Wróć do listy artykułów

NAZIR

I stąd choroba

Myśli i ich weryfikacja jest jak gra komputerowa.
W grze nie wiadomo czy się wygra, czy przegra, ale Ty musisz spróbować. I GRASZ.
W życiu nie ma „niewiadomych”. To od nas zależy czy nam się uda, czy nie uda. Życie zrobi dokładnie to dla nas, czego my od niego oczekujemy.
To nie w życiu leży problem. Problem leży w nas samych.
Kiedy nie wiemy czego chcemy, a w coś się angażujemy to nasz sukces zależy od tego czy chcemy wygrać, czy przegrać.
Problem leży w nas samych. To my sami coś chcemy, a jednocześnie wątpimy w to. Najlepiej jakby to ktoś inny dał nam to czego chcemy. Ale kiedy musimy sami po to sięgnąć to powstają problemy. Boimy się, mamy wątpliwości.
Kiedy chcesz być kimś ważnym, posiadać firmę lub być zarządcą musisz posiadać do tego PREDYSPOZYCJE. Te predyspozycje to nic innego jak cechy charakteru, które nabywamy przez lata życia (od urodzenia poprzez rodziców, żłobek, przedszkole, szkołę, pracę).
Ludzie nieśmiali będą mieli problemy, odważnie nie.
Takie jakie masz predyspozycje – to powinieneś robić w życiu. Tylko, że ludzie mają inne pomysły.
Biedak chciałby być bogaty, ale nie ma ku temu predyspozycji, aby zarabiać porządne pieniądze. Wtedy szuka takiego rozwiązania, które spowoduje, że będzie posiadał dużo pieniędzy. Wykorzystuje takie predyspozycje, które posiada. Jeżeli jest biedny, ale umie „walnąć w gębę” to zostaje gangsterem lub złodziejem i też jest bogaty.
Zrodzeni z kobiety i mężczyzny z różnych kultur jesteśmy po części tacy i tacy (jak rodzice). Mamy oczekiwania mamy, a temperament ojca. Co innego chcemy, a co innego mamy.
Stąd powstają CHOROBY.
Kiedy nie mamy predyspozycji, a uparcie dążymy do osiągnięcia sukcesu – powstają choroby.
Dlaczego?
Musimy przełamywać swoje predyspozycje, musimy zmieniać swoje przyzwyczajenia, musimy być inni niż jesteśmy.
I tak mamy „głupio-mądrych” kierowników lub wymagających szefów.
Żeby być przełożonym trzeba mieć: zmysł organizacyjny, umieć motywować i dyscyplinować podwładnego. Kiedy nie masz tych cech – nie jesteś dobrym przełożonym.
Brak którejkolwiek z cechy powoduje „ból”. Zmusza do bycia kimś innym. To się odbija w domu w rodzinie, na dzieciach. Ciągły stres i życie w napięciu powoduje, że wybrane partie mięśni spinają się, wydzielają się różne substancje, enzymy, energetyka ciała źle funkcjonuje.
Po latach ogarnia nas choroba.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: