Leszek Żądło

Poznawanie Mistrza Duchowego

Każdy z nas ma swego Mistrza – Opiekuna Duchowego. Mistrz Duchowy to istota bliska pełnego urzeczywistnienia lub urzeczywistniona.

Nie każdy na początku swojej drogi zdaje sobie z tego sprawę, że istnieją jakieś czyste i urzeczywistnione istoty, które mają za zadanie opiekować się nami i inspirować nas do samourzeczywistnienia. Tą istotą, która opiekuje się tobą, jest twój Mistrz Duchowy. Zapewne dziwi cię to, bo może nie spotkałeś nigdy kogoś, kto odpowiada temu opisowi. Nie dziw się. Mistrz Duchowy zazwyczaj nie przybiera cielesnej postaci. Jest on niewidzialnym opiekunem, który niczego od ciebie nie wymaga, a chętnie prowadzi cię w kierunku urzeczywistnienia Najwyższego Dobra. Im bliższy jest twój duchowy kontakt z Mistrzem Duchowym, tym bardziej możesz być pewny swej właściwej realizacji na duchowej ścieżce.

Twój osobisty Mistrz Duchowy porozumiewa się z tobą na płaszczyźnie intuicyjnej. A więc najczęściej nie słychać Go i nie widać. Nie zleca też żadnych misji ani zadań do wykonania. Niczego od ciebie nie wymaga. Stawia na ciebie, na twoją uczciwość względem ciebie samego i na twoją dobrą wolę. Nie obraża się na ciebie i nie sabotuje twych poczynań, kiedy oddalasz się od swej samorealizacji. Kiedy jednak dążysz we właściwym kierunku, udziela ci wskazówek lub nawet aranżuje nieprawdopodobne sytuacje. Ale nie zmusza do korzystania z okazji, jakie ci podrzuca. W ten sposób uczy cię właściwie korzystać z wolności i intuicji.

W tych przypadkach, kiedy osoby wykonujące duchową praktykę “otrzymywały od Mistrza” zlecenia lub zadania do wykonania, okazywało się, że są pod wpływem istot astralnych (czyli duchów). I muszę tu podkreślić, że zadziwia mnie ilość duchów podszywających się pod różnych Mistrzów, aniołów czy świętych. Wiele zakonnic po mistycznym zaślubieniu Jezusa ma wyraźne wizje współżycia z Nim. Niektóre czcicielki Sai Baby są przekonane, że Mistrz odwiedza je co noc i naucza, również seksu. Jedna z takich pań powiedziała mi, że Sai jest w porządku, bo co rano ją przeleci. Ale do mnie to ma wielkie pretensje, bo przychodzę do niej i nigdy nie chcę tego zrobić. Zgodnie z jej diagnozą, zapewne wynika to z moich problemów seksualnych.

Nie chcę polemizować z takimi sądami. Wiem, że nie mam z tym nic wspólnego, podobnie jak Jezus, Sai, czy wielu innych. Pragnę tylko podkreślić, że mężczyźni również dają się nabrać astralom, podającym się za Sai Babę, Jezusa lub Archaniołów, choć ich przeżycia nie są aż tak przyjemne. Za poszukiwaniem takich kontaktów zwykle kryje się frustracja seksualna, znudzenie, albo niechęć czy żal do ludzi i do świata, a często dawne inicjacje w transy medialne lub rzadziej w guru – jogę.

Mistrz duchowy chętnie odpowie na każde zadane przez ciebie pytanie. Lecz jakość i czas uzyskania odpowiedzi jest uzależniony od jakości postawionego przez ciebie pytania i twojej gotowości do przyjęcia odpowiedzi. Na te same pytanie możesz uzyskać różne odpowiedzi, lecz to nie znaczy, że któraś jest błędna. Tak się dzieje, jeżeli nie jesteś gotowy do przyjęcia ostatecznej odpowiedzi. Mogłoby się zdarzyć, że uzyskując od razu tę ostateczną odpowiedź, nie będąc na nią przygotowany, nie zaakceptowałbyś jej.

Wielu chce poznać Mistrza Duchowego i jest to możliwe dzięki medytacji.
W medytacji nie staraj się, by Mistrz duchowy przy tobie się zmaterializował, byś mógł zobaczyć go fizycznie. Kiedy będziesz gotowy, a On zechce, to może się zdarzyć, że zjawi się przy tobie w formie fizycznej. Lecz teraz niech wystarczy ci Jego czysta obecność duchowa. Możesz Go prosić o wszystko, co chcesz, lecz pamiętaj, byś wcześniej zbadał czystość swoich intencji. Jest bardzo istotne, byś prosząc o cokolwiek, miał świadomość, że to jest dla najwyższego dobra twojego i innych.

Mistrz działa na poziomie wyższej świadomości, więc nie ulegnie twoim namowom i przekonywującym go tyradom. One nawet do niego nie dotrą. On na pewno wie lepiej od ciebie i nie pozwoli się wykorzystać do spełniania twych egoistycznych zachcianek.

Gdy nie jesteś pewny czystości swych intencji, możesz zapytać: Mistrzu duchowy, czy moje intencje dotyczące ….... (nazwij je) są czyste i zgodne z najwyższym dobrem moim i innych?

Jeżeli uzyskasz odpowiedź, że twoje intencje są w porządku, to możesz być pewny szybkiej realizacji twego celu w życiu. Jeśli dowiesz się, że masz nieczyste intencje, możesz poprosić Mistrza, by pomógł ci je uzdrowić. Potem możesz przystąpić do uzdrowienia swoich planów, a następnie do ich realizacji.

Oczywiście szybkość realizacji zależy od twojego nastawienia, a także od otwarcia się zarówno na twój cel jak i na wartości najwyższej jakości. Zawsze miej w swojej świadomości przekonanie, że zasługujesz i jesteś godny wszystkiego najlepszego, o co prosisz, że jesteś w pełni otwarty na najlepszy rezultat tego, o co prosiłeś. Nie zdziw się jeżeli prośba zostanie zrealizowana poprzez inną zwyczajną osobę, a nie bezpośrednio przez Mistrza duchowego. Bóg przejawia się także poprzez innych, zupełnie zwykłych ludzi, którzy są gotowi uczynić to, o co prosisz Mistrza. On często aranżuje spotkania z takimi osobami. Miej także świadomość wdzięczności i dziękuj za wszystko, co otrzymujesz.

Jeśli potrzebujesz oczyszczenia intencji, wiedz, że to nie jest jednorazowa sprawa. Musisz być przygotowany, że to może zająć ci kilka dni a nawet i tygodni, zależnie od twojego zaangażowania, od twojej gotowości.

Na samym początku jest korzystne, jeżeli poprosisz swojego Mistrza Duchowego, by wzmacniał twoje poczucie bezpieczeństwa, ugruntowania i pewności we wszystkich twoich zamierzeniach. Możesz także poprosić Mistrza, żeby udzielał ci nauk duchowych i uwolnił cię od wszystkich lęków, niepokoju i wątpliwości. Miej świadomość, że jesteś pod całkowitą Jego ochroną i opieką.

Możesz otworzyć się, by twój Mistrz duchowy ci się przedstawił. Poznasz Go po tym, że to jest istota oświecona np.: Jezus, Budda itp.). Z pewnością do roli mistrza nie nadają się bohaterowie narodowi, papieże, aniołowie, a nawet sama Matka Boska. Kiedyś pojmiesz, dlaczego.

Mistrz Duchowy jest jednością z Bogiem na poziomie Mocy i Świadomości.

Kontakt ze swoim Mistrzem duchowym możesz mieć w każdej chwili i o każdej porze dnia. Powierzaj Mu wszystkie troski i problemy z intencją, by zostały oczyszczone i rozwiązane. Możesz prosić Go o poradę, wskazówkę, czy załatwienie jakieś ważnej dla ciebie sprawy. Wypróbuj Jego boskie możliwości!
Lecz pamiętaj, że:

  1. O cokolwiek chcesz poprosić swojego Mistrza Duchowego, sprawdź, czy masz oczyszczone intencje, czy to jest dla najwyższego dobra twojego i innych.
  2. Miej całkowitą ufność do swojego Mistrza Duchowego i Jego sposobu działania. Wiedz, że wynik jego działania przynosi najkorzystniejsze owoce dla ciebie i dla innych.

Przywołanie swojego Mistrza Duchoweg (ćwiczenie):
Wejdź w stan medytacyjny.
Zaproś do siebie Mistrza Duchowego. Pozwól, by był przy tobie blisko, byś czuł jego duchową obecność. Możesz zapytać, kim jest i jak chce, byś się do Niego zwracał. Zapytaj, co najważniejszego ma ci dziś do przekazania. Jego głos jest głosem intuicji, więc słuchaj pilnie i z ufnością. Poproś Go, by cię pobłogosławił, uzdrowił i napełnił poczuciem szczęśliwości, spokoju i harmonii. Podziękuj Mu za przybycie i za inspiracje w medytacji i w życiu codziennym.