Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Problem złego samopoczucia

Złe samopoczucie zdaje się być problemem powszechnym. Ale nie tylko to – powszechna jest również bezradność tak wobec niego, jak i wielu innych rzeczy, z którymi jednak możemy sobie poradzić według takich nauk, jak Huna czy Joga.
Nie musisz czuć się źle. Oczywiście nie chodzi o sytuację, w której cierpisz, ponieważ poważnie chorujesz, choć i wtedy pewne techniki relaksacji czy medytacji mogą okazać się bardzo skuteczne.
Mam w tym momencie na myśli codzienny stres.
Płynie on z pewnego punktu widzenia z tego, że mamy ciągłe dążenia związane z nadzieją, które są alternatywą dla lęku opartego o przeszłe niemiłe przeżycia. Boisz się, że coś ci się nie uda, że nie wyjdzie, że nie podołasz i postanawiasz ciężko pracować, aby ustrzec się przed cierpieniem z tego płynącym.
A zasada jest taka, że ludzie skuteczni nie pracują po to, aby nie odnieść porażki, lecz osiągnąć sukces.
Mamy zatem lęk i nadzieję, którą pokładamy w tym, że kiedyś nam się uda – uda nam się zarobić odpowiednią sumę pieniędzy, stworzyć związek itd. Oscylujemy pomiędzy nadzieją i lękiem, wiarą i zwątpieniem i to wprowadza nas w różnego rodzaju drżenia, które przeszkadzają nam w otwartym, swobodnym przebywaniu i urzeczywistnieniu się w chwili obecnej.
Przede wszystkim zobacz to – to, że przeszłość ma nad tobą ogromną władzę. I zobacz również to, że przyszłość także ją sprawuje. I w końcu uświadom sobie, że ani przeszłość, ani przyszłość nie istnieją. Rozejrzyj się wokół i poszukaj jakiejś przeszłości lub przyszłości – nic takiego nie ma. W twoim wnętrzu przeszłość to wspomnienia, przyszłość to marzenia, ale zarówno wspomnienia, jak i marzenia są myślami, nie istnieją same w sobie realnie.
Zobacz to, że ulegasz złudzeniu i to złudzenie sprawia, że popadasz w ogromny stres i odrywasz się od rzeczywistości.
Wskutek tego zamykasz się, energia przestaje swobodnie płynąć, stajesz się cały spięty. Twoje rozluźnienie zależy od tego, jak wiele złych wspomnień uda ci się zastąpić świetlistymi marzeniami.
Jest jednak inny sposób na uzdrowienie – to połączenie z chwilą obecną. Powiedz sobie: niczego nie muszę. Jestem wolny. Jestem twórcą swojego życia. I jestem jego jedynym panem.
Takie afirmacje mogą ci pomóc.
Dostrzeż stres, przyjrzyj mu się a znajdziesz u jego podstaw przeszłość i przyszłość. To są dwa aspekty tego, co dzieje się w naszym umyśle, i co ogromnie nas stresuje.
Zaczniesz czuć się dobrze, gdy staniesz się otwarty na chwilę obecną, na przepływ informacji, energii, ludzi, środków, emocji, doświadczenia, pieniędzy itd.
Nie zatrzymuj tego chcąc to zamrozić, aby potem móc to odmrozić. Możesz jeść ciągle świeże jedzenie. Nie musisz zastanawiać się co znajduje się w twojej “lodówce” i co do niej powinieneś włożyć. Życie jest obfite. Nie musisz się żywić “odgrzewaną zupą”.
Huna głosi, że moment mocy jest TERAZ. Dla wielu osób moment mocy był wczoraj albo będzie jutro, dlatego ciągle są od niej oderwani i czują się słabi, zbyt słabi, by stawić czoła wyzwaniom życia.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: