Wróć do listy artykułów

NAZIR

Czy wiecie, że czas nie istnieje

Też jest to temat z cyklu “rozwój duchowy”. Czas nie istnieje, albo raczej nie istnieje taki, jakim nauczyliśmy się go widzieć. Zamiast pojęcia – czas – powinniśmy raczej posługiwać się pojęciem – proces. Jest to bardzo ważne dla tych, którzy odkładają coś na jutro, marzą o przyszłości, rozpominają stare rany z historii, są zawistni itp. Ziemia się obraca wokół słońca i tak nam odmierza czas. Ale jak by leciał czas, gdybyśmy mieszkali np. na Słońcu ? A jeżeli poruszalibyśmy się w stronę przeciną do obrotu ziemi i w dodatku z taką samą prędkością? Byśmy ciągle mięli słońce nad sobą i ciągły dzień, a zegarki wksaywałyby tę samą godzinę. Zegarek zresztą to tylko napinanie się sprężynki i odkurczanie.
To my stoimy w miejscu, zmienia się tylko otoczenie wokół nas w miarę jak zyskujemy świadomość. Gdyby czas płyną do przodu to moglibyśmy się cofnąć, a nie możemy. Moglibyśmy też go wyprzedzić, a nie możemy.

CZAS dla człowieka nie istnieje. To otoczenie zmienia się wokół nas, a nie my. My ciągle pozostajemy tacy sami.
Dlaczego nie ma przyszłości, a jest jedynie teraźniejszość? Ponieważ to my dziś jesteśmy tacy – to i w przyszłości będziemy tacy sami. Jest tylko teraźniejszość.

 
NAZIR - zdjęcie
  NAZIR:

Polecamy następujące produkty:

Sztuka dokonywania cudów
David Spangler
Czy można żyć 150 lat?
Michał Tombak