Wróć do listy artykułów

NAZIR

Dlaczego

Często pytasz się: dlaczego?
Dlaczego mam złą pracę, nie mam pieniędzy, żyję w nędzy, nie mam partnera, itp. Odpowiedź jest na to pytanie, ale nie taka jakiej byś się spodziewał. Chciałbyś usłyszeć odpowiedź, która by ciebie zadowoliła. Ale tak nie jest.
Otóż to ty sam to sobie wymyśliłeś. To ty sam tego chcesz. Zapragnąłeś tego za życia lub przed życiem, ale chciałeś tego. Może nie chciałeś konkretnie np. braku pieniędzy czy ubóstwa, ale pragnąłeś przeżyć doświadczenie biedy.
To twoja dusza musi się doświadczyć i to ona nakazuje twojemu ciału, twojemu mózgowi na realizację swoich postanowień. Dusz upada i powstaje, upada i powstaje, upada i powstaje. Ona się doświadcza, doświadcza i doświadcza. Ona nie dba o ciebie. Nie interesuje jej, czy ty czujesz się z tym dobrze czy źle. Dusza wprowadza cię w określone dla siebie sytuacje, a ty się w nich denerwujesz, buntujesz, dajesz upust emocjom. Dusza się cieszy bo ma możliwość przeżywanie tego poprzez ciebie. Ona sama z siebie nic nie może. Tylko poprzez ciało można pięknie przeżywać zbliżenie cielesne, pocałunek, objęcia, poczuć smak wina, wody, poczuć zapach. Jesteśmy od siebie zależni. To dlatego Bóg dał nam ciała, abyśmy mogli czuć. Abyśmy mogli czuć dla duszy. Ona się tym nasyca. Jak nie dajesz duszy doświadczenia to ona wpycha cię w tarapaty i wtedy zaczynasz przeżywać smutek, rozpacz itp.
A jak to się dzieje kiedy dusza nami rządzi?
Np. boisz się ośmieszenia. Ciągle uważasz, że każdy cię ośmiesza. Myślisz o tym. Myśli materializują się i dają ci ośmieszenie. Skoro myślisz o ośmieszeniu to znaczy, że go pragniesz. Tak jak myślisz o jedzeniu i musisz zjeść, myślisz o pocałunku to go dostajesz. Myślisz o ośmieszeniu to go też dostajesz. Przestań myśleć o ośmieszaniu, a to minie samo. Ośmieszanie tak długo będzie cię nękać, aż przestaniesz o nim myśleć. Tak dzieje się ze wszystkim. Jak długo myślisz tak długo masz. Tylko tu się nie pomyl. To wszystko zależy jaką wartość mają dla ciebie myśli. Np. myśli o bogactwie się nie spełniają ponieważ w nie nie wierzysz. W ośmieszenie natomiast wierzysz.
Żeby osiągnąć wszystko co chcesz musisz w to uwierzyć. Nadać temu szczególne znaczenie. Tak, jak nadajesz znaczenie ośmieszaniu.
Więc zanim zaczniesz zadawać pytanie: dlaczego? Zadaj najpierw pytanie skąd u mnie takie myśli? Dlaczego boję się ośmieszania? Jeżeli to zrozumiesz, jeżeli to sobie uświadomisz – problem zniknie. Ale pojawi się kolejny i kolejny i kolejny.
Te wszystkie problemy biorą się z wcześniejszych wcieleń. To wtedy nagromadziłeś sobie tyle problemów. Teraz je rozwiązujesz.
Jest to samonakręcający się problem.
A dusza się cieszy bo może się doświadczać, może przeżywać.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: