Wisior Krzyż Celtycki srebro 4,5 cm (ID.T/34.2) -

Wisior Krzyż Celtycki srebro 4,5 cm (ID.T/34.2)

Nasza cena: 50,84 zł
Ocena Klientów: brak opinii

Produkt należy do kategorii: celtyckie

Może Cię również zainteresuje

Opis

Forma krzyża od wieków znana wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w której czteroramienny krzyż umieszczony jest w okręgu. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla obszarów celtyckiego chrześcijaństwa, gdzie często nosi na sobie runiczne inskrypcje.

Chrześcijańska wersja krzyża celtyckiego została trochę zmodyfikowana – ma wystające poza okrąg wszystkie ramiona i bardziej wydłużone dolne ramię stanowiące podstawę, dzięki czemu przypomina w większym stopniu klasyczny krzyż chrześcijański.

Krzyż umieszczony w okręgu zwany też krzyżem słonecznym od najdawniejszych czasów symbolizował słońce. Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli, występujący zresztą nie tylko u Celtów. Okręg w środku interpretowany bywa również jako mandala i w tym przypadku oznacza symbol nieskończoności, doskonałości lub cykliczności czasu.

Krzyż celtycki był czczony przez Celtów. Wierzyli oni, że krzyż daje im nadprzyrodzone siły, dzięki niemu nic im się nie stanie i każdego rywala są w stanie pokonać.

Krzyż Celtycki to oś, pomost między światami, chroni i wybawia z trudnych sytuacji. Wzmacnia pewność siebie, przywiązanie do swoich korzeni i tradycji. Wierzono, że ma wpływ na rozwój telepatii, jasnowidzenia, telekinezy, dawał wenę twórczą i natchnienie. Osłania od niepowodzeń i chorób. Chroni przed niebezpieczeństwami w podróżach, także tymi duchowymi, przed ustępowaniem w sporach.

Próba srebra: 0925.

Do swojego talizmanu możesz teraz dobrać wysokiej jakości rzemień albo wstążkę.

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię

Ostatnio oglądane