Wróć do listy artykułów

NAZIR

Nauczyciel

Etapy w życiu każdego człowieka występują w miarę dorastania. Małe dzieci potrzebują Matki i Ojca (opiekunów), nastolatki myślą, że są same najmądrzejsze, ludzie w średnim wieku szukają „nauczyciela”, a starzec sam dla siebie jest nauczycielem.
Na którym etapie TY jesteś?
Dzieci muszą mieć opiekuna, same nie wiedzą co oznacza ŚWIAT. Poszukują, zdobywają, próbują i jak się „sparzą” to muszą mieć „pocieszyciela”. Same wtedy sobie nie pomogą. Nauczyciel pomoże, naprawi, do opiekę i pomoc.
Nastolatek, który sam nauczył się trochę, dużo jeszcze nie wie i ma duże marzenia i wymagania. Nikogo do pomocy nie potrzebuje. Sam jest dla siebie nauczycielem.
Człowiek w średnim wieku jest ojcem, matką, uczy swoje dzieci, ale sam też boi się. Jest dorosły, ale ponieważ posiadł świadomość wie czym grozi ta wiedza. Ma wątpliwości, chciałby dobrze, ale nie wie czy to oznacza dobrze. Rozumienie życia oznacza wiedzę co to za sobą niesie. Człowiek w średnim wieku tak naprawdę jest samotny. Z jednej strony musi być wsparciem dla swoich dzieci, a z drugiej strony zdaje sobie sprawę z tego co te dzieci w życiu czeka. Od kogo ma się nauczyć co jest dobre, a co jest złe. Przecież jest dorosły i to on powinien to wiedzieć. Dlatego ten człowiek, w tym wieku potrzebuje nauczyciela. Nauczyciela, który wskaże drogę, powie czy postępujesz właściwie.
Starzec już nikogo do pomocy nie potrzebuje. Sam tyle przeżył i wie najlepiej.

Kto jeszcze nie potrzebuje NAUCZYCIELA?
Durnie nie potrzebują nauczyciela. Dureń sam wie wszystko najlepiej.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR:

Polecamy następujące produkty:

Sztuka dokonywania cudów
David Spangler
Dar uzdrawiania
Gerald Loe