Wróć do listy artykułów

Leszek Żądło

Uwagi o egzorcyzmowaniu

Egzorcyzm to nic strasznego. Dobry egzorcysta nie straszy osób opętanych lub podejrzanych o opętanie. Nie wykonuje też dziwacznych rytuałów. Egzorcyzm to zabieg w pełni bezpieczny, pod warunkiem, że wykonuje go osoba kompetentna.

Rozumiem pewne obiekcje dotyczące uznawania autorytetu księży, kapłanów lub mistrzów danej religii. Rozumiem też pragnienie wiernych, by zachować całkowitą lojalność wobec swych zwierzchników i pragnienie, by uniknąć grzechu proszenia o pomoc okultystów, bądź świeckich egzorcystów. Jednak apeluję do rozsądku osób, które potrzebują pomocy i które w ich imieniu o tę pomoc zabiegają.

Jeżeli chcesz, by pomoc okazała się skuteczna, zwróć się o nią do tych, którzy potrafią jej udzielić! A nie do tych, wobec których chcesz być lojalny! W sprawach tak drażliwych i ważnych jak zdrowie lub uwolnienie od opętania, powinieneś być lojalny wobec siebie.

Zwracaj się zawsze o pomoc do kompetentnych specjalistów! Nawet jeśli ktoś za złamanie czyjegoś urojonego monopolu grożą ci ogniami i mękami piekielnymi! Zapewniam cię, że już nic gorszego, jak to, co przeżywa opętany, nie może nikogo spotkać!

Pewna dziewczyna miała kłopoty. Przypominały jej się obsesyjne i przerażające wizje z poprzednich wcieleń. Wiązały się one z satanizmem. Zaniepokojona zaczęła szukać pomocy wśród różnych specjalistów. Psycholog – buddysta kazał jej rozmyślać nad niesubstancjalnością i nierealnością wizji, co wcale ich nie wyeliminowało. Zwróciła się więc o pomoc do świeckiego egzorcysty. Ten, gdy tylko usłyszał, o co chodzi, orzekł, że to opętanie. I na tym skończyła się jego pomoc. Udała się więc do księdza. Ten potwierdził opętanie – demoniczne, najgorsze z możliwych(!) – i zalecił lekturę Pisma Świętego oraz zerwanie z innymi terapeutami. Odtąd miała czuć się przywrócona do łask Kościoła. Rzecz w tym, że upiorne wizje wcale od tego nie zanikły. Czas uciekał, a stan zdrowia psychicznego dziewczyny pogarszał się. Różne rzeczy doradzali jej więc specjaliści z wielu dziedzin. Wreszcie stanęło na tym, że uda się do zakładu zamkniętego lecznictwa, gdzie przejdzie przez terapię lekami psychotropowymi. To pomogło jej o tyle, że stała się zbyt otępiała, by reagować emocjonalnie na wizje, które trwały nadal. – Aż się wierzyć nie chce! Tylu specjalistów i tak nędzny wynik? I to w tak ogromnym mieście, jak Warszawa!

Aby mogło dojść do egzorcyzmowania opętanej osoby, należy przeprowadzić rozeznanie, czy w ogóle egzorcyzm będzie potrzebny. – Do takiego badania egzorcysta lub radiesteta potrzebuje tylko zdjęcie osoby podejrzanej o opętanie! Nie należy takiej osoby ciągać na osobiste spotkanie z egzorcystą! – Wysyłając zdjęcie do badania nie zapomnij o podaniu adresu do korespondencji lub o telefonie kontaktowym! Jeśli chcesz odzyskać zdjęcie, dołącz kopertę zwrotną. Egzorcysta ma ważniejsze i bardziej odpowiedzialne zajęcia niż adresowanie kopert! – W wyniku badania określa się, czy dziwne zachowania człowieka wynikają z zaburzeń osobowości, lub hormonalnych, czy z uruchomienia nieświadomej pamięci poprzednich wcieleń, czy wreszcie z opętania lub innego wpływu astralnego.

Od pewnej osoby dostałem list z opisem perypetii rodzinnych od czasu rzucenia klątwy na antenatkę, która popełniła mezalians. W tej rodzinie nic nie układało się od wielu pokoleń, więc podejrzewano, że klątwa nadal działa. Jednak w wyniku przeprowadzonych badań udało się ustalić, że klątwa dawno wygasła, natomiast kłopoty wynikają z telepatycznego przejmowania, z pokolenia na pokolenie (w linii żeńskiej) silnych destruktywnych wzorców zachowań, które rujnowały związki i życie osobiste. Kobiety te wybierały sobie partnerów nieszczęśliwych i zbuntowanych przeciw Bogu. W związku przez wiele lat z tym dwóch z nich nie odeszło z cmentarza do dalszego życia. Tylko ich trzeba było egzorcyzmować, choć nie mieli już wpływu na rodzinę.

Podjęcie skutecznej terapii zależy od właściwej diagnozy. – Badanie i egzorcyzm dokonywane są nad fotografią osoby opętanej. Na takiej fotografii musi się znajdować TYLKO JEDNA OSOBA. Dobrze, żeby ta osoba podpisała się na odwrocie fotografii i napisała swój adres. – Występując z wnioskiem o badania należy do zdjęcia podejrzanej o opętanie osoby dołączyć plan mieszkania i ewentualnie jego fotografię.

Po uzyskaniu wyników egzorcysta informuje o konieczności dokonania egzorcyzmu, lub o braku takiej konieczności. Określa też cenę i warunki, jakie należy spełniać podczas egzorcyzmowania i po jego zakończeniu. Tym warunkom należy się podporządkować, ponieważ to egzorcysta jest specjalistą! Należy też zastosować się do zaleceń, co i w jaki sposób ma robić uwalniana osoba po uwolnieniu od opętania.

Nie dziw się i nie oburzaj, jeśli egzorcysta zażąda honorarium za usługę “z góry”. Każdy bowiem z egzorcystów i uzdrowicieli przekonał się na własnej skórze, że chory bądź opętany, ma chęć płacić za swe uzdrowienie, dopóki choruje. Po powrocie do zdrowia natychmiast zapomina o tym, że ktoś mu pomógł i żałuje wydanych na “tak głupie cele” pieniędzy! Mając to na względzie wielu egzorcystów rozpoczyna zabieg dopiero po otrzymaniu pieniędzy.

Po zabiegu egzorcyzmowania może dojść do niepokojących zmian samopoczucia. Zmiany te mogą trwać około tygodnia. Jeśli jednak w czasie tygodnia od przeprowadzenia egzorcyzmu nic się nie zmieni, należy znaleźć egzorcystę bardziej kompetentnego. Za nie wykonanie usługi można zażądać zwrotu honorarium.

Tu uwaga dla wszystkich kombinatorów: otóż jeśli usługa zostanie wykonana dobrze, a ty zażądasz zwrotu honorarium, musisz się liczyć z tym, że w przypadku odnowienia opętania, stracisz możliwość uzyskania kompetentnej pomocy! Trudno o gorszą “karę” !

Rozumiejąc, że choremu czy opętanemu spieszy się, apelujemy o rozsądek. Otóż zabiegi egzorcyzmowania zabierają dość dużo czasu i energii, wobec czego może się zdarzyć, że pojawi się konieczność czekania w kolejce. Od tego się nie umiera! – Spróbuj też zrozumieć, że egzorcysta musi mieć czas dla siebie! Powinien on więcej czasu spędzać na obcowaniu z Bogiem niż na kontaktach z duchami, bowiem… “z kim przestajesz, takim się stajesz”.

Jak i do kogo zwrócić się o egzorcyzm?
Zobacz książkę Anny Atras i Leszka Żądło “Egzorcyzmy i ochrona oprzed atakiem psychicznym”.
Sztuki egzorcyzmowania możesz nauczyć się na: II stopniu kursu huny prowadzonym przez Leszka Żądło lub na Kursie egzorcyzmów prowadzonym przez Annę Atras.

 
Leszek Żądło - zdjęcie
  Leszek Żądło:

Polecamy książki i płyty Leszka Żądło:

Poradnik rozwoju duchowego
Leszek Żądło
Afirmacje życia
Afirmacje życia (kaseta)
Leszek Żądło, Renata Rybacka, Roman Rybacki