Wróć do listy artykułów

NAZIR

Horoskop cz. 3 - end.

„Kowalski, tyle razy ci mówiłem jak masz robić, a ty swoje – zaraz cię zwolnię”. Tylko szef nie wie, że Kowalski to zodiakalny Baran, uparty i nieugięty.
„Ten nowy Szef to taki roztrzepany, wszędzie wokół niego jest bałagan”. Ale musiał wykazać się wynikami skoro go awansowali na szefa. To też cecha jakiegoś znaku zodiaku.
Ludzie tacy po prostu są.
Czy wyczytamy to ze znaku zodiaku, czy stwierdzimy empirycznie – ludzie tacy są. Każdy jakiś jest. Każdy musi jakiś być. Każdy chce osiągnąć coś po swojemu. Jeden jest uległy, drugi zawzięty, trzeci nieśmiały. Urodził się taki, bo taki chciał być. My też jacyś jesteśmy i chcielibyśmy, aby wszyscy się pod nas zmienili ponieważ my wiemy najlepiej. A jeszcze w dodatku jesteśmy Szefem – szef zawsze ma rację.
Dlatego nigdy nie można oceniać innego człowieka swoją miarką. Nasza miarka pasuje tylko do nas lub nam podobnym. Inni ludzie mają swoje miarki. Stąd mamy dyrektorów, kierowników, którzy lubią rządzić. Mamy nauczycieli, czy lekarzy – którym nie zależy na rządzeniu, ale oni chcieliby nieść pomoc. Mamy też magazynierów i pracowników fizycznych, którym uczyć się nie chciało i ciągle biadolą, że mało zarabiają, a bogacze to mają dużo i trzeba im zabrać.
Chciałeś tak i masz tak jak chciałeś.
Ludzie często się nie zmieniają, tacy jak się urodzą tacy i umierają: weseli, niosący pomoc, krnąbrni, zawistni, czuli itp.
Horoskop mówi nam jacy jesteśmy. Nie chcesz być taki, to się zmień.
Posiadamy samochód, dowiadujemy się, że jest za słaby i nie ma osiągów takich, jakie byśmy chcieli. Co robimy – kupujemy inne auto lub pozostajemy przy starym i ciągle narzekamy.
Tak jak w życiu. Jesteśmy wstydliwi, nieśmiali – chcemy się zmienić to robimy wszystko, aby tak było lub pozostajemy nieśmiali i narzekamy, że inny nas wykorzystują.
Każdy człowiek ma wolną wolę i może dokonywać wyborów.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: