Wróć do listy artykułów

NAZIR

Ciało i świadomość

Świadomość jest uwięziona w ciele człowieka. Świadomość wydaje rozkazy i polecenia dla ciała. Czym byłoby ciało bez świadomości? A czym byłaby świadomość bez ciała? I jedno i drugi musi stanowić jedną całość. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Tak to zostało stworzone.
A ludzie – nie chcą tego. Daleko posunięta „wolność dokonywania wyboru” doprowadziła, że człowiek wybiera. Pomiędzy duszą, a ciałem kładzie nacisk na ciało. Dokarmia je regularnie substancjami „niezdrowymi”. Energrtyki, fast foody, alkohol, narkotyki, szybkie i byle jakie jadło, gotowe produkty. Brak ruchu, brak aktywności sprowadza człowieka do „małej przetwórni jedzenia”. Karmimy ciała „złą substancją”.
Pomimo świadomości dokonywania złych wyborów godzimy się na tego typu działania. Ostatecznie są tabletki, są lekarze, są szpitale. Ktoś nam pomoże.
Jeżeli świadomość godzi się na takie postępowanie ciała to nie ma problemu. Jeżeli świadomość nie godzi się – to mamy problem. A problemy są. Widać to, jak ludzie kupują środki odchudzające, środki na trawienie, środki na przeczyszczenie. Tabletki, suplementy są wszędzie. Są gotowe aby nas leczyć, aby nam ulżyć w cierpieniu.
Świadomość kieruje się zdrowym rozsądkiem, świadomość chce współpracy z ciałem. Dlaczego? Bo świadomość bez ciała nie może istnieć. Jeżeli ciało umrze, świadomości też nie będzie. Tylko co z tego? Umysł nie słucha świadomości. Umysł buntuje się, gdy każemy ciału się odchudzać. Umysł podpowiada” zjedz złą substancję, kupimy tabletki i znowu będzie dobrze”. Smakuje zła substancja, ciało się cieszy.
Tu pojawia się też inny problem.
W zdrowym ciele zdrowy duch, a w chorym ciele, chory duch. Chore ciało doznaje stresu, cierpi, jest mu niewygodnie i niezdrowo. Takie ciało wywołuje u świadomości próbę podjęcia myślenia na temat „dlaczego tak jest?”. Chory człowiek cierpi, zaczyna zastanawiać się „dlaczego tak jest”. Wtedy świadomość musi się doświadczyć. Musi udowodnić ciału, dlaczego”.
MY dokładnie wiemy co nam wolno, a czego nie wolno. Tylko zły duch daje nam złe podpowiedzi.

A dlaczego powinniśmy być w zgodzie z ciałem?
Dlatego, że świadomość nie jest głupia. Świadomość szuka nosiciela, szuka ciała, w którym będzie żyło długo i pozwoli na doświadczanie życia poprzez ciało.
Świadomość jest jak pasożyt. Przyczepia się do nowonarodzonego ciała dziecka i doświadcza je. Testuje. Wykorzystuje. Ciało się nie buntuje, ciało daje się wykorzystywać. Po to zostało stworzone.
Jest to bardzo przyjemne. Życie ciała i świadomości jest przyjemne. Doświadczanie życia poprzez ciało jest przyjemne. Uczucia, miłość, tęsknota, stosunki płciowe, pocałunki, pierwszy dotyk – są to odczucia bardzo przyjemne.
Dlatego dbajmy o swoje ciała, abyśmy mogli doświadczać szczęśliwego życia.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: