Wróć do listy artykułów

NAZIR

To co sobie wymyślisz

Jakże jest to bardzo interesujące. Wszyscy coś piszą o rozwoju duchowym. Ja też piszę. Piszę dla siebie. Bo tak naprawdę jestem tylko ja i istnieję tylko dla siebie. Wszystko inne to tylko wytwór mojej wyobraźni.
Pojawia się choroba, pali się żółta lampka oznaczająca dolegliwość ciała. Problem tkwi w umyśle, który przejmuje kontrolę nade mną. Szukam rozwiązania problemu. Przyczyna ujawnia się sama, jest dokładnie taka, jaką ją sobie wymyśliłem. Potem zwierzam się osobie wymyślonej, która albo mnie słucha, albo nie słucha. To zależy czy ja wierzę w to co mówię, czy też nie wierzę. Gdy jestem przekonany w swoją rację – wszyscy mnie słuchają, gdy pojawia się cień wątpliwości – nikt mi nie wierzy.
Wszystko dookoła mnie do dodatki. To dodatkowa energia, która po prostu jest obok mnie. Kiedy chcę mogę się nią posłużyć, kiedy chcę mogę jej nie dostrzegać, a jeszcze inaczej może ona mi dokuczać, przeszkadzać itp.
Kochasz siebie – to i jesteś kochany przez innych, nie kochasz siebie – i inni cię nie kochają. Ludzie często się zastanawiają dlaczego nie mogą znaleźć prawdziwej miłości. Dlatego, że nie kochają samych siebie. Skoro sam nie dajesz sobie miłości to znaczy, że jej nie potrzebujesz – nikt cię wtedy nie kocha. Kupujesz sobie wtedy psa.
Tak działa ludzki umysł. Sami robimy sobie na złość, aby odnaleźć prawdziwe „JA”.
Śmieszą mnie ludzie którzy uważają, że można to wyleczyć regresją, huną, hipnozą czymś tam innym jak medytacja dynamiczna. Jest to tylko sposób na wydawanie pieniędzy i udowadniania, że chcę się zmienić i być tym, kim sobie wymyśliłem.
Jest tylko jeden sposób na uzdrowienie swojej duszy – ZROZUMIENIE I OŚWIECENIE.
Wtedy wszystko minie – nie, nic nie minie, nic się nie skończy. To będzie trwało doputy, dopuki ty tego będziesz chciał.
Nie chcesz pieniędzy – to ich nie masz. Nie chcesz szczęścia – to go nie masz. Nie chcesz miłości – to jej nie masz.
I tak dalej i tak dalej.
Nic tu nie trzeba więcej wyjaśniać.
Niektórym trzeba lat, aby to zrozumieć.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR: