Dzieci regresji. Uzdrawianie dzieciństwa - Robert Krakowiak

Dzieci regresji. Uzdrawianie dzieciństwa

Nasza cena: 31,49 zł  (cena rynkowa: 34,65 zł, oszczędzasz 9% !)
Ocena Klientów: 5 gwiazdek (11 opinii)

Produkt należy do kategorii: Psychoterapia

Może Cię również zainteresuje

Opis

Nowe, poprawione i rozszerzone wydanie

Książka ta choć mówi o zaawansowanych zagadnieniach, jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Zawiera treściwie opisany sposób pracy z afirmacjami i przygotowuje do samodzielnej pracy nad sobą. Zawiera również szereg uzdrawiających ćwiczeń i praktyk duchowych. Myślą przewodnią tej książki jest przebaczanie.

Książka ta jest poświęcona dwóm tematom, które są ze sobą ściśle powiązane. Pierwszy to uzdrawianie urazów z dzieciństwa. Ma ona za zadanie pomóc dorosłemu człowiekowi uwolnić się od przeszkadzających mu w dorosłym życiu emocji, blokad i napięć pochodzących z okresu dzieciństwa. Drugi – ukazuje jakie postępowanie rodziców wobec własnego potomstwa może na nie wpływać destrukcyjnie i w taki sposób uczy, jak je zdrowo i świadomie wychowywać, by prawidłowo się rozwijało i by w dorosłym życiu nie przejawiało napięć oraz destrukcyjnych programów niepozwalających szczęśliwie żyć.

Książka ta powstała w oparciu o własną pracę autora nad sobą oraz przy wykorzystaniu jego kilkuletniej pracy terapeutycznej i medytacyjnej. Jest ona dowodem na to, że samemu w prosty sposób można zmienić swoje życie. Należy jednak poświęcić sobie trochę czasu, zaangażowania i energii. Książka ta jest wzbogacona o ciekawe opisy przypadków osób, które w czasie terapii regresywnej przypomniały sobie różne doświadczenia ze swojego wczesnego dzieciństwa oraz porodu. Znajdują się tutaj również dokładne opisy, w jaki sposób na dorosłe życie człowieka wpływają przekonania wyniesione z domu rodzinnego, szkoły i podwórka. Znajdziesz tu też propozycje ćwiczeń, które pomogą Ci odkryć Twoje błędne przekonania i ich wpływ na Twoje życie.

Oczywiście, będziesz mógł odnaleźć w tej książce również odpowiedzi na pytania, jak się od owych przekonań uwolnić i jak je uzdrowić, by nie wpływały negatywnie na obecne życie, jak swoje życie zmienić w realny sposób, jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi oraz jak odnaleźć radość i sens swojego życia.

Tak. Tutaj znajdziesz prosty sposób na to, jak odkryć radość w swoim życiu, nawet jeśli w tej chwili uważasz, że nie masz najmniejszych powodów do tego, by się nim cieszyć. Cuda są możliwe, jeśli zainwestuje się w siebie czas, wiarę i zaangażowanie.

Chociaż autor powołuje się na duchową ścieżkę, to jest to książka typowo terapeutyczna, odwołująca się jednak do naszej bosko-doskonałej natury…

Zapraszamy również na stronę www.ezosfera.pl/robert-krakowiak, gdzie autor umieszcza swoje artykuły rozszerzające tematykę poruszaną w książce.

Spis zawartości

Wstęp
Co to jest Regresja

CZĘŚĆ I – WPROWADZENIE

1. Duchowość a życie codzienne
2. Doskonałość naszego istnienia
3. Co tak naprawdę decyduje o naszym losie
4. Nie bójmy się afirmacji

Afirmacja ostateczna
Afirmacja osobista
Afirmacja negująca
Afirmacja pseudopozytywna
Afirmacje w czasie teraźniejszym i przeszłym
Propozycje pracy z afirmacjami

CZĘŚĆ II – PROCEDURA I OWOCE PRZEBACZANIA

5. Na początek trochę o sobie
6. “Ja już po prostu taki jestem”
7. Nauczyciele życia czy krzywdziciele?
8. Czy mamy co wybaczyć sobie?
9. Przyczyny lęku i bezradności
10. Przebaczyć i poddać się miłości

CZĘŚĆ III – OGRANICZAJĄCE WIERZENIA I PRZYZWYCZAJENIA

11. Pierwszy kontakt ze światem
12. Genialne dzieci
13. Chorobliwe urojenia czy nadprzyrodzone dary?
14. Posłuszeństwo w imię miłości
15. “Co z ciebie wyrośnie?”
16. Skąd się biorą normy w naszym życiu
17. Być hojnym czy oszczędnym?
18. “Bezinteresowność” rodzicielska
19. Dobroczynność czy energetyczny wampiryzm?
20. Konflikty pokoleń i okres dojrzewania
21. Podatność na manipulację w sektach religijnych
22. “Na złość mamie odmrożę sobie uszy”
23. Przyjacielsko-niedźwiedzie przysługi
24. Miłość i dezaprobata
25. “Bez miłości da się żyć”
26. Miłość, seks i perwersja
27. Relacja z rodzicami a związki seksualne
28. Podsumowanie

CZEŚĆ IV – SAMOUZDRAWIANIE W PRAKTYCE

29. Przebaczyć czy nie?
30. Praca z testami skojarzeń
31. Co wybaczyć
32. Samouzdrawianie fizyczne
33. Uzdrawianie relacji z rodzicami
34. Nasze potomstwo – szczęście, czy “skaranie boskie”?
35. Poczucie własnej wartości
36. Wolność i niewinność
37. Bezpieczeństwo
38. Miłość
39. Pamiętaj o optymizmie
40. Na zakończenie

Świadectwa

  • Liczba stron: 277
  • Oprawa: miękka
  • Rozmiar: 145x205 mm
  • Numer ISBN: 83-9115167-2-5
  • Rok wydania: 2006
  • Komentarz: Wydanie II

Opinie naszych Klientów

Powiedz co myślisz o tym produkcie - dodaj swoją opinię
5 gwiazdek Książka godna uwagi i przeczytania.
Autor: NAZIR (Giżycko) - 19 kwietnia 2011
Byłem na spotkaniu z Panem Robertem i tam kupiłem tą książkę, nawet z dedykacją. Choć było to chyba dwa lata temu to nigdy nie przeczytałem jej do końca.
Fakt, książka jest ciekawa i pisana łatwym do zrozumienia językiem, ale jakoś nie mogę się skusić do zakończenia jej.
Są inni autorzy, którzy nie podzielają teorii Pana Roberta i ja się poniekąd do nich zaliczam.
Choć we wszystkim jest ziarno prawdy i ja nie twierdzę, że książka nie jest kiepska. Daje pewien pogląd, ale ja już tę prawdę "przeskoczyłem", już jestem trochę dalej.

Życzę miłej lektury.

Spotkanie z Panem Robertem było super. Pierwszy raz byłem na czymś takim. Rewelacja.
Było to moje pierwsze spotkanie z innym człowiekiem, który opowiadał o duchowości.
5 gwiazdek Skarb
Autor: Tomasz Czyba - 26 września 2010
Ta książka to ogromne źródło wiedzy o duchowości rodzicielstwa. Warto ją polecać każdemu, a w szczególności kobietom w ciąży. Stanowi również świetne podstawy dla tych osób, które chcą wprowadzać w swoje życie solidne zmiany, a stawiają dopiero pierwsze kroki na duchowej ścieżce. Polecam!
5 gwiazdek Ciekawa i praktyczna
Autor: - 22 marca 2010
Rzeczowo i przejrzyście opisane mechanizmy powstawania negatywnych wzorców z dzieciństwa. Lektura dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia obecnie. Myślę, że nawet osoby, które dzieciństwo wspominają bardzo szczęśliwie mogą znaleźć w tej książce sposoby na pokonanie bieżących trudności. Część praktyczna pozwala od razu przejść do pracy nad uzdrawianiem konkretnych spraw, uniknąć, bądź bardzo ograniczyć fazę "taplania się" i rozpamiętywania przykrych przeżyć. Ponieważ brak tutaj dosłownych odniesień do pojęć "reinkarnacji"/"karmy" itp. mogłam ją śmiało podsunąć również osobom alergicznie na reagującym na takie słowa.
5 gwiazdek Wspaniała książka!!!!
Autor: Jolanta Korneluk (Biała Podlaska) - 10 lutego 2009
Jest to pozycja niezbędna dla kazdej rozwijającej się wewnętrznie osoby.Rewelacyjnie napisana,bardzo łatwo przyswajalna.Świetnie napisane afirmacje.Wspaniały podręcznik polepszania jakości swojego życia.Polecam!
2 gwiazdki jestem rozczarowany
Autor: Różalski Grzegorz - 6 lipca 2008
Moje odczucie jest mieszane,za duzo jest tych afirmacji,spodziewalem sie,ze bedzie glebsza,ze bedzie wiecej ezoteryki za duzo tych afirmacji,wcale sie nad nimi nie skupialem bo glowa bolala
5 gwiazdek super
Autor: sajanka (Lublin/Warszawa) - 19 kwietnia 2008
Przyznam że książka pomogła mi rozwikłać wiele trudnych dla mnie spraw, szczególnie uzdrowiłam bloki na poziomie emocjonalnym. Dlatego polecam książkę, każdemu się przyda bez względu na to czy miał ciężko w domu rodzinnym czy też nie. Dla samej świadomości warto przeczytać. ; )
5 gwiazdek Fenomenalna!
Autor: Adam Włodarek - 4 września 2006
Na temat książki już kiedyś pisałem, ale zasługuje ona na ponowną opinię. Książka jest FENOMENALNA!!!!!! Posiadam ją od kilku miesięcy i wciąż z nią pracuję. Jest napisana bardzo klarownie i przejrzyście. Nie znam lepszej pozycji z tak "trafnymi", gotowymi afirmacjami.
Jeszcze raz: przejrzysta, łatwo przyswajalna, bardzo trafna książka dla wszystkich!
5 gwiazdek Interesująca i potrzebna
Autor: małgosia55 (Wrocław) - 1 września 2006
Książka interesująca, a przede wszystkim potrzebna tym, którzy wynieśli z dzieciństwa pewien deficyt uczuć. Najbardziej podoba mi się w niej to, że nie daje czasu na rozpamiętywanie i użalanie się nad sobą, tylko obok teoretycznych rozważań, proponuje pracę. Pisanie i powtarzanie afirmacji zajęło mi trochę czasu ale dokonały się też we mnie pewne przemiany - głównie nastawienia do przeszłości. Poza tym uświadomiłam sobie, że nic nie przychodzi ot tak sobie. Tej książki nie wystarczy tylko przeczytać. Zachęcała bym wszystkich do wykonywania zawartych w niej poleceń. Jestem przekonana, że kiedyś jeszcze wrócę do tych zadań. Przecież praca nad sobą nigdy się nie kończy. Uświadomiłam sobie też, że nie wszystko co się źle działo w moim życiu było moją winą. Odczuwalnie wzrosło też poczucie mojej wartości. A to przecież bardzo wiele.
5 gwiazdek Pożyczyłam, przeczytałam i chcę ją mieć na własność
Autor: Anita Lehmann - 30 sierpnia 2006
Książka jest wspaniała, pożyczyłam, przeczytałam i chcę ją mieć na własność. Na pewno jeszcze nieraz do niej wrócę. Podobają mi się szczególnie dokładne opisy procesów powstawania obciążeń. Nie ma tego w książkach Leszka Żądło, "Dzieci regresji" są kontynuacją jego odkryć, doskonałym ciągiem dalszym. Po przeczytaniu wiele zrozumiałam i odkryłam w swojej duszy. Dziękuję za to.
5 gwiazdek To trzeba koniecznie przeczytać !!!
Autor: angelo33 (Wien) - 28 sierpnia 2006
Książka DZIECI REGRESJI dała mi wiele odpowiedzi na pytania, których nie znalazłem nawet po sesjach regresji. Uważam, że jest bardzo dobrym źródłem informacji dla ludzi którzy poszukują swojej drogi rozwoju. Mogę nawet stwierdzić, że jest lepszą pozycją niż niektóre książki L. Żądło. Polecam ją swoim znajomym którzy NAPRAWDĘ chcą zmienić swoje życie na lepsze.Napisana prostym językiem przez osobę znającą się na fachu.
Uważam, że powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, niezależnie, kto w co wierzy lub nie wierzy.
Polecam ją bardzo.
Technik odnowy biologicznej, mistrz reiki Marek Skłodowski
5 gwiazdek Swietna
Autor: Jasna (Edynburg) - 14 sierpnia 2006
Napisana przez praktyka, bardzo rzetelna ksiazka, dajaca wiele podpowiedzi i porad jak pracowac z mniejszymi lub wiekszymi traumami z dziecinstwa, czyli okresem gdy odnawiamy nasz karmiczny bagaz.
Kluczowa pozycja dla osoby chcacej zmienic swoje zycie - polecam goraco.

Ostatnio oglądane