Wróć do listy artykułów

NAZIR

W odpowiedzi na list.

Każdy z dzieciństwa wyniósł jakieś wychowanie. I trzyma się kurczowo tych schematów myślowych, które wyuczył się w dzieciństwie. Inaczej nie umiesz się zachowywać, bo i kto miał cię nauczyć innego zachowania?? Ojciec bił, krzyczał, zawsze trzeba było kombinować w tajemnicy przed nim. Nie znałaś innego zachowania jak tylko takie. Mama też się go bała i też uczyła cię takich zachowań, jakie sama poznała w swoim dzieciństwie, może też miała takiego ojca, którego się bała bno pił, bił i krzyczał. Teraz wyrosłaś na dużą Iwonę, ale wzorce myślowe masz małej Iwonki. Tego nie można zmienić. To znaczy można, ale wymaga to ogromnego wysiłku. Pamiętaj: twoje życie układa się tak, jak sobie o nim myślisz. A o swoim życiu myślisz tak, jak cię w domu nauczyli rodzice. Rodziców też uczyli rodzice. Ja przerwałem to koło. A Ty zamieżasz żyć tak dalej. Pani Louise L. HAY w książce “Możesz uzdrowić swoje życie” bardzo jasno i klarownie to opisuje. Można pojechać do Kalifornii, gdzie założyła ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie osobom w odkrywaniu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych.
Każdy twój gest, zachowanie, sposób bycia, a nawet przypadek jest wynikiem twojego sposobu myślenia. Aby się zmienić nie należy nic robić. Jest to bardzo nie wskazane. Ponieważ kadże robienie czegoś jest wynikiem błednego myślenia.

W związku z powyższym – zmień sposób myślenia, a zmienią się twoje zachowania.

Bardzo dobrze jest, gdy masz kogoś kto będzie ci mówił o błędach w zachowaniu. Będziesz wtedy wiedziała, jakie stosować nowe wzorce myślowe. Ale gdy nie wiesz, że źle robisz uciekając do Ameryki, a nikt ci tego nie powie, to skąd masz to wiedzieć, że to jest złe.
Jeden brat uciekł daleko, siostra uciekła daleko – od kogo oni uciekają????????
Za co oni siebie obwiniają ????
Podstawową sprawą jest – wybaczenie sobie. Wybaczenie innym. Puszczenie wszystkiego w niepamięć. Przeszłości nie da się cofnąć, to po co czegoś żałować lub być złym za coś dawnego.

Mózg każdego człowieka pracuje w ten sam sposób.
1. To co dajesz – to samo odbierasz.
2. Jeżeli jest przyczyna – to jest i skutek.

Nie kochasz samej siebie – ponieważ uciekasz od siebie. Uciekasz od jednego faceta, do drugiego, a potem do trzeciego. Dlaczego od nich uciekasz? Ponieważ nie umiesz im dać miłości. Nigdy nie dasz żadnemu mężczyźnie miłości (nawet swojemu dziecku) jeżeli nigdy sama siebie nie kochałaś.
Myślisz, że to nieprawda. To dlaczego okaleczasz swoje ciało różnymi chorobami: nos, macica i co tam jeszcze? Gdybyś się kochała to byś także kochała swoje ciało. Ale ty wolisz okaleczać siebie i innych: Waldek, Sławek, Władek, Irena, Krzysiek, Damian, Czarek i kto tam jeszcze.

Gdybyś myślała o sobie dobrze, gdybyś choć trochę kochała siebie twoje ciało nigdy by nia zaznało choroby. A czy teraz Damian choruje?? Czy wiesz dlaczego? Czy wiesz o czym on myśli? A wiesz przez kogo tak myśli?
Jeżeli nie znasz żadnej drogi do okazania sobie miłości zacznij czytać Biblię.

Najprostszym sposobem pokochania siebie i uleczenia jest – świadomość tego, o czy myślisz. Masz być obserwatorem, masz czuć co robisz. Masz żyć tak, jakby wisiał na cienkiej nitce nad tobą nagi miecz. Masz ciągle być czujna.
Twoje “odrobaczenie” zajmie ci dużo czasu, ale myślę, że warto. Już dość się nacierpiałaś. Teraz czas na zmianę.
Stań przed lustrem i powiedz sobie – “Ja pragnę zmiany, za wszelką cenę”. Mów do siebie: “kocham i akceptuję siebie”.

Resztę, jak chcesz możesz wyczytać na blogu, od początku dokońca.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: