Robert Krakowiak

Pamiętaj o optymizmie

Fragment rozdziału 39 książki DZIECI REGRESJI

Aby sprawdzić, na ile już teraz jesteś otwarty na optymizm w swoim życiu, proponuję Ci krótkie ćwiczenie. Spróbuj je zrobić teraz, a jeśli się nie uda, pomyśl o tym w ciągu dnia. Możesz przez cały dzień robić notatki, aby później się im przyjrzeć. Pomyśl, jakie jest pierwsze uczucie, którego doznajesz lub pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy:

1. Gdy się budzisz…
2. Gdy widzisz swoją rodzinę...
3. Gdy wychodzisz ze swojego domu…
4. Gdy wracasz do swojego domu…
5. Gdy przekraczasz próg swojego zakładu pracy (szkoły)...
6. Gdy kładziesz się spać...

Spróbuj również zrobić to ćwiczenie, przenosząc się pamięcią do swojego dzieciństwa i zastanów się, jakie odczucia z tamtego okresu nadal w Tobie pozostają.

Pomyśl teraz, jak Twoje myśli i odczucia materializują się w Twoim życiu. Jeśli dostrzegasz negatywny wpływ swoich odczuć spróbuj poafirmować:

Ad. 1 Ad. 2 Ad. 3 Ad. 4 Ad. 5 Ad. 6

Postaraj się nie czekać na owoce tych afirmacji, ale już teraz spróbuj wdrażać je w swoje życie. Powtarzaj sobie je zawsze w odpowiednich dla nich sytuacjach. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu i pozytywnej afirmacji budząc się i kładąc się spać, wychodząc z domu i wracając do niego, przekraczając próg swojej pracy i gdy widzisz swoich bliskich. Twoje nastawienie realnie wpływa na otoczenie, na Twojego szefa, kolegów w pracy, rodzinę i oczywiście na Ciebie samego. A Twoje nastawienie zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj o tym!...

Robert Krakowiak


Odwiedź stronę autora: duchowa.pl

Tekst jest fragmentem książki Roberta Krakowiaka zatytułowanej Dzieci Regresji