Wróć do listy artykułów

Tomasz Czyba

Miłość - Wyłącznie w Teraźniejszości.

To niesamowite, jak ogromne znaczenie ma chwila obecna. Całkowite i bezkonkurencyjne. Im częściej jestem w teraźniejszości, tym częściej czuję ogromny żal i smutek w odniesieniu do wszystkich uśpionych ludzi żyjących w nieistniejących wymiarach przeszłości i przyszłości..

Kochankowie.. Jak możecie kochać się będąc jednocześnie tak daleko? Nie fizycznie – a w nieistnieniu. Nie istnieją wasze byłe związki. Nie istnieją setki szczegółów do porównywania. Nie ma takich problemów, którymi warto by zająć głowę. Nie istnieje w teraźniejszości nic innego poza wami samymi, czystą obecnością! Droga kobieto. Jeżeli chcesz w związku miłości, to jedyny sposób, aby ją przejawiać i cieszyć się nią, to po prostu być z nim, być obecną, kiedy ciało jest obecne.Drogie Pary. Nie zostawiajcie swoich ciał na „autopilocie”, podczas gdy umysły wędrują po snach rozmaitych.

Miłość jest tylko wtedy, kiedy jesteś obecny. Kiedy jesteś świadkiem. Świadomy, scentrowany, w teraźniejszości. Wtedy zrozumiesz myśl, której jeszcze możesz nie rozumieć, że w takim stanie, każdy, niezależnie gdzie i z kim jesteś, staje się twoim doskonałym partnerem. Nie przegap wzroku ukochanej. Nie przegap oddechu starszej kobiety przysypiającej na siedzeniu obok. Nie przegapiaj wschodów słońca. Nie przegap szczerej szansy, która nadchodzi. Nie przegapiajcie Miłości. Tak wiele jest jej zawartej w chwili obecnej.

Tomasz Czyba ©

 
Tomasz Czyba - zdjęcie
  Tomasz Czyba: