Munin Szaman

Cele są ważne

Huna uczy stawiania celów. Nie robi tego jak wielu nauczycieli biznesu, którzy żonglują celami. Cele mogą pochodzić z ducha lub z umysłu. Cel celowi nie równy.
Przestępcy też stawiają sobie cele, cele stawiali sobie masowi mordercy pokroju Stalina lub Hitlera.
Nie o samą sztukę stawiania celów chodzi w Hunie, ale o to, by cel był dobry, zgodny z duchem, natchniony przez Akua lani.
Takie cele odkrywasz w sobie naturalnie, tzn. inklinację do nich. Marzysz o czymś w głębi serca i może to stać się celem. Bardzo ważne jest, aby skontaktować się z sercem.
Jeśli nie wiesz kim jesteś, nie wiesz czego pragniesz. Potrafimy uczyć się wielu rzeczy od świata, także pragnień i gustów, przekonań i światopoglądów, religii, za które niektórzy gotowi są umrzeć.
Cele także można “zmałpować”, ale nie o to chodzi.
Aktualnie zajmuję się planowaniem i celami dla celów przedsiębiorczości, którą uważam za swoją kolejną, choć niedawno odkrytą pasję, i mam wiele refleksji, ponieważ trochę o tym myślę, czytam i słucham. Wydaje się, że w biznesie może być inaczej, że cel nie musi być duchowy. Jestem innego zdania. Doskonały biznes to taki, w którym tworzysz duchową wizję, a może raczej ją otrzymujesz.
Huna świetnie nadaje się do tworzenia i prowadzenia biznesu, gdzie planowanie i stawianie celów to podstawa.
Cel duchowy albo uduchowiony przejawia się żywo, bez spekulacji, bez sztuczności, bez wymuszania. Otrzymujemy go niejako w jasnowidzeniu. Odnosi się to do wszystkich dziedzin: pieniądze, związek, zdrowie, rodzina i przyjaciele, duchowy rozwój.
To nie jest coś, co postanawiasz na poziomie lono: dzisiaj może to a jutro może tamto. Oczywiście takie cele są normalne w codziennych zajęciach. Jeżeli jednak chodzi o poważne rzeczy, należy wystrzegać się kaprysów dla własnego dobra.
Cel powinien być oświecony przez ducha. Dobrze działa tutaj metoda la’a kea z białym światłem “oświeć!”.
Powinniśmy sięgać do wnętrza chcąc zidentyfikować swoje pragnienia i stworzyć cele na własne życie. Upewnijmy się, że pochodzą one z nas samych, że nie są one markowane.

MuninSzaman.pl
SwiatHuny.pl