Wróć do listy artykułów

NAZIR

Czy można się z tego wyleczyć?

Czy można się z tego wyleczyć?

Ludzie czegoś potrzebują. Chcą coś osiągnąć. Pragną być kimś. Skąd to się bierze? Dlaczego nie można po prostu żyć?
Tak da się żyć, ale nie dla człowieka. Człowiek mam wolną wolę i może robić co zapragnie. Człowiek ma oczy i rozgląda się dookoła. I co widzi? Widzi inność, widzi rzeczy, których w nim nie ma. I czego pragnie? Właśnie tego, by być kimś innym. Ale natury Boga nie da się oszukać. Pomimo, że pragniemy być kimś innym nie możemy zmienić siebie. Cały czas pozostajemy w sferze myśli o lepszym – marzymy. Strach. Boimy się zmian. Boimy iść w nieznane. Dlatego nie zmieniamy się na podobieństwo naszych marzeń. Strach nas paraliżuje do takiego stopnia, że wywołujemy zmiany w naszym ciele. Strach, złość i miłość musi znaleźć ujście z naszej duszy, a ich znamiona odkładają się w naszych ciałach pod postacią chorób. Jest to znak dla nas, że coś jest nie tak w sposobie myślenia, że źle myślimy, że mamy niewłaściwe pragnienia, niewłaściwie marzymy, chcemy dla siebie czegoś, czego nie dostaniemy.
Długa droga. Powolna droga. Albo – jak wolisz? Długa i powolna czy szybka i krótka.
To wszystko zależy. Każdy jest inny. Każdy ma inne doświadczenia i przeżycia.
Czy jest do tego wspólny mianownik? Czy jest jedna reguła, jeden system, którym można każdego człowieka potraktować? Czy można się z tego „wyleczyć”?
Tak. Do tego celu służy świadomość. Świadomość jest wspólnym mianownikiem. Świadomość jest lekiem na wszystkie choroby tego świata. Uświadom sobie swój stan psychiczny, a choroba zniknie.
W literaturze różnych autorów spotkać można opisy, wyjaśnienia, tłumaczenia wszystkiego co nas dotyczy, ale nikt nie napisał „JAK TO ZROBIĆ”.
Świadomość, ale co? Mam przyjąć specjalny sposób myślenia, mam zdobywać wiedzę na dany temat, mam medytować na bolący mnie problem? Może joga?
Świadomość to stan, w którym mamy jasność co się z nami dzieje.
Należy odrzucić dotychczasowe pojęcie o świecie i spojrzeć na siebie wprost, bez jakiegokolwiek pryzmatu, bez żadnych porównań z czymkolwiek. Największą wadą jest patrzenie na siebie poprzez system wiary, poprzez telewizyjnych bohaterów, poprzez swoje otoczenie, poprzez swoją historię. To wszystko odrzuć!
Jeżeli pragniesz poznać prawdę osobie spójrz na siebie tak, jakbyś obudził się w raju i patrzył na wszystko pierwszy raz.
Jeżeli zobaczysz w sobie czystą istotę to znaczy, że się mylisz. Żaden człowiek nie jest bez grzechu i bez winy. To ty sam siebie nie oceniasz. Ząb nie może sam się ugryźć, a oko nie może samo siebie zobaczyć. Oceniają cię inni. To oni mówią, że z tobą jest nie tak. Źle pracujesz, jesteś leniwy, brak ci miłości, nie kochasz sam siebie. Ty mówisz – NIE!!. Ale to nie prawda. Obudź się i wtedy uświadom sobie, że to nie prawda. Wtedy spójrz na siebie i uświadom, kim jesteś.
Jeśli zrozumiesz swoje położenie, złe zdanie o tobie minie samo. Choroba sama odejdzie, a ty znajdziesz spokój.

Ale na tym nie koniec. Znajdzie się inny grzech i znowu czeka cię ten sam proces świadomości.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: