Radykalne wybaczanie - Colin Tipping

Radykalne wybaczanie

Nasza cena: 28,15 zł  (cena rynkowa: 30,56 zł, oszczędzasz 8% !)
Ocena Klientów: 5 gwiazdek (9 opinii)

Produkt należy do kategorii: Psychoterapia

Może Cię również zainteresuje

Opis

Niemal każdy nosi jakąś ukrytą w sercu ranę, zadaną kiedyś przez kogoś lub przez coś. Od czasu do czasu otwiera się ona na nowo i znów zaczyn a krwawić, a my nie możemy zaznać w życiu spokoju. Poczucie krzywdy nie tylko zakłóca nasze szczęście, ale też stanowi przyczynę wielu poważnych chorób. A wystarczyłoby po prostu wybaczyć. Jednak nie w sposób tradycyjny, powierzchowny, lecz radykalnie, dogłębnie i w pełni zrozumienia. Nie jest to łatwe, a jednak możliwe.

Autor tej książki uczy nas sztuki prawdziwego wybaczania, uczy dostrzegać doskonałość i logikę nawet w najbardziej zawikłanych i przerażających sytuacjach, bowiem to sam wszechświat stworzył je nam, byśmy czerpali z nich lekcje dla siebie. Książka zawiera kwestionariusz służący do przeprowadzenia samodzielnej analizy naszych życiowych niepokojów, aby odnaleźć zadrę raniącą nam duszę i doznać wyzwolenia.

Nauczmy się więc wybaczać, ponieważ dzięki temu dokonamy niespodziewanych cudów w swoim życiu.

“Errata do książki str. 8: Do polskiego wydania książki nie jest załączana przez jej wydawcę płyta CD i nie jest ona wliczona w cenę książki”.

Fragment

Gdziekolwiek spojrzeć – w gazetach, w telewizji, a nawet w naszym bezpośrednim otoczeniu – widzimy ludzi fizycznie i psychicznie okaleczonych. Czytamy, że co najmniej jeden dorosły Amerykanin na pięciu doświadczył w dzieciństwie przemocy lub był molestowany seksualnie. Dzienniki telewizyjne potwierdzają, że gwałt i morderstwo są w naszym społeczeństwie na porządku dziennym, a przestępczość przeciwko ludziom i mieniu wzrasta. Na całym świecie obserwujemy tortury, represje, przepełnione więzienia, ludobójstwo i działania wojenne na dużą skalę.

W ciągu dziesięciu lat, odkąd prowadzę warsztaty Radykalnego Wybaczania, walki z rakiem oraz seminaria dla firm, zwykli ludzie opowiedzieli mi tyle strasznych historii, że doszedłem do przekonania, iż nie ma na tej planecie człowieka, który chociaż raz w życiu nie doznałby poważnej krzywdy. Drobne przykrości dotykają nas tak często, że nie potrafimy ich nawet zliczyć. Któż z nas nie obwiniał innych o to, że brak mu szczęścia? Dla większości, jeśli nie dla wszystkich, jest to sposób na życie.
W gruncie rzeczy archetyp ofiary zakorzenił się w nas głęboko i bardzo silnie oddziałuje na powszechną świadomość. Przez wieki odgrywaliśmy rolę ofiary w każdej dziedzinie życia, przekonując samych siebie, że świadomość ta jest podstawowym składnikiem ludzkiego losu.

Nadszedł czas, by postawić pytanie: jak przestać budować swoje życie na archetypie ofiary?
Jeśli chcemy się uwolnić od tego silnie działającego wzorca, musimy go zastąpić czymś r a d y k a l n i e innym, tak pociągającym i wyswobadzającym naszą duchowość, że zdołamy wyzbyć się świadomości ofiary i opuścić świat złudzeń. Potrzebne jest nam coś, co wyniesie nas poza dramaty życia, pozwoli spojrzeć na nie z szerszej perspektywy i ukaże prawdę, która w tej chwili jest przed nami ukryta. Wówczas zrozumiemy prawdziwe znaczenie naszego cierpienia i będziemy mogli mu zaradzić.

Zaczynając nowe tysiąclecie i przygotowując się do następnego wielkiego skoku w rozwoju duchowym, musimy przyjąć sposób życia oparty nie na strachu, władzy czy przemocy, ale na prawdziwym wybaczaniu, bezwarunkowej miłości i pokoju. Tak rozumiem słowo r a d y k a l n i e to właśnie jest celem tej książki – pomóc nam wszystkim w dokonaniu przemiany.

Chcąc coś przekształcić, najpierw musimy doświadczyć tego w pełni. Jeśli na przykład chcemy zmienić archetyp ofiary, musimy w pełni odczuć, co to znaczy być ofiarą. Nie ma innej drogi! Dlatego w naszym życiu muszą pojawić się sytuacje, gdy poczujemy się skrzywdzeni, tak byśmy mogli przekształcić tę energię dzięki Radykalnemu Wybaczaniu.

Przekształcenie tak podstawowego wzorca energii, jakim jest archetyp ofiary, wymaga od wielu dusz zrozumienia, że na tym właśnie polega ich duchowa misja.
Muszą to być ludzie obdarzeni wiedzą i miłością konieczną do wykonania tego ogromnego zadania. Być może należysz do tych dusz, które dobrowolnie zgłosiły chęć spełnienia tej misji. A może właśnie dlatego ta książka do ciebie przemawia?
Jezus pokazał nam, jak przekształcać archetyp ofiary, i jestem przekonany, że teraz cierpliwie czeka, byśmy poszli w Jego ślady. Na razie nie udało się nam wykorzystać Jego przykładu, ponieważ świadomość ofiary mocno wrosła w naszą psychikę.

Zignorowaliśmy lekcję autentycznego wybaczania, jakiej udzielił nam Jezus, który pokazał, że nie ma ofiar. Staramy się wybaczać, tkwiąc jednocześnie w roli ofiary. Z Jezusa uczyniliśmy najwyższą ofiarę, a to nie pomoże nam w rozwijaniu naszej duchowości. Prawdziwe wybaczanie musi polegać na całkowitym uwolnieniu się od świadomości ofiary.

Moim głównym zamiarem, gdy pisałem tę książkę, było ukazać różnicę między wybaczaniem, które podtrzymuje archetyp ofiary, a uwalniającym nas od niego Radykalnym Wybaczaniem, które zmusza do zasadniczej zmiany sposobu postrzegania świata i interpretacji zachodzących w naszym życiu wydarzeń, dzięki czemu przestaniemy czuć się ofiarami. Moim jedynym celem jest pomóc w dokonaniu tej przemiany.

Wiem, że przedstawiane przeze mnie poglądy mogą wydawać się bardzo śmiałe osobom poważnie skrzywdzonym i ciągle pełnym bólu. Proszę tylko, byś czytał tę książkę z otwartym umysłem, a gdy ją skończysz, zwróć uwagę, czy twoje samopoczucie się poprawiło.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem Sylwii Kalinowskiej “Czym jest Radykalne Wybaczanie?”, który wprowadza w tematykę RW.

Spis zawartości

Specjalne podziękowania 5
Przedmowa 7
Wprowadzenie 11

CZĘŚĆ I Całkowite uzdrowienie 15
Nota od Autora 16
Rozdział 1
Historia Jill 17

CZĘŚĆ II
Rozmowy na temat Radykalnego Wybaczania 41
Rozdział 2
Podstawowe założenia 43
Rozdział 3
Oddzielne światy 47
Rozdział 4
Odpowiedzialność 63
Rozdział 5
Terapia Radykalnego Wybacznia 71
Rozdział 6
Mechanizm działania ego 77
Rozdział 7
Kryjówki i kozły ofiarne 85
Rozdział 8
Przyciąganie i rezonans 93
Rozdział 9
Przyczyna i skutek 99
Rozdział 10
Misja “Wybaczanie”. 105
Rozdział 11
Zmiana archetypu ofiary 119
Rozdział 12
Ego się broni 127
Rozdział 13
Czas, medycyna i uzdrawianie 131
Rozdział 14
Jak w Niebie, tak na Ziemi 149

CZĘŚĆ III
Rozwinięcie założeń 157
Rozdział 15
Artykuły wiary 159

CZĘŚĆ IV
Narzędzia Radykalnego Wybaczania 177
Rozdział 16
Technika duchowa 179
Rozdział 17
Pięć etapów Radykalnego Wybaczania 187
Rozdział 18
Udawaj, aż to, co udajesz, stanie się twoją drugą naturą 191
Rozdział 19
Odczuwanie bólu 195
Rozdział 20
Przygotuj się na cud 203
Rozdział 21
Porzucenie dotychczasowej interpretacji 229
Rozdział 22
Cztery kroki wybaczania 243
Rozdział 23
Dostrzeganie Chrystusa w drugim człowieku 247
Rozdział 24
Wybaczanie wymaga trzech listów 249
Rozdział 25
Rytuały wybaczania 251
Rozdział 26
Wybaczanie przez sztukę 253
Rozdział 27
Ćwiczenia oddechowe satori 257
Rozdział 28
List uwalniający 261
Rozdział 29
Róża Wybaczania 265 Rozdział 30
Radykalne Samowybaczanie 269
Posłowie 275
Radykalne Wybaczanie w miejscu pracy 283
Radykalne Wybaczanie a rak 284

  • Liczba stron: 320
  • Oprawa: oprawa broszurowa
  • Rozmiar: S6
  • Numer ISBN: 83-87025-28-3
  • Rok wydania: 2005

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię
5 gwiazdek Radykalne wybaczanie zmienia punkt widzenia
Autor: TomekNV - 5 września 2012
Ta książka odmieniła mój sposób postrzegania codziennych konfliktów i mogę z całą pewnością uznać, że dzięki nowemu spojrzeniu udało mi się naprawić relacje z bliskimi mi osobami. Polecam także warsztaty z Gry Satori u Sylwii Kalinowskiej, dla mnie były one znakomitym uzupełnieniem pracy z arkuszami Radykalnego Wybaczania.
5 gwiazdek Polecam
Autor: Mariola - 12 kwietnia 2010
To wspaniała książka,którą polecam wszystkim.Metoda Radykalnego Wybaczania, pozwoliła mi wyjść z roli ofiary i poznawać siebie każdego dnia.Pozwoliła mi też zmienić moje dotychczasowe życie na lepsze.Dzięki stosowaniu Radykalnego Wybaczania przeżywam wspaniałe pozytywne emocje i ciesze się z życia każdego dnia.Dziękuję Colin i dziękuję Sobie.
5 gwiazdek coling tipping dziekuje
Autor: Różalski Grzegorz - 6 lipca 2008
ja jestem w trakcie czytania,ale juz moge powiedziec,ze ta ksiazka bedzie moim przewodnikiem na reszte zycia,goraco polecam!
5 gwiazdek Radykalne Wybaczanie to książka - HIT
Autor: Marlena Chrzanowska - 7 maja 2008
Uważam,że każdy powinien przeczytać tę książkę. Może w ten sposób uda nam się uratować nasze stosunki międzyludzkie i naszą śliczną planetę. W 100% zgadzam się z autorem a propos " co ja tu robie" i gorąco polecam tę książkę. Pozdrawiam wszystkich ludziktórzy mieli okazję dzięki niej się uzdrowic.
5 gwiazdek Zwróć wolność sobie i innym, bądź wolny.
Autor: Kamila Kowalska - 7 marca 2008
"Radykalne Wybaczanie" to proces, który pozwoli Ci przejść z pozycji ofiary do postawy "ja jestem panem mojego życia, to ja decyzduję o nim i o emocjach, jakie chcę przeżywać".
Książka przedstawia metodę pozbywania się trawiących nas od środka towarzyszy, takich, którzy nie pozwalają w pełni przeżywać życia, brać z niego tego, co najlepsze. Żyjąc w świecie ofiary pozwalamy na to, aby to emocje kierowały nasztm życiem. Kiedy zastosuje się proces Radykalnego Wybaczania uwalnia się siebie ale też i drugą osobę. Zwracamy jej wolność, ale zwracamy wolnosć przede wszystkim sobie.
Chcąc kreować sobie życie, trzeba uwolnić wszystkich tych, którzy nam przeszkadzają w tym.
Dajemy sobie prawo do bycia SOBĄ.
5 gwiazdek Polecam dla każdego
Autor: małgosia (Warszawa) - 20 listopada 2007
Tytuł tej książki wcale nie jest na wyrost. Zastosowanie technik tu opisanych naprawdę umożliwia radykalne wybaczenie urazów. Są tu konkretne arkusze, które krok po kroku pomagają wejść w proces pracy z emocjami i zakończyć go sukcesem - wybaczeniem.

Ćwiczenia pomagają ujrzeć te sytuacje, które były krzywdzące, z innej strony, zmiana perspektywy widzenia umożliwia wyjście z roli ofiary i przejęcie odpowiedzialności za własne życie.

Tylko trzeba podejść uczciwie do sprawy i można przeżyć uwalniające doświadczenia, zrzucić bagaż emocji, który nas oblepia i zaznać poprawy stosunków z najbliższymi.
5 gwiazdek To książka, która zmieniła moje życie... Polecam!
Autor: Sylwia Kalinowska (Warszawa) - 25 lipca 2007
Największym odkryciem metody Colina Tippinga było i jest dla mnie to, że w tym co nas spotyka nie ma nic złego, więc tak naprawdę nie ma nic do wybaczenia. Ta zmiana percepcji pozwala nam uwolnić przeszłość i pójść dalej. Stosując duchową perspektywę RW, możemy się obejść bez skomplikowanych i długich terapii. Zmiana zachodzi po prostu szybciej, na innym - duchowym- poziomie i zyskujemy czas by rozwijać siebie...
Prawdziwe wybaczanie jest nam niezbędne w życiu i śmiem twierdzić, że nie ma człowieka, który by go nie potrzebował. Dzięki metodzie Colina Tippinga możemy zyskać lepsze zdrowie, więcej energii, szczęście, polepszyć związki z ludźmi i rozwinąć się duchowo.
To droga, którą warto pójść, szczególnie wtedy, kiedy jesteś na rozdrożu i nie widzisz drogowskazu, nie wiesz co dalej, bo myślisz, że wszystkiego już spróbowałeś... i nic nie działa, ciągle wracasz do punktu wyjścia, ciągle powielasz te same schematy.
Dzięki RW zmieniłam swoje życie. Wierzę, że i Tobie się uda! po przeczytaniu tej książki:)
powodzenia!
5 gwiazdek Odkrywanie własnego wkładu duchowego
Autor: huna.aloha - 21 marca 2007
W moim przekonaniu jest to książka wprowadzająca do świata zależności duchowych.

Przeczytasz o zależnościach nie takich, jakie się zwykło przyjmować za odpowiednie i poprawne politycznie, ale takie, których nie widać, a które jednakże wpływają na nasze życie. Wpływają niewidzialnie i w silny sposób.

Jest to książka dla osób ciekawych - siebie i świata. Wprowadza niemal samoistnie i niespostrzeżenie w inny wymiar spojrzenia na to, co widzieliśmy już nie raz. Pokazuje, jak tworzymy sobie własne życie, nie zdając sobie z tego sprawy.

Jest to książka dla osób odważnych na tyle, żeby spojrzeć w głąb siebie i powściągnąć oskarżanie otoczenia za to, co się jej dzieje w życiu. Na początek może to być dziwne. Bo nie zawsze sobie wyobrazić potrafimy, że nasza wewnętrzna postawa tworzy nasze doświadczenia, przypadki z naszego życia.

Naprawdę godna polecenia.
5 gwiazdek Po jej przeczytaniu już nic nie jest takie samo :)
Autor: Dorota Kuligowska ( Szczecin ) - 30 września 2006
Pojawiła się w moim życiu dokładnie wtedy, kiedy stanęłam w martwym punkcie i nie potrafiłam wydostać się z pułapki poczucia krzywdy. "Radykalne wybaczanie" odmieniło moje życie, gdyż dało mi konkretne techniki pracy nad odpuszczaniem win i pozwoliło dogłębnie zrozumieć dlaczego warto to robić. Książkę mam od 1,5 roku i wciąż jest rozchwytywana przez moich znajomych. Lubię patrzeć jak dzięki niej opuszczają świat ofiar i katów i rozkwitają jak wiosenne kwiaty :)

Ostatnio oglądane