Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Przyjaciel samego siebie

Bardzo często reagujemy na nasze doświadczenie wrogo w stosunku do siebie samych. Przypominamy kogoś, kto nienawidzi siebie, kto chce zwalczyć siebie, kto poniża siebie. Można to wszystko, co wtedy robimy nazwać jedną wielką samo-negacją.
Począwszy od sfery pieniędzy przez związek, zdrowie, relacje rodzinne i towarzyskie a skończywszy na duchowej ścieżce jesteśmy swoim największym przeciwnikiem. Negujemy wszystkie zdrowe psychofizyczne odruchy jak pragnienie dobrobytu, spełniającego seksu, czy idealnej kondycji.
Nauczyliśmy się od naszego otoczenia w ten sposób podchodzić do siebie samych. Być może religia głosiła nam, że bogactwo jest złe, że seks jest zły i ciało jest złe.
Nauczyliśmy się transformować i koloryzować nasze właściwe i naturalne reakcje. Wmówiono nam, że człowiek z natury jest zły i wszystko, czego można się po nim spodziewać, co pochodzi z jego wnętrza jest skażone grzechem. Wmówiono nam, że potrzebujemy zbawienia pochodzącego spoza nas aby to zło wyeliminować i zastąpić dobrem.
Jakże mielibyśmy być swoimi przyjaciółmi czując się jakąś pokraczną i grzeszną kreaturą? Nie można kochać siebie i mieć siebie zarazem w pogardzie.
Sądzę, że warto uświadomić sobie ten problem, jakim jest uwarunkowanie wrogością wobec siebie, to ciągłe nazywanie swoich myśli, uczuć, ciała, odczuć, pragnień czymś złym i potępienia godnym.
Jeżeli zaakceptujemy i dopuścimy je takimi, jakimi są, one zakwitną jak kwiaty. Jeśli jednak będziemy stale próbować zwalczać je i zmieniać, to stawać się będą jak chwasty.
Pozwól sobie być tym, kim jesteś i pozwól swojemu ciału i swojemu umysłowi na to samo. Pozwól być sobą swoim uczuciom i pragnieniom. Jeżeli będziemy ciągle chcieli na nie wpływać, będziemy również ciągle je niszczyć. Wielu ludzi czuje, że ich życie to mentalna, emocjonalna i fizyczna ruina, nie za bardzo jednak wiedzą dlaczego tak się dzieje. Nie rozumieją, że sami przyczyniają się do tej sytuacji stając po wrogiej stronie wobec tego, co zastają w swoim wnętrzu, w swoich ciałach, uczuciach i myślach. Dali się przekonać, nieważne komu, że są źli i mogą oczekiwać po sobie jedynie zła.
Możesz mówić do siebie używając afirmacji “jestem swoim najlepszym przyjacielem”. Użyj wszystkiego, co umiesz by obudzić w sobie miłość do siebie i pozbyć się samo-nienawiści.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: