Leszek Żądło

Jak nie komplikować sobie karmy, czyli: marzenia i ich spełnianie

Karma jest wynikiem naszych myśli, wyobrażeń i oczekiwań. Stwarzamy ją dzięki temu, że nasz umysł ma moc kreacji.
O mocy kreacji najłatwiej przekonać się spełniając swoje marzenia.

Marzenia…
Ach, jakże są ona różne i jak wielu spraw dotyczą!

Marzenia…
Cóż komu po nich, jeśli nie potrafi ich zrealizować?

Okazuje się jednak, że wielu ludziom marzenia udaje się zrealizować w sposób świadomy i zamierzony.
Wielu… a dlaczego nie wszystkim?

Otóż to. Nie wszyscy bowiem potrafimy wytrwać w swych marzeniach. Wielu zmieniają się one z dnia na dzień. Ale przecież niektóre z nich…
No właśnie. Niektóre z nich towarzyszą nam przez wiele lat i… nic.

To niewłaściwa diagnoza. Właściwa brzmi w ten sposób, że często tracimy wiarę, że nasze najpiękniejsze marzenia mogłyby się spełnić.
Małe dziewczynki słuchają bajek o księciu z bajki. Duże pragnęłyby go mieć. Ale na tym świecie, niestety, znacznie więcej niż książąt, jest żabek, które pragną tego jednego, jedynego pocałunku. A na dodatek mają one silną konkurencję w postaci milionów Kopciuszków.
Ach, i jak tu wierzyć w realność swych marzeń?
Ale przecież co jakiś czas kilku z nich się udaje. A potem następuje konfrontacja marzeń z rzeczywistością, która skrzeczy. Książę z bajki bowiem okazuje się mężczyzną, jak każdy inny. To znaczy – bardzo przypomina tatusia. Często nawet za bardzo!

Marzenia mogą być realne, bądź nie. Kiedy marzymy o tym, że ktoś inny zaspokoi nasze potrzeby, wówczas przekonujemy się tylko o tym, że zawiedliśmy się na nim. Zawiedliśmy się srodze, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie nasz ideał. I co wówczas? Może uda się znaleźć nowy?
Z takimi intencjami wobec siebie i innych?

Czy w drugim człowieku potrafisz dostrzec boskość i potencjalną doskonałość? Czy potrafisz go zainspirować, by ją przejawił?
Jeśli tak, to jesteś w stanie wykrzesać ją z siebie. I jeśli dalej tak, to postaw na siebie, na swoją doskonałość, na niezależność i swoje możliwości. Nie musisz tracić czasu na poszukiwanie księcia lub księżniczki z bajki. Stań się sam tym, kogo pragniesz odnaleźć. Bo tak naprawdę w innych szukasz tego, co ukryłeś w sobie, w co w sobie przestałeś wierzyć. Kiedy staniesz się księciem lub księżniczką, wówczas znajdziesz się wśród swoich, a swoi cię poznają. Ale jeśli będziesz blefować, to poznają się na tobie. Cóż to za wspaniałe cechy reprezentuje wymarzony przez ciebie książę czy wymarzona księżniczka? Czyżby ci ich brakowało, że aż tak ci na nich zależy?

A może zauważasz je u siebie, ale nie w swym otoczeniu?

Zauważać to za mało. Zauważać możesz bogactwo, piękno, mądrość, miłość itp., ale czy z nich korzystasz? Czy są one dla ciebie aż tak ważne, żebyś się nimi zajmował na co dzień?
I czym ważniejszym zajmujesz się na co dzień? Z czego korzystasz?

Znam przypadki, kiedy to dziewczyny marzyły o swych idealnych partnerach całymi latami. Nie robiły nic innego, z nikim nie chciały się wiązać, żeby tylko oddać się swemu ideałowi. A kiedy ta sytuacja przedłużała się, czuły się coraz gorsze, mniej atrakcyjne, niekochane. I wreszcie oddawały się pierwszemu lepszemu, który gotów był się nimi zainteresować. Tak ideał sięga bruku.

Marzenia powinny być realne. A to znaczy, że my sami powinniśmy je realizować nie licząc na innych. Kiedy liczymy na innych, zazwyczaj okazja przechodzi nam koło nosa. I to jest sprawiedliwe. Jeśli bowiem nie jesteśmy czymś aż tak zainteresowani, żeby temu poświęcić czas i aktywność, to znaczy, że tak naprawdę albo nam na tym nie zależy, albo nie wierzymy, żeby to mogło nas spotkać, czy udać się nam.

A sposobem na to jest uwierzyć. Uwierzyć i w siebie, i w swoje plany, i w swoje możliwości realizacji ich. Wiara czyni cuda. Ale wiara bez uczynków jest martwa.
To dlatego mówi się w Indiach, że nasza karma wynika z uczynków.
Coś w tym jest. Jednakże nie do końca tak to wygląda. Na pewno jednak uczynki świadczą o naszych prawdziwych intencjach. Gdybyśmy naprawdę chcieli co innego, to robilibyśmy właśnie tamo.
A jeśli nasze deklaracje okazują się bez pokrycia, to najlepszy dowód, że albo w nie nie wierzymy, albo nam na nich nie zależy.

A na czym nam naprawdę zależy?

Na tym, czym naprawdę się zajmujemy. Nawet jeśli bardzo nas to drażni.
Ach, jakież czasem sprzeczności tkwią w nas samych!?
Chcemy spokoju, a gdy go mamy, to dostajemy świra z nudów. Pragniemy rozrywki, a brak nam pieniędzy lub czasu. Mamy czas, a wówczas niczego nam się nie chce robić. Itd., itp.

Wewnętrzne sprzeczności powodują najwięcej zawirowań w naszym życiu. To one sprawiają, że tak trudno rozeznać się w gąszczu sprzecznych idei i pomysłów, jakie mamy na życie. A kiedy co chwilę zmieniają nam się plany i pragnienia, to trudno o jakiś sensowny rezultat. Trudno też osiągać swoje cele, jeśli ich realizację chcemy zwalić na innych. I tak karma nam się komplikuje.

A jak wyjść z tego galimatiasu?

Najpierw przestać komplikować, później zastanowić się, czego naprawdę chcesz. I wreszcie dążyć do tego.
Ba, najtrudniej właśnie jest zdecydować się, czego chcesz, bo i to kusi i to nęci. A skąd masz wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze?
No skąd?
Ja stosuję medytacje, modlitwy i afirmacje. Na brak pomysłów nigdy nie narzekałem. W związku z czym w moim przypadku dokonuję selekcji pomysłów. Zastanawiam się, czy ja tego naprawdę chcę, czy chcą tego inni? Odrzucam cele mało ważne i nieważne. Rezygnuję z zajmowania się “istotnymi” bzdurami, o których wszyscy wokół trąbią na okrągło deklarując jednocześnie, że ich cele życiowe są inne!
Potem koncentruję uwagę na spełnieniu swojego, wybranego celu. I po jakimś czasie udaje mi się go zrealizować. Oczywiście, że realizacja polega u mnie na pracy nad osiąganiem celu, a nie na rozpraszaniu nudy w oczekiwaniu na tę upragnioną chwilę.

Naprawdę żal mi ludzi, którzy zaplanują sobie coś, a potem nudzą się i nudzą, albo niepokoją w oczekiwaniu. A przecież już teraz powinni się cieszyć z osiągnięcia swego celu i wyobrażać sobie, jak to wpływa pozytywnie na ich dalsze życie.

To ważne, bowiem oczekiwania na przyszłość stwarzają naszą karmę. Oby jak najlepszą. A najlepszą karmę stwarzają najlepsze oczekiwania! Pełne miłości, zadowolenia, pewności i wiary.
Dla stwarzania dobrej karmy ważna jest jasność celów, uczciwość, oraz jasne reguły gry. Przecież życie jest boską grą. A Boga trudno posądzać o matactwa!


Więcej znajduje się na płytach tego autora:
http://www.ezosfera.pl/1375/droga-zycia-w-kontekscie-kariery-i-pieniedzy
http://www.ezosfera.pl/1667/droga-zycia-sukces-pieniadze-rsr
http://www.ezosfera.pl/1381/jak-sprzedawac-swoja-prace
http://www.ezosfera.pl/1733/odkrywanie-talentow-karmicznych-rsr
http://www.ezosfera.pl/1388/pieniadze
http://www.ezosfera.pl/3006/prosperujaca-swiadomosc
http://www.ezosfera.pl/1671/zdrowe-zycie-praca-zwiazki-rsr