Leszek Żądło

Erotyczny trening relaksacyjny

Erotyczny trening relaksacyjny stosuje się jako przygotowanie do praktyki tantry seksualnej, a także jako środek leczniczy w przypadku przedwczesnego wytrysku.
Przed przystąpieniem do ćwiczenia zastanów się, gdzie znajdują się twoje miejsca erogenne (czyli te, których pobudzanie kojarzy się z przyjemnością seksualną). Zapamiętaj je.

Ćwiczenie:
Połóż się wygodnie i zrelaksuj. Skoncentruj swą uwagę na ustach.
Zauważ, jaką sprawia ci to przyjemność. Już sama koncentracja na ustach jest przyjemna. Nie ulegaj podnieceniu, pozostań rozluźniony. Dalej postępuj tak z szyją, oczami, uszami, karkiem, sutkami, brzuchem, udami, aż wreszcie dojdziesz do genitaliów. Gdyby podczas wizualizacji pojawiło się silne podniecenie, przerwij ćwiczenie. Wykonuj ćwiczenie tak długo, dopóki nie przyzwyczaisz się do przeżywania przyjemności bez podniecenia.
Wielu ludziom przyjemność kojarzy się z podnieceniem. To i podobne ćwiczenia umożliwią ci podtrzymywanie dowolnie długo stanu przyjemności bez konieczności podniecania się i rozładowania napięcia. Taka przyjemność wymaga mniej wysiłku i może trwać znacznie dłużej. W pewnym momencie zrozumiesz, że nie trzeba nic robić, by podtrzymywać miły nastrój, czy poczucie przyjemności. Wystarczy się zrelaksować i poddać, a reszta przyjdzie sama.

Dzięki podobnym praktykom możesz osiągnąć znaczące sukcesy w przedłużaniu współżycia seksualnego (nawet do kilku godzin stosunku), a nawet otworzyć się na transformację (przemianę) pożądania seksualnego w miłość i błogość bez przyczyny i następstw.
Po opanowaniu erotycznego treningu relaksacyjnego, możesz zacząć go stosować w parze:
Połóż się wygodnie obok partnera i zrelaksuj. Skoncentruj swą uwagę na ustach, które właśnie dotyka partner. Zauważ, jaką sprawia ci to przyjemność, ale nie ulegaj podnieceniu i pozostań rozluźniony. Dalej relaksuj się, gdy partner dotyka twą szyję, oczy, uszy, kark, sutki, brzuch, uda, aż wreszcie dojdzie do genitaliów. Następnie zamieńcie się rolami.
Gdy już potrafisz podchodzić do ciała i seksu bez poddawania się silnym emocjom, możesz przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Zaczynają się one od treningu zwieracza odbytu.

Celem tego ćwiczenia jest nauczenie się zaciskania zwieracza odbytu tak, by wszystkie inne mięśnie wokół były rozluźnione. Po opanowaniu tego, można przejść do dalszych ćwiczeń.

Utrzymaniu energii w ciele może służyć niżej opisana praktyka:

  1. Przed stosunkiem zrelaksuj się, weź kilka lub kilkanaście głębokich, spokojnych oddechów.
  2. Przed rozpoczęciem stosunku zewrzyj zwieracz odbytu. W ten sposób poczujesz, że energia z genitaliów rozpływa się po twym ciele.
  3. Podczas współżycia nie spiesz się.
  4. Przed samym orgazmem (gdy czujesz, że się zbliża), zaciśnij znów zwieracz odbytu i pozwól, żeby nagromadzona energia podniosła się w górę. Doprowadż ją do tych miejsc, które wydają ci się niedoenergetyzowane, osłabione, zmęczone, czy chore. W ten sposób pozwalasz, by orgazm rozlał się po całym ciele.

Orgazm dla wielu ludzi jest jedynym przeżyciem duchowym, jakiego są oni w stanie doświadczyć. Podczas orgazmu zostaje wzbudzona aktywność czakramów. Gdy orgazm rozlewa się po całym ciele, to czakramy ulegają harmonijnemu pobudzeniu, w wyniku czego rozwija się zdolność przeżycia radości, szczęśliwości, miłości, życzliwości, zadowolenia i błogości. Jest to, co prawda, stan uwarunkowany, ale dzięki medytacyjnym praktykom może przejść w stan stały i niezmienny.

Praktyka utrzymywania energii w ciele jest bardzo korzystna, gdyż uniemożliwia “rozładowanie” energetyczne organizmu.
Większość kochanków (szczególnie mężczyzn) czuje się po stosunku lub masturbacji “wypluta” lub “wyssana” z energii. To zjawisko jest związane z faktem, że podczas orgazmu dochodzi zwykle do dużej utraty energii, do rozproszenia jej. Orgazm to szok energetyczny, który może powodować miłe samopoczucie w wyniku rozładowania stresu (np. wynikającego z oczekiwania na seks), ale po pewnym czasie prowadzi do poczucia opadnięcia z sił. Powyżej opisane ćwiczenie umożliwia przedłużanie współżycia oraz przejście w seksie poza praktyki rozładowywania napięcia.

Po erotycznym treningu relaksacyjnym warto opanować oddychanie reichowskie (tzw. orgastyczne), w którym uruchamia się energia zastygła w okolicach brzucha, bioder i pośladków. Ponieważ u osób mających silne zablokowania w tych miejscach, bywa to doświadczenie przerażające lub wyzwalające silną agresję, należy je poprzedzić relaksem z sugestią: “mogę sobie pozwolić puścić wszystkie napięcia w brzuchu, pośladkach, genitaliach”. Ćwiczyć należy aż do zaakceptowania rozluźnienia. W szczególnych wypadkach warto skorzystać z sesji regresywnej, albo wyładować agresję na specjalnie przygotowanych przyrządach. Oddychanie reichowskie najlepiej ćwiczyć pod opieką doświadczonego terapeuty. Umożliwia ono rozwinięcie pojemności na energię oraz przyjemność i intensyfikowanie doznań psychicznych związanych z seksem.

Poczucie przyjemności nie musi cię prowadzić do rozładowania napięć. Przyjemność nie musi się kojarzyć tylko z seksem, a błogość z orgazmem. Uświadomienie sobie tej niezależności jest najcenniejszym efektem stosowania ćwiczeń pozwalających zachować energię w ciele.

Seks może cię wyzwalać, gdy poddasz go woli Boga. Gdybyś nadal chciał samowolnie (lub kierując się opiniami innych) decydować, co masz robić z seksem, byłby on dla ciebie dalej narzędziem zniewolenia.

Oczyść więc swe myśli o seksie, oczyść swój seks i poddaj go Bogu. Nie poddawaj się wątpliwościom i oporom. Bóg ci dobrze życzy, nawet jeśli wszyscy wokół stawiają seks po przeciwnej stronie hierarchii wartości niż Boga. Nie ufaj im w tym względzie. Są ślepi tak samo jak ich nauczyciele. A ślepota to kiepski sposób na szczęście i na odnoszenie sukcesów.

Seks wyzwala mnie… i moją partnerkę. (mojego partnera)
Mam zawsze udany, bezpieczny, satysfakcjonujący seks z …
Mam zawsze szczęśliwy i bogaty związek miłości z …

To pierwsze kroki we właściwym kierunku. Gdy będziesz praktykować erotyczne medytacje i erotyczny trening relaksacyjny, osiągniesz uspokojenie umysłu i poprawę jakości współżycia, a poza tym odstresujesz się. Kolejna korzyść to transformacja pożądania w czystą miłość.