

Miedź w czystej postaci jest słabo przyswajana przez organizm, szacuje się, że przyswajamy około 30 % miedzi z pożywienia.

Poprzez kontakt bransoletki miedzianej ze skórą jej związki zostają wchłonięte do organizmu.

Miedź jest podstawowym składnikiem enzymu, dzięki któremu wytwarzają się i regenerują chrząstki, dlatego nasycenie organizmu miedzią redukuje problemu artretyczno – reumatyczne, stany zapalne ponadto bóle pleców, łokci, nadgarstków, mięśni, kolan, kręgosłupa.

Miedź może również łagodzić zmęczenie, stres, zaburzenia krążenia krwi, kłopoty ze snem, żylaki, osteoporozę.

W jednym z dwóch najstarszych traktatów medycznych znanych ludzkości, papirusie z Eber (1550 r. p.n.e.), zaleca się leczenie stanów zapalnych za pomocą miedzi.

Miedziane ozdoby nosi się tradycyjnie (w kulturach tak różnych jak Masajowie (Afryka), Indianie Pueblo (Ameryka) czy Szerpowie (Azja)) dla ochrony przed bólem i dla zwiększenia wytrzymałości. Himalajski tragarz nigdy nie wyruszy w góry bez dobroczynnej bransoletki, a buddyjscy mnisi z miedzianą bransoletką na przegubie to częsty widok w Dolinie Katmandu. W Indiach korzystny wpływ miedzi ujmowany jest w aspekcie astrologicznym. Miedź ma chronić przed złem, wzmacniać pozytywne wibracje ciał astralnych; jest symbolem opiekuńczej, łagodnej Wenus.

Z kolei w klasycznej już pozycji „Autobiografia Jogina” Paramahansa Jogananda (1893-1952) porównuje się miedziane bransolety do piorunochronu, w który wyposażamy dom naszego ciała.

W medycynie chińskiej miedź wiąże się z kluczowymi meridianami.

Leczenie miedzią ma również długą tradycję w Europie. Wzmacniające i przeciwbólowe właściwości tego pierwiastka znano już w starożytności, czego potwierdzeniem może być fakt, że antyczni atleci, choć unikali krępujących ubrań, przystrajali się miedzianymi bransoletami.

Obecnie środowiska medycyny akademickiej spierają się odnośnie skuteczności miedzianych bransolet w uśmierzaniu bólu, profilaktyce i leczeniu schorzeń tkanki łącznej (głównie reumatyzmu) i układu kostnego. Bezspornym i klinicznie udowodnionym pozostaje jednak fakt silnego działania antyseptycznego, powierzchniowo czynnej miedzi. W Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie w Southampton przeprowadzono badania, które pokazały, że żywotność szczepów gronkowca złocistego na powierzchni ze stali nierdzewnej wynosi aż trzy dni, podczas gdy te same szczepy na powierzchni z miedzi giną w ciągu zaledwie 90 minut.

Na obcojęzycznych forach użytkowników miedzianych bransolet można znaleźć wiele zaskakująco pozytywnych opinii na temat ich prozdrowotnej skuteczności

  • Komentarz: Uwaga! Jest to wyrób rękodzielniczy i dany egzemplarz może się minimalnie różnić od powyższej specyfikacji i/lub zdjęcia.

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię

Ostatnio oglądane