Życie jako święty kontrakt - Caroline Myss

Życie jako święty kontrakt

Nasza cena: 44,00 zł  (cena rynkowa: 48,30 zł, oszczędzasz 9% !)
Ocena Klientów: 5 gwiazdek (1 opinia)

Produkt należy do kategorii: Karma i reinkarnacja

Może Cię również zainteresuje

Opis

Życie, jakiego obecnie doświadczamy, wybraliśmy dla siebie sami. Zrobiliśmy to już dawno temu, jeszcze przed narodzeniem. Nasza dusza zawarła wówczas swoisty kontrakt, szczególne przymierze, które określało warunki, w jakich przyjdzie nam żyć, sytuacje, które będziemy musieli przeżyć. Wskazywało również tych a nie innych rodziców i konkretne związki uczuciowe. Zgodziliśmy się odbyć tę wędrówkę życiową, aby nauczyć się zawartych w niej lekcji. Na tym przecież polega ewolucja, proces doskonalenia się, wchodzenia na coraz wyższe poziomy egzystencji, realizowania ukrytego w nas potencjału. W owej podróży pomagają nam pierwotne archetypy – schematy postępowania tkwiące w naszej psychice i odkryte jeszcze przez Carla Junga. Przemawiają do naszej intuicji, udzielają wskazówek.

Autorka tej książki, diagnostyk z zakresu medycyny intuicyjnej, uczy nas, jak patrzeć na życie w sposób symboliczny, jak słuchać głosu intuicji i dzięki temu zrozumieć emocjonalne, psychologiczne i fizyczne przyczyny chorób powstających w naszym ciele. A gdy je poznamy, rozpocznie się proces uzdrawiania.

Opisuje wstrząsające historie ludzi, którzy skorzystali z tej metody, kiedy zawiodły wszystkie inne. Mamy tu również znakomity dodatek – galerię rozmaitych archetypów oraz ich przykłady występujące w znanych filmach, powieściach i mitach. Ta książka może zapoczątkować wielką duchową przemianę i wskazać prawdziwy cel naszej drogi.

Fragment

“Wszyscy chcemy wiedzieć, dlaczego tu jesteśmy. Jaka jest nasza życiowa misja? Tych, którzy to wiedzą, łatwo zauważyć: ich życie jest pełne znaczenia. Poczucie celowości pozwala im przetrwać trudne chwile i cieszyć się dobrymi. Jeśli jednak chodzi o sens życia, wiele osób jest zdezorientowanych – lub w ogóle błądzi w ciemnościach. W ciągu wielu lat praktyki – jako osoba dysponująca intuicją medyczną, czyli ktoś, kto urnie odczytywać” wewnętrzny stan fizjologiczny drugiego człowieka za pomocą intuicji, a nie fizycznego badania i diagnozy – często słyszałam pytanie: Dlaczego jestem chory i jak mam odzyskać zdrowie?”.

Coraz częściej i coraz dociekliwiej pytano: Po co tu jestem? Jaki jest mój prawdziwy cel? Co powinienem zrobić z własnym życiem?”. Ten brak kierunku i zrozumienia samego siebie to w pewnym sensie problem zdrowotny, gdyż może prowadzić do wszelkiego rodzaju stresów emocjonalnych, łącznie z depresją, stanami lękowymi i wyczerpaniem. A gdy te napięcia czy szkodliwe emocje spotęgują się i utrwalą, przyczyniają się do rozwoju choroby.

Nie tylko twój umysł pragnie znać twoje przeznaczenie – wiedza ta jest ogromnie ważna również dla twojego ciała i duszy.

Nieukierunkowane lub nieuporządkowane życie pociąga za sobą też inne konsekwencje. Brak wiedzy na temat własnej misji może destrukcyjnie oddziaływać na twoje związki z ludźmi.

Nieżyjący już teolog, mistyk i profesor Harvardu, Howard Thurman, często mówił, że musimy zadać sobie dwa pytania: Pierwsze: “Dokąd zmierzam?” i drugie: “Kto ze mną pójdzie?”. Jeśli kiedykolwiek postawisz je w złej kolejności, popadniesz w tarapaty.

Bez zrozumienia siebie, bez poznania swojego celu możemy krzywdzić ludzi z naszego otoczenia oraz samych siebie. Jeżeli nie potrafimy dostrzegać większego obrazu, gdy sprawy układają się kiepsko, nie zdołamy odpowiednio reagować na ludzi i wydarzenia.

Pewien mężczyzna, Philip, powiedział mi kiedyś, że prawdopodobnie byłby nadal szczęśliwym małżonkiem, gdyby miał lepsze poczucie, co powinien robić i gdzie przynależeć. Przez wiele lat przeżywał frustrację, a jego ciągłe niezadowolenie tak dało się we znaki żonie, że w końcu go rzuciła. Lecz nawet po rozwodzie Philip nie potrafił wprowadzić w swoim życiu prywatnym i zawodowym koniecznych zmian. Problem ze zmianą polega na tym – stwierdził w rozmowie ze mną – że jedna zmiana nigdy nie wystarcza. Kiedy proces się rozpocznie, już go nie powstrzymasz”.

Spis zawartości

Wstęp
Rozdział l
Czym jest Święty Kontrakt?

Rozdział 2
Kontrakty mitów i mistrzów

Rozdział 3
Etapy Świętego Kontraktu

Rozdział 4
Mówią archetypy – twoi czterej główni towarzysze energetyczni

Rozdział 5
Rozpoznawanie własnych wzorców archetypicznych

Rozdział 6
Czakry: twój duchowy kręgosłup

Rozdział 7
Powtórne wynalezienie koła

Rozdział 8
Tworzenie własnego Koła Archetypicznego

Rozdział 9
Interpretacja twoich Kontraktów i Koła Archetypicznego

Rozdział 10
Korzystanie z Koła jako źródła codziennych wskazówek

Rozdział 11
Wyzwania zdrowotne Koła Archetypicznego
Dodatek

Galeria archetypów

Szablon dwunastu domów i Kół Archetypicznych

Szablon kart archetypicznych

O Autorce

  • Numer ISBN: 83-67025-60-7

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię
5 gwiazdek Czy znacie swoje Koło Archetypiczne?
Autor: Sylwia Kalinowska (Warszawa) - 27 września 2007
Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Rzuca nowe swiatło na wiele spraw, z którymi borykamy sie w życiu. Pozwla na lepsze zrozumienie siebie. Odkrywa wzorce warunujące nasze wybory. To cegła, ale opłaca się ją kupić:)))

Ostatnio oglądane