Wróć do listy artykułów

Rafał Dudek

Współautorzy: www.rafaldudek.pl

Co to jest Bezwarunkowa Miłość?

Wyobraź sobie najpiękniejszy kwiat, jaki potrafisz stworzyć w swojej wyobraźni. Wyobraź go sobie tak wyraźnie, jakbyś faktycznie go widział. Usłysz delikatny szelest jego płatków na ciepłym wietrze. Poczuj zapach, który wypełnia Twoje ciało przyjemnością. Doświadcz w swojej wyobraźni tyle piękna, ile jesteś w stanie znieść.

Wreszcie – połącz się z kwiatem. Stań się nim. Bądź nim. Spójrz na świat, przepiękny kwiecie. Jak widzisz świat, który Cię otacza? Jak go odczuwasz? Poczuj swoje połączenie z ziemią, w którą wrastasz korzeniami. Poczuj jak przyjemnie jest uginać się delikatnie na ciepłym wietrze, który dotyka Cię za każdym razem ,gdy tędy przelatuje.

Poczuj w sobie Życie. Poczuj, że jesteś życiem. Wszystkie rosnące wokół Ciebie rośliny są tym samym Życiem w innej formie. Fascynujące, jak to samo Życie objawia się w przeróżnych formach. Zobacz, zwierzę też jest tym samym Życiem, choć w formie bardzo różnej od Ciebie. Również człowiek. Wszystko jest Jednym w różnych formach.

Bezwarunkowa Miłość to nic innego, jak doświadczanie tej jedności. Jest to poczucie, że wszystko jest jednym. Czy poczułeś teraz to, o czym właśnie Ci pisałem? Jeśli nie, przeczytaj tego posta od nowa, tym razem pozwalając swojej wyobraźni płynąć za słowami.

Bezwarunkowej Miłości nie da się zamknąć logiczną definicją. Żebyś ją zrozumiał, musisz ją poczuć. Gdy poczujesz Jedność wszystkiego co istnieje, Bezwarunkowa Miłość stanie się dla Ciebie oczywista.

Czym się różni Bezwarunkowa Miłość od „tradycyjnej definicji miłości”?

Pisząc „tradycyjna definicja miłości” mam na myśli to, co zwykle ludzie mają na myśli mówiąc o miłości: zakochanie, albo „miłość braterską” do rodziny i przyjaciół.

Miłość Bezwarunkowa natomiast możnaby nazwać Chrześcijańską – chociaż według mnie mało chrześcijan tak NAPRAWDĘ jej doświadczyło. Kościół mówi „kochaj bezwarunkowo albo do piekła” – ta groźba brzmi dość warunkowo i może odciągać uwagę od miłości. ;-)

W przeciwieństwie do „tradycyjnej definicji miłości”:

1. Bezwarunkowa Miłość kocha wszystkich jednakowo

WSZYSTKO. Przedmioty, rośliny, zwierzęta, wszystkich ludzi niezależnie kim są i co Ci zrobili. Po prostu wszystko jest Jednym Życiem, Jedną Energią w różnych formach. Gdy jesteś w stanie Bezwarunkowej Miłości, to jest dla Ciebie OCZYWISTE, że kochasz wszystkich jednakowo.

Wtedy nie obchodzi Cię, kto Ci ukradł portfel, kto Cię okłamał, obraził Cię itp. To po prostu przestaje mieć znaczenie. Tak jak kiedyś byłeś bardzo ciekawy czy latający św. Mikołaj istnieje – teraz masz to gdzieś, bo jest dla Ciebie oczywiste, że nie istnieje. Tak samo w stanie Bezwarunkowej Miłości masz gdzieś swoje opinie i urazy – czujesz jedność ze wszystkim co jest.

2. Bezwarunkowa Miłość akceptuje – niczego nie oczekuje

Jak się w kimś zakochasz, to oczekujesz, że ta osoba też będzie Tobą zainteresowana. Jak nie będzie – złamane serce i czujesz się źle.

Czując Bezwarunkową Miłość nie masz żadnych oczekiwań. Osoba, którą Kochasz, może iść do łóżka z kimś innym, zwyzywać Cię i zostawić na zawsze. W stanie czystej, Bezwarunkowej Miłości, nawet nie będziesz miał co wybaczać.

Po prostu Kochasz, naturalnie chcesz dla tej osoby jak najlepiej. Nie ma żadnej urazy. Akceptujesz tą osobę w 100%, ze wszystkim co robi i ze wszystkimi jej cechami. Ta nieskończona akceptacja wydaje Ci się naturalna, gdy Kochasz Bezwarunkowo.
Czy warto żyć Bezwarunkową Miłością?

Ta Miłość leczy wszelkie relacje i uszczęśliwia Cię bardziej, niż możesz sobie wyobrazić. Nie ma barier ani granic dla Miłości – potężnej siły stworzenia. Jednej z najpotężniejszych, jaką człowiek dysponuje.

Ta Miłość roztapia wszelkie negatywne emocje. Ugina ludzi sztywnych w swoich przekonaniach. Burzy mury różnic.

Radość płynąca z tej Miłości jest niewyobrażalna – o poziom wyżej, niż kiedykolwiek przedtem doświadczyłem. Dopóki nie znałem tej Miłości, nawet nie miałem pojęcia jak bardzo człowiek może być szczęśliwy.
Czy warto?

Ty wiesz najlepiej!

Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się „Jak zacząć?”. Najlepiej od 10-minutowego procesu, który nagrałem dla Ciebie na audio mp3. W nim powiem Ci jak otworzyć swoje serce na Bezwarunkową Miłość, pozbywając się blokad tak częstych w naszej kulturze.

Kliknij tutaj po nagranie Bezwarunkowa Miłość Dla Całego Świata.mp3

Pamiętaj – ja tylko pokazuję drogę. Ty nią idziesz, jeśli chcesz :-)

 
Rafał Dudek - zdjęcie
  Rafał Dudek: