Sławomir Majda

Kompleks bogini Hator i Izydy; samotna kobieta z synem

Tekst pomocny jest w zrozumieniu psychologicznego uwikłania się kobiet, w samotne wychowywanie syna. Zdefiniowanie wzorca stało się możliwe po wnikliwej wieloletniej pracy nad mitologią Egiptu.

Stronami są tu:

Mężczyzna o imieniu Ozyrys

Dwie kobiety znane jako bogini Hator i bogini Izyda Link

Syn Hator i Ozyrysa o imieniu Horus Link , tego samego syna przypisano również Izydzie.

Kluczem do wyjaśnienia wzorca uwikłania jest przyjęcie, że nie jedna, ale dwie kobiety Egipskie miały identyczny problem z seksem. Mają różne imiona i po 5000 latach historia ich życia zlała się w jedną postać, podobnie jak to samo imię nosi ich mąż i syn.

Psychologiczny kompleks bogini Hator i Izydy to samotna kobieta z synem. W wyniku pewnych działań obu kobietom o innych imionach, zabito ich mężów. Jeśli weźmiemy pod uwagę reinkarnację, o której w tekstach piramid napisano wiele, to możliwy jest wariant, że dusza Ozyrysa miała tam dwie kolejne inkarnacje, a obie osobowości miały podobne uwikłania z kolejnymi żonami i synem, lub z dwoma kolejnymi synami o podobnym imieniu.

Mity Hator i Izydy podają, że obie kobiety przyczyniły się do zmartwychwstania kolejnej inkarnacji zmarłego męża. Jest to nieco podobne do idei zmartwychwstania Jezusa. Ożywiony mąż nie miał jednak penisa, nie posiadał sprawności seksualnych w kolejnym ziemskim wcieleniu.

Patrząc poprzez rozmaite doświadczenia Dusz, mężczyzna ten w kolejnej inkarnacji mógł np. być gejem. A z gejów, jak wieść niesie, pociecha dla kobiet jest niewielka, lub zgoła żadna.

Kompleks ten udało się rozpoznać u kilku pań współcześnie wychowujących syna, ale bez dorosłego mężczyzny w domu.

Powszechność wzorca, może wynikać z zachwytu, lub utożsamień ze znanymi boginiami płodności Link. Jeśli Egipska kobieta całe życie zazdrościła splendoru, sławy, hołdów obu boginiom, to nieuchronnie pragnęła być taka jak one. Może teraz w kolejnym wcieleniu duszy w XXI stuleciu nie doświadcza wcale splendoru, sławy, hołdów, ale za to podobnie jak obie boginie żyje bez męża, i tylko z synem.

W tle widoczne są kolejne wzorce uwikłań karmicznych. Bo przecież kobieta bez męża to jest wiedźma Link. Żadna z wiedźm nie może mieć męża, nawet jakby chciała to nie wypada, bo co koleżanki powiedzą? Kobieta od której ucieka mężczyzna ma wzorce, urodę i karmę modliszki Link.

Tekst pobrany jest ze strony http://modlitwainnanizwszystkie.pl/artykuly.php?id_artykulu=2431