Munin Szaman

Profesjonalna naturoterapia a przygodne znachorstwo

Osoby, które nie mają większej styczności ze środowiskiem profesjonalnych naturoterapeutów mogą odnieść wrażenie, że cała rzecz sprowadza się do kilku weekendowych kursów i przeczytanych książek. “Specjalistą naturoterapii” możesz stać się szybko, niewielkim kosztem – takie mogą funkcjonować przekonania.
Rzeczywistość jest jednak inna. Właściwa nauka trwa lata. Poza tym rzetelna wiedza daje ci możliwość i umiejętność zachowywania się jak profesjonalista w momentach, które amatorów kładą na łopatki.
Kompetencje zdobywa się długo, i nie chodzi o sam czas spędzany na kursach, lecz praktykę.
Dzięki profesjonalnemu treningowi inaczej patrzysz na zdrowie i na zachowanie się człowieka oraz stan ego ciała.
Tu przypominasz lekarza. Lekarze mają do czynienia z tak niecodziennymi patologiami czy problemami zdrowotnymi, że nie potrafisz sobie tego nawet wyobrazić. Potrafią być mimo to opanowani, skuteczni i całkowicie inaczej reagują na problem, niż pacjent. Dlaczego? Ponieważ mają wiedzę.
Wiedza naturoterapii jest inną wiedzą, ale może być tak samo, jak medycyna akademicka uprawiana zawodowo i na wysokim poziomie.
Przygodne znachorstwo polegające na byciu absolwentem weekendowego kursu i zaliczeniem kilku podręczników tematycznych nigdy nie da ci tego rodzaju statusu i stabilności, jaką ma specjalista. Ludzie też to wyczują. Twoje kompetencje są nie tylko pomocą zewnętrzną, ale i wewnętrzną. Zaufają oni temu, kto rzeczywiście je posiada. Hochsztapler natomiast, niedzielny cudotwórca będzie musiał ciągle manipulować, zwodzić i kombinować, by ktoś raczył wyłożyć pieniądze na jego “zabieg”.
Profesjonalizm broni się sam. Profesjonalne podejście odnosi się nie tylko do pacjentów czy klientów, ale i do siebie, do własnych problemów, których tak czy inaczej nigdy nie da się na 100% uniknąć.
Wiesz, jak postępować ze stanem klienta, ale również i ze swoim. Znajdujesz oparcie w sobie.
Charakter profesjonalisty jest równie ważny i bezcenny, jak profesjonalna wiedza.
Jako profesjonalista jesteś po prostu sobą, jako przygodny znachor natomiast musisz natomiast udawać.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com