Wróć do listy artykułów

Sławomir Majda

Bhagawadgita pieśń duszy- rozmowa siódma. Wersja uwspółcześniona, poprawiona.

Oryginalny tekst hinduski to głównie energie jaszczurcze i wpływy lucyferańskie. Jeszcze nie wojna, ale nawoływanie ku niej. Już słychać bicie w bębny, lecz siły ciemności jeszcze nie wyszły na żer.
Adaptacja kolejnego antycznego religijnego dzieła, do współczesnych zasad pisania pozytywnych afirmacji, jest dla mnie wielką przyjemnością. Tekst uległ całkowitej przemianie i z pochwały wojny stał się tym czym być powinien -hołdem wobec dawcy życia, Boga. Bhagawadgita w tej wersji okazała się długim utworem. W miarę postępu prac, publikował będę krótkie fragmenty kolejnych jej części. Tok i treść ogólna Gity po autorskich poprawkach, nadąża na oryginałem, jedynie w szeroko pojętym przybliżeniu.
Już pierwsze zdanie ,,Proszę Boże otwórz moje serce” sprzeczne jest z nurtem oryginału, nawołującego do zabijania oraz bratobójczej wojny.

Rozmowa siódma. Fragmenty.
Proszę Boże otwórz moje serce
Jestem jak mędrzec co kocha i wielbi Boga, ciągle Boga o coś prosząc, Bogu zawdzięczając wszystko. Akceptuję to, że zawsze osobiste żywią mnie pragnienia wibrowania czystością zgodnie z wolą Stwórcy. Akceptuję, że na ziemi i w astralu boska zaiste toczy się gra, mająca za cel główny oświecenie moje oraz mojej duszy.
Przebaczyłem to, że gdy znajdowałem się pod władzą innych ludzi i ich dusz, to mnie i duszę motywował wielokrotnie grzech, jako działanie egoistyczne. Akceptuję to, że zawsze żyję, działam i myślę jako człowiek prawy, rzetelny, sprawiedliwy i moralny; bo to jest koniecznym szczeblem otwarcia mojego serduszka, wzniesienia się w jasną duchowość. Przebaczyłem to, że niezliczona mnogość pokus w sferze namiętności, w dziedzinie myśli, podsycała we mnie kiedyś pychę, okrucieństwo. Wiem i rozumiem, że bywają tylko względne, znikome potęgi, dla ruchu sił Boga konieczne, a samo pojęcie zła bezwzględnego w planie Boga przecież nie istnieje.

 
Sławomir Majda - zdjęcie
  Sławomir Majda:

Polecamy następujące produkty:

Mudry i gesty leczące
Emma Gonikman
Anatomia duszy
Caroline Myss