Wróć do listy artykułów

Leszek Żądło

Jak rozróżnić prowadzenie duszy?

Niektóre osoby mają rozróżniającą świadomość, którą chrześcijanie zwą darem rozpoznawania duchów. Dzięki temu potrafią rozróżniać źródła inspiracji oraz informacji. Lecz większość ludzi nie posiada tego daru, dlatego potrzebuje dodatkowych kryteriów weryfikujących, skąd pochodzą ich przeczucia, wizje czy inspiracje.

Wiele osób uważa, że wszelkie głosy wewnętrzne, które im się pojawiają, to duchowe prowadzenie. Wierzą w to ludzie, których fascynuje rozwój duchowy i New Age. Niektórzy wręcz twierdzą, że wszystkie takie doświadczenie są duchowo równoprawne! Jednak już tysiące lat temu mistycy i adepci wiedzy tajemnej nie dawali się na to nabrać i zaczęli rozróżniać, co – w wewnętrznym doświadczeniu – pochodzi od istot Wyższych, a co od opętujących duchów.

Duchowe prowadzenie adepta z poziomu boskiej świadomości (Wyższego Ja, Ducha Świętego):

 • to prowadzenie dla dobra całości,
 • skupia się na pomaganiu sobie oraz innym i działaniach na rzecz społeczeństwa,
 • utwierdza w miłości i pozytywnie inspiruje oraz umacnia odbiorcę w wierze, poczuciu bezpieczeństwa, możności czy sensu,
 • proponuje lub doradza, nigdy nie domaga się poddania wolnej woli prowadzonego,
 • zachęca do wykorzystywania własnej informacji jako przewodnika (czego mamy się dowiedzieć dzięki informacjom pochodzącym np. z ciała fizycznego, z bólu, sukcesów, porażek, itp.),
 • prezentuje nowe informacje związane z następnym krokiem odbiorcy,
 • informacja z wyższego poziomu jest zazwyczaj prosta, krótka i treściwa – najczęściej jest to krótki sygnał, jedno czy dwa słowa, ewentualnie wizja, bądź odczucie (np. daj mu wsparcie, szanuj to, naucz go, podnieś samoocenę, módl się o rozwiązanie tego problemu),
 • nigdy nie jest w konflikcie z osobistą etyką osoby, choć może się wydawać sprzeczne z jej niską samooceną.

Prowadzenie z podświadomych poziomów pragnień lub astralnych iluzji:

 • odwołuje się wyłącznie do dobra pojedynczej osoby, często kosztem innych,
 • pochlebia ego odbiorcy i tworzy dla niego “wyjątkowe” wspaniałości (chwali, dowartościowuje, itp.),
 • tworzy wyjątkowość i separuje od innych (ja jestem najlepszy, najmądrzejszy, mogę zostać na tym poziomie, ponieważ wszystko już wiem, ja już mogę to, co dla innych zakazane, niedostępne itp.),
 • może wywoływać strach, zwątpienie, negatywne uczucia i myśli czy poczucie swojej niskiej wartości (np. nie jestem godny, ludzie mnie prześladują, jestem inwigilowany),
 • często wymaga posłuszeństwa i poddania się cudzej woli (np. “ja wiem, co jest dla ciebie najlepsze, musisz wykonywać zadania, żeby udowodnić ...”),
 • stanowi zbiór bardzo ładnych, duchowych, powszechnie znanych idei, które zwykle są ogólnikami, a nie konkretami,
 • często objawia się jako długie i kwieciste przemówienia, wprowadzające zamęt i sprzeczne informacje,
 • wprowadza ograniczenia, poczucie winy, niegodności, zastraszenia, nieufności do Boga (Wyższej Inteligencji) itp.,
 • może pozostawać w konflikcie z systemem wartości osoby prowadzonej.

MODLITWY DLA CIEBIE

Oto zestaw modlitw, które mogą pomóc w przestawieniu się na boże prowadzenie. Mogą też ugruntować pozytywne skutki już podjętych przez ciebie działań. Ważne, żebyś je powtarzał ŚWIADOMIE kilka razy dziennie, co najmniej przez trzy tygodnie!

Powierzenie

Dobry Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagi, abym zmieniał to, co zmienić mogę oraz mądrości i rozwagi, abym odróżniał jedno od drugiego.
Spraw także, abym mądrość i moc, którą od Ciebie otrzymałem, obrócił ku Najwyższemu Dobru mojemu i innych.
Powierzam się bożej opiece i ochronie. Powierzam bożej opiece i ochronie całą moją rodzinę. Ufam, że Bóg doskonale opiekuje się mną i bliskimi mi osobami. Dlatego rezygnuję z intencji i obowiązków wtrącania się w życie innych. Rezygnuję też z narzucania sobie zadań ponad siły.
Powierzam Bogu uwolnienie mnie od wszelkich wpływów telepatycznych i astralnych. Powierzam Bogu także uwolnienie mego umysłu od cudzych penetracji, manipulacji i kontroli. Powierzam Bogu uwolnienie mnie od tego, co mnie dręczyło, przeszkadzało i ograniczało. Już teraz jestem gotów zaakceptować wszelką poprawę zgodną z wolą Bożą.
Wiem, że wskazujesz mi, Boże, co mam czynić, by moje życie płynęło zgodnie z naturalnym biegiem wszechświata i żeby w moim życiu realizował się Boski plan. Dziękuję Ci, Boże, za to, że wskazujesz mi, co mam robić, abym mógł jak najlepiej i najpełniej wykorzystywać swoje wrodzone zdolności i predyspozycje. I wreszcie za to, że wskazujesz mi, Boże, w jaki sposób mogę żyć samodzielnie, realizując miłość, mądrość i moc w pełnym poczuciu wolności.
Przyjmuję Boże, Twoje wspaniałe inspiracje i dziękuję za nie.
Dziękuję za ochronę, opiekę i kierownictwo Boże dla mnie i moich najbliższych. Dziękuję za wszelkie wspaniałe inspiracje do życia i rozwoju. Dziękuję także za spokój, miłość, dobroć, cierpliwość, wyrozumiałość i dobre zdrowie dla mnie i dla moich najbliższych. Dziękuję za oczyszczenie mojej karmy. Oby miejsce wszystkich obciążeń zajęła intuicyjna Boska Mądrość.

Modlitwa – Boże prowadzenie

Dobry Boże, przyjmuję Twoje prowadzenie, Twoją opiekę i ochronę, bym zawsze był zdrowy, rześki, wypoczęty, zadowolony z życia i życzliwie nastawiony do siebie i do innych ludzi. Dobry Boże, przyjmuję Twoje prowadzenie i Twoją Miłość, by promieniować zdrowiem, spokojem, mądrością i miłością. Dobry Boże, przyjmuję światło Twej Miłości, by się paliło we mnie jasnym, ogromnym płomieniem, by promieniowało ze mnie stopniowo coraz szerszym kręgiem na otoczenie. Dobry Boże, przyjmuję Twoje światło, by promieniowało miłością, dobrocią i spokojem.
Wybieram miłość. Wybieram życzliwe nastawienie do ludzi, do życia i całego świata. Wybieram cierpliwość i entuzjazm.
Pozwalam, żeby moje sukcesy były Bożymi sukcesami.
Dziękuję Ci, Boże, za to, że prowadzisz mnie najlepszą i najkrótszą drogą do zrealizowania tego, po co żyję. Dziękuję za ugruntowanie mnie we wszystkim, co najlepsze. Dziękuję za dobre zdrowie, za ochronę, opiekę i kierownictwo Boże dla mnie i dla moich najbliższych. Dziękuję za błogosławieństwa i dobrodziejstwa, za wspieranie mnie we wszystkim, co robię, a co jest zgodne z boskim planem. Dziękuję za piękno i miłość, za dostatek i harmonię, za to, że w moim życiu jest coraz lepiej, piękniej i przyjemniej. Dziękuję Ci za to wszystko, Boże, z całego serca.

Podziękowanie

Dobry Boże, jestem Ci wdzięczny za to, że nie muszę być zdany sam na siebie w swojej ludzkiej słabości, że mogę podłączyć się do Twojej Wiekuistej, Nieskończonej Mocy.
Dziękuję za inspiracje do właściwego kierowania swoim życiem. Jestem wdzięczny, że wpływasz na moje życie w zupełnie nowy sposób, że zostaję wyniesiony poza moje ograniczenia, ponad moje własne plany, że zostałem przyłączony do Twoich niewyczerpalnych mocy i mądrości, których nie da się wysłowić. A jednak – dzięki Tobie – mam w tym udział, z którego jestem zadowolony. Dziękuję za objawienie, że moja prawdziwa natura jest dziedzictwem Twojego dobra, bogactwa, miłości i mądrości. Dziękuję za to, że nie jestem oddzielony od Ciebie, dobry Boże. Dziękuję za dostrzeżenie, że Twoje działania są zgodne z moimi potrzebami. Dziękuję Ci, Boże, za ugruntowanie mnie w moich działaniach i w modlitwie, abym mógł zawsze korzystać w nieograniczony sposób z Twojego kierownictwa, z Twojej mądrości, mocy, z wszystkich darów, błogosławieństw i dobrodziejstw dla siebie i dla swoich najbliższych. Dziękuję Ci za to wszystko (Panie) Boże z całego serca.

Modlitwa dziękczynna za boże wsparcie w rozwoju

Dobry Boże, ja wiem, że mogę zawsze liczyć na Twoją pomoc, opiekę i ochronę, więc już teraz ufnie je przyjmuję.
Dobry Boże, ja wiem, że Twoją mocą uwalniasz mnie od wszelkich koszmarów i ograniczeń z przeszłości, że wspierasz mnie w każdym dążeniu do realnej poprawy jakości mego życia, że wspierasz mnie i wspomagasz w rozwoju. Dziś wiem, że mogę z ufnością korzystać z Twej pomocy i Twego wsparcia, więc korzystam z tego.
Dobry Boże, ja wiem, że życzysz mi dobrze i jak najlepiej. Wiem też, że masz ogromną moc i nieograniczone możliwości. Wiem, że uwalniasz mnie od wszelkich pokus i sentymentów z przeszłości, które ograniczały mnie w rozwoju, które prowadziły do zaniżenia mej samooceny i jakości moich związków. Wiem też, że życzysz mi dobrze uwalniasz od wszelkich intencji i programów, które wydając się atrakcyjne i godne pożądania ograniczały moją twórczość i sprowadzały na manowce mnie bądź inne osoby.
Dobry Boże, wiem, że wspierasz mnie w podnoszeniu jakości mego życia i mej samooceny, więc korzystam z Twej pomocy każdego dnia. Dobry Boże, wiem, że każdego dnia ukazujesz mi to, co dla mnie najlepsze i najkorzystniejsze, więc korzystam z tego, niezależnie od moich przywiązań do tego, co znane i przeze mnie oswojone. Dobry Boże, wiem, że z Twoją pomocą wszelkie zmiany w moim życiu są dobre i korzystne, więc akceptuję je z ufnością i wdzięcznością.
Dobry Boże, już wiem, że życząc mi dobrze, ujawniasz mi mój boski potencjał, więc jestem chętny i gotowy korzystać z niego w każdej chwili życia.
Dobry Boże, już wiem, że życząc mi dobrze, w każdej chwili otaczasz mnie i wypełniasz cudownymi wibracjami przyciągającymi powodzenie, szczęście, miłość, radość, bogactwo i sukcesy. Pozwalam Ci, dobry Boże, byś kierował moje myśli i uczucia tam, gdzie dominuje miłość, powodzenie, bogactwo i szczęście. Pozwalam Ci, dobry Boże, byś kierował moje kroki tam, gdzie spotykam ludzi pozytywnie nastawionych, wypełnionych i otoczonych wibracjami powodzenia, miłości, szczęścia i bogactwa.

 
Leszek Żądło - zdjęcie
  Leszek Żądło:

Polecamy książki i płyty Leszka Żądło:

Prenatalne sesje regresingowe
Leszek Żądło
Huna - skuteczna modlitwa
Leszek Żądło, Roman Rybacki
Przejawianie kobiecości
Anna Atras