Leszek Żądło

Seks i pieszczoty w związku (nie tylko) tantrycznym

Spotkałem się z przypadkami, kiedy osoby kreujące sobie związek partnerski w ogóle zapominały, że istnieje seks. Pieszczoty jeszcze ewentualnie były w stanie zaakceptować, ale z wielkimi oporami i ograniczeniami. A przecież kreując zdrowy związek partnerski powinniśmy uwzględnić sferę seksualną. To jest ważne, ponieważ kiedy zastanowimy się nad zadaniami i rolami w związku, okaże się, że w zasadzie wszystko inne moglibyśmy robić solo.

Spróbuj wypełnić poniższy test skojarzeń. Uczyń to poddając się pierwszej myśli, jaka ci przychodzi do głowy. Nie oceniaj jej, tylko zapisz, a po zakończeniu ćwiczenia zastanów się nad tym, co ci chodzi po głowie.

 1. Seks istnieje po to, abym…
 2. Kobiety w seksie powinny…
 3. Mężczyźni w seksie powinni…
 4. Najważniejszą moją intencją w seksie jest…
 5. Dzięki seksowi w rozwoju duchowym otrzymałem…
 6. Uprawiam seks po to, aby…
 7. W seksie potępiam siebie za…
 8. Zazdroszczę innym, że w seksie…
 9. Seks daje mi tylko …
 10. Używam seksu do…
 11. Mój seks jest brudny, ponieważ...
 12. Wstydzę się i lękam seksu, ponieważ...
 13. Moje ciało jest nieczyste, ponieważ...
 14. Nigdy nie dopuszczę, by moje ciało sprawiało mi…
 15. Moje ciało ma zawsze mi sprawiać...
 16. Wyrzekłem się pieszczot i przyjemności, jakie daje mi ciało, ponieważ...
 17. Dotyk mojego ciała przez innych sprawia mi…

Oto zestaw wzorców przejętych głównie od matki.
Takich zestawów sprzecznych pojęć i wyobrażeń masz w umyśle bez liku. Wszystkie je warto jak najszybciej poddać uzdrowieniu poprzez miłość.

Pomieszanie umysłowe często prowadzi do konfliktów i niepowodzeń w związkach, szczególnie seksualnych. Wiąże się to z dominującą u wielu osób tendencją, by seks spychać na margines życia, by się go wstydzić, wypierać i ograniczać swą seksualność. Tymczasem chcąc zacząć uprawiać seks tantryczny, trzeba mieć całkowicie pozytywne nastawienie do ciała swojego i drugiej osoby, a także do pieszczot i seksu.

Pieszczoty i seks w związku tantrycznym mają pogłębiać rozkosz, ale przede wszystkim dawać doświadczenie błogości. Wiążą się też z koniecznością rozwinięcia pojemności na energię, a także uwolnienia od wszelkich wzorców przymusu lub oporu. Nastawienie obojga kochanków tantrycznych do pieszczot, seksu i seksualności powinno być całkiem pozytywne i spontaniczne. Muszą się oni czuć bezpiecznie i w porządku w seksie i pieszczotach.

Teraz będzie jak gdyby nie na temat:
Wypisz wszystkie przekleństwa, których najczęściej używasz.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Sprawdź, z jaką dziedziną życia one się wiążą?
Na pewno? Nie mylisz się?
Te słowa, których używasz odzwierciedlają twój głęboko ugruntowany stosunek do… Czyżbym się mylił?

Jak możesz mieć plugawe myśli na temat seksu i jednocześnie spodziewać się po nim przyjemności i rozkoszy? Jak możesz potępiać seks, a jednocześnie dążyć, by poprawić jego jakość? Jak możesz opowiadać bzdury na temat seksu, a jednocześnie pragnąć, by w seksie było ci dobrze i przyjemnie?
Przestań utożsamiać się z czymś, czego nie chcesz robić, a nie braknie ci sił i ochoty, by zrealizować to, co chcesz robić.

Wiele osób ma problemy z akceptacją seksu, pieszczot i ciała w związku z czynnościami seksualnymi. Sporo osób nie potrafi wyrażać czułości, a pieszczot wstydzi się. Stąd warto afirmować i wyobrażać sobie zmianę nastawienia.

Potrafię być czuły wobec partnerki i wyrażać tę czułość w każdej sytuacji. Wyrażając czułość wobec partnerki jestem męski i godny szacunku. Pieszczoty są dla mnie czymś naturalnym. Pozwalam sobie na przytulanie się do partnerki, nawet w miejscach publicznych. Pozwalam, by partnerka przytulała się do mnie, nawet w miejscach publicznych.

Zawsze wiem, co robić z partnerką, gdy jestem nagi. Gdy jestem nagi, jestem męski i godny szacunku. Jestem wystarczająco atrakcyjny, gdy jestem nagi. Pozwalam mojej partnerce, aby dotykała mnie, pieściła i całowała. To dla mnie bezpieczne. Pozwalam mojej partnerce, aby swobodnie dotykała moich genitaliów i wiem, że to jest w porządku. Uwalniam się od wstydu przed nagością i dotykaniem genitaliów. Potrafię zachować trzeźwość i przytomność umysłu, gdy jestem nagi i gdy partnerka mnie pieści. To, co czuję, zależy wyłącznie ode mnie, dlatego pozwalam sobie na swobodę, zaufanie i poczucie pełnego bezpieczeństwa podczas pieszczot i seksu. Każda część mojego ciała jest użyteczna w pieszczotach i seksie.

Zawsze wiem, co robić z nagą partnerką. Pozwalam sobie swobodnie dotykać całego ciała mojej partnerki, także wtedy, gdy jest całkiem naga. Pozwalam sobie swobodnie dotykać narządów rodnych mojej partnerki. I to też jest w porządku. Potrafię zachować trzeźwość i przytomność umysłu, gdy jestem obok nagiej kobiety, gdy ją pieszczę i przytulam. Jestem w porządku, gdy pozwalam sobie dotykać, pieścić, całować i obejmować całe piękne ciało partnerki. Każda część ciała mojej partnerki jest użyteczna w pieszczotach i seksie.

Jestem prowadzony przez intuicję, więc na pewno to, co robię, jest w porządku. Na pewno to, co robię, jest najwyższej jakości. Moje pieszczoty i mój seks są spontaniczne, więc to co robię, jest dobre. Mogę całkowicie puścić napięcia i kontrolę w pieszczotach, i w seksie.

To wszystko są bardzo ważne przygotowania do seksu tantrycznego. Od czegoś trzeba zacząć. A dochodzi się do tego, że każdy sposób dotyku czy dotknięcie jakiejkolwiek części ciała może wywołać rozkosz, błogość, czy wyzwolić orgazm zarówno u jednaj, jak i u drugiej strony.

100% błogości! Czyż to nie warte zabiegów i ćwiczeń?