Wróć do listy artykułów

NAZIR

Przestań chcieć

To właśnie „chcenie” jest powodem poruszania się do przodu i osiąganie sukcesów. Bez pragnienia i marzeń nie osiągniesz sukcesu. Myśli w twojej głowie krążą wokół pożądania i ciągłego odnoszenia sukcesu. To właśnie te myśli nakręcają cię i powodują, że „idziesz do przodu”.
Taki marsz do przodu, osiąganie sukcesu, bycie na szczycie, realizacja marzeń doprowadza twoją duszę do rozdarcia. Musisz zderzać się z rzeczywistością, którą wyobrażasz sobie inaczej. Pragniesz więcej i więcej co wymusza w tobie wieczną walkę z przeciwnościami. Te denerwujące cię „po drodze do sukcesu” sprawy doprowadzają twój umysł do rozdarcia, bólu, nerwicy, strachu, lęku.
Szukasz wtedy ukojenia. Zdarza się, że chciałbyś z tym skończyć, zaszyć się i żyć spokojnie.
Rozwój duchowy jest takim ukojeniem. Najpierw musisz doznać bólu, lęku i strachu, żeby potem, pod przykrywką rozwoju duchowego rozpocząć proces wyleczania się.
Rozwiązanie jest proste: nie pragnij nic, a nie spotka cię ból, lęk i cierpienie.
Tylko żyj, żyj bez marzeń, bez pożądania i bez chęci.
Ale czy tak da się żyć??
Ci od rozwoju duchowego tłumaczą ci jak żyć, na czym to polega, co robić. Ale oni osiągnęli swoje. Przeżyli trudne w życiu chwile i teraz mówią ci jak żyć. Gdyby nic nie przeżyli nie mięliby co tłumaczyć. Oni pomimo że żyją w rozwoju duchowym dalej mają marzenia, dalej mają pragnienia, dalej mają pożądania. Gdyby ich nie mieli nie robiliby nic.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: