Wróć do listy artykułów

Daniela Czarska

HO'OPONOPONO

Ho’oponopono – SERCE HUNY. Jest wiedzą o aktywnym kształtowaniu harmonii wewnętrznej w zgodzie z prawami Wszechświata. Źródłem jest hawajska filozofia i praktyczne umiejętności przywracania ładu.

Wspaniałe jest to, że prawie każdy ród miał własny sposób realizacji HO’OPONOPONO a działały wszystkie!
H’OOPONOPONO było i jest rytuałem przywracania zdrowia, przywracania szczęśliwych relacji i tworzenia manifestacji rzeczywistości-takiej-jakiej się pragnie!
Dotyczy pełnego bycia sobą w zarówno w rodzinie jak i w świecie. Przez wieki HO’OPONOPONO prowadzono w kręgach rodowych – OHANA, gdy wystąpiła choroba lub dysfunkcja u członka rodziny. Docierano do przyczyn, wyjaśniano, modlono się, śpiewano, tak długo, aż przywrócono ład. ALOHA jest ładem “dziękuję Ci, że istniejesz w moim życiu i mogę oddychać tym samym powietrzem, co Ty”.
Wiedzieli, że usunięcie przyczyny usuwa skutek.
Gdyby np. zdarzyło się, że dziecko coś ukradło-zbierała się cała rodzina w intencji przywrócenia ładu. Nie istniało nic ważniejszego, niż to dziecko. Siadali w kręgu wraz z nim i każdy z uczestników przypominał jakieś prawdziwe pozytywne zdarzenie z życia dziecka, aby przypomniało sobie jakie i kim jest naprawdę! Usuwano błąd-nie zaistniała więc wina. Wina jest chorobą ducha.
Współcześnie jest to technika duchowego i mentalnego oczyszczania podczas zachodu słońca. To czas refleksji o minionym dniu.
Uświadomienia sobie co było błogosławieństwem a co negatywem. Negatywy umownie zbierają w dłoń i wysyłają w wyobraźni lub rzeczywistości – zawiniątka w liściu ti w stronę zachodzącego słońca ścieżką słoneczną na wodzie. Oddają to mocy Słońca , aby w nocy dokonało zmiany dla wspólnego dobra.
Umiejętność ta bazuje na na pełnej świadomości, że człowiek pochodzi ze Źródła Miłości, sam zatem jest miłością i źródłem życia.
To jest punkt wyjścia!
Mają też – dzięki temu – wiedzę o funkcjach umysłu nieznanych w naszym kręgu kulturowym wiedzę stwarzania “w teraz” tego, co ma się stać w przyszłości i dziękowania za to w pule-modlitwie.

Ho`oponopono ma pozytywny wpływ na stan i przepływ energii w ciele czyli zdrowie, uzdrowienie relacji lub stworzenie nowych,szczęśliwych związków.Przywraca wpływ na tworzenie korzystnych zdarzeń (sytuacji,okoliczności,szczęśliwych przypadków) w życiu.

Jest naturalną umiejętnością stwarzania rzeczywistości.
Teraz przyswajamy sobie tą umiejętność od nowa!

 
Daniela Czarska - zdjęcie
  Daniela Czarska:

Polecamy następujące produkty:

Dar uzdrawiania
Gerald Loe