Błogie życie - Nauki Śri Nisargadatty Maharaja - Robert Powell

Błogie życie - Nauki Śri Nisargadatty Maharaja

Nasza cena: 19,43 zł  (cena rynkowa: 21,00 zł, oszczędzasz 7% !)
Ocena Klientów: 5 gwiazdek (1 opinia)

Produkt należy do kategorii: Hinduizm

Może Cię również zainteresuje

Opis

W 1981 roku zmarł jeden z najbardziej niezwykłych nauczycieli duchowych naszych czasów, a może nawet całej ludzkości – Śri Nisargadatta Maharaj. W tej książce Robert Powell próbuje z dostępnych informacji wydobyć istotę nauk Maharaja i przedstawić jej rezultat w kategoriach, które są łatwo zrozumiałe i nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy religijnej czy filozoficznej.

Znaczna część nauk Maharaja, zarejestrowanych na taśmach magnetofonowych, zawarta została w monumentalnym dziele ”I am that”,stanowiących zbiór rozmów z Maharajem, które zostały przetłumaczone z języka marathi na angielski przez Maurycego Frydmana. Frydman był genialnym polskim inżynierem elektrykiem oraz wynalazcą, który spędził w Indiach około pół wieku, gdzie zagłębił się w starożytną naukę adwaity (niedwoistości). Tak, jak Paul Brunton odkrył i przedstawił Zachodowi innego wielkiego hinduiskiego mędrca Śri Ramana Maharshiego, tak Frydman był pierwszym, który przetłumaczył naukę Śri Nisargadatty Maharaja i umożliwił tym samym zapoznanie się szerokiej rzeszy ludzi z jego postacią.

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości, ludzkość ogromnie potrzebuje oświecenia na ścieżce duchowej. Człowiek nadal nie odnalazł w sobie spokoju. Maharaj pokazuje drogę wyjścia z tego kłopotliwego stanu rzeczy.

”Nie znajdziecie mnie, utożsamiając mnie z czymś, czy przeciwstawiając czemuś innemu: jestem tam, gdzie nie ma pragnienia ani lęku”
Nisargadatta Maharaj

  • Liczba stron: 115
  • Oprawa: oprawa broszurowa
  • Rozmiar: 12,5x19,5 cm
  • Numer ISBN: 83-7191-117-3
  • Rok wydania: 2004

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię
5 gwiazdek rzeczywistość
Autor: sajanka (Lublin/Warszawa) - 8 sierpnia 2007
Kiedy w pełni świadomie stajemy się rzeczywistością, i nie braknie w tym pasji - zaczynamy już inaczej funkcjonować. Nie jest to zwykłe bytowanie, a jednocześne otwarcie i pozwolenie na zmiany, które wydarzają się w Tobie. Świat przepływa, jest Twoim odbiciem. To świat przejawia się w Tobie, nie Ty w nim. Inspirująca książka, napisana w ciekawy i przystępny dla czytelnika sposób. Warto przeczytac, gdyż z pewnością każdy odnajdzie tu właściwą na dany czas odpowiedź.

Ostatnio oglądane