Wróć do listy artykułów

NAZIR

Przeznaczenie-Myśli-Wiara

To co się ze mną dzieje – o tym myślę – i w to wierzę – dlatego to się dla mnie tak dzieje – dlatego ciągle o tym myślę – i wierzę w to co się dzieje – i w to co myślę – i w to o czym myślę i w co wierzę wydarza się w ciągu dnia i nocy.
Ten cykl trwa nieprzerwanie. Cały czas umacniamy się w tym przekonaniu, że skoro mam takie życie to tak musi być, dlatego o tym myślę i w to wierzę, i dlatego tak mam.
Czasami ludzie myślą, że chcieliby być kimś innym. Myślą o tym nieprzerwalnie. Pragnęliby by być bogatymi, być ważnymi, być sławnymi. Myślą o tym nieprzerwalnie. Ale czy w to wierzą? Czy wierzą w to, że będą tymi kim nie są. Nie. Nie wierzą w to. Gdyby wierzyli zrobili by wszystko, aby takim się stać. Ale oni są zwykłymi ludźmi i tyle. Pomimo swoich myśli nie są bogaci, wielcy i sławni. Bo nie wierzą w to. Gdyby w to uwierzyli, zaczęliby robić to o czym myślą, a wtedy zmieniałoby się ich życie.
ZASTANÓW SIĘ, ZATRZYMAJ SIĘ I ZWOLNIJ – POMYŚL!!
Gdy zmienisz myślenie będziesz musiał zmienić wiarę, a wtedy będziesz musiał zmienić swoje życie. Zmieni się także twoje przeznaczenie. Czy jesteś gotów na zmianę swojego życia? Będziesz musiał opuścić dom rodzinny, zostawić dziecko, może męża, może dziadków. Będziesz musiał pracować dłużej, wyjeżdżać w delegacje, na spotkania biznesowe, organizować spotkanie w swojej firmie. Będziesz musiał zostawić rodzinę na długie wieczory. Czy tego chcesz?
Wielu by chciało mieć dużo pieniędzy, ale nic nie zmieniać w swoim życiu.
Stąd twoje myśli są kłopotliwe i niebezpieczne dla samego siebie. W twojej głowie powstaje konflikt, powstaje rozdwojenie jaźni. Z jednej strony pragniesz bogactwa, a z drugiej nie chcesz zrobić nic, aby twoje życie się zmieniło. Nie wierzysz w to. Niektórzy robią to na siłę i też im to nie wychodzi do końca. Wtedy mówi się, że idą do przodu „po trupach”. Ale w ten sposób niszczą samych siebie.
Najtrudniej zmienić wiarę. Myślenie zawsze można zmienić, to nic nie kosztuje. Zmiana wiary kosztuje utratę tego co znasz w życiu, kosztuje utratę dotychczasowego życia. Czy stajenny jest gotów być „panem” na włościach, czy sprzątaczka hotelowa jest gotowa być właścicielką hotelu, czy sprzedawca jest gotów być właścicielem sklepu? Tak, kiedy inni by za niego pracowali, a on by zbierał kokosy i cały zysk przeznaczałby na zbytki i życie w luksusie.
Gdy myśli będą, a nie będzie w nie wiary – powstaje konflikt.
Każde nagromadzone w głowie myśli, odkładają się i czekają na swoją kolejkę do realizacji. Gdy myśli zgodne są z naszą wiarą, zaczynają się spełniać. Gdy przychodzi czas na realizację myśli, w które nie wierzysz, zaczyna się konflikt. Np. myślisz o bogactwie i wygraniu w lotto. Myślisz co wtedy sobie kupisz i będziesz posiadał. Ale podświadomie i tak nie wierzysz w to. Gdybyś w to wierzył wygrywałbyś codziennie, a tak nie jest. Zaczynasz wątpić, że i tak nic nie wygrasz. Przecież jesteś biedny i tobie się nigdy nic nie udaje. I w to co myślisz – to się spełnia. Dalej jesteś biedny i nic nie masz. Ciągle chcesz być bogaty i ciągle grasz w lotto, wydajesz coraz więcej i więcej. I ciągle nic nie wygrywasz i stajesz się coraz bardziej biedniejszy. Takie myśli trzeba natychmiast odrzucić. Doprowadzą one ludzi do zguby i zatracenia. To samo dzieje się z awansem na wyższe stanowisko. Wiesz, że są od ciebie lepsi, ale pomimo to uważasz, że to ty powinieneś objąć lepsze stanowisko. Kombinujesz, lawirujesz, wymyślasz, a kiedy udaje ci się awansować, nie wiesz jak postępować, zaczynasz się „motać”. Obwiniasz wszystkich o niepowodzenia. Po prostu to ty nie dorosłeś do bycia tym kim jesteś. Musisz pozostać tym kim byłeś.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: