Wróć do listy artykułów

Daniela Czarska

PUKUI - Siedem Praw Huny

Huna przywraca wewnętrzną wiedzę jak tworzyć szczęście, by śpiewać własną pieśń życia solo, w duecie, w chórze i harmonii, a w głosie miłości aby brzmiała radość.

PUKUI – Siedem Praw Huny.

1. IKE. A’ohe pau ka ‘ike i ka halau ho’okahi Nie nauczysz się wszystkiego w jednej szkole. ŚWIADOMOŚĆ.

2. KALA. A’ohe pu’u ki’eki’e ke ho’a’o ‘ia e pi’i Wszystko jest dostępne.Ograniczenia są tylko w umyśle. DOSTĘP.

3. MAKIA. He makau hala ‘ole Energia życiowa podąża za uwagą. SKUPIENIE na skutku.

4. MANAWA. Wela ka hao! Zrób to teraz! Żyjesz w teraz. OBECNOŚĆ.

5. ALOHA. He ‘olina leo ka ke aloha Radość jest w melodii miłości. SZCZĘŚCIE.

6. MANA. Aia no i ka mea e mele ana Moc pochodzi z wnętrza. MOC.

7. PONO. Ike ‘ia no ka loea i ke kuahu Prawda zawiera się w rezultacie. SKUTECZNOŚĆ.

Nazwę HUNA dla zachodniego świata upowszechnił Max Freedom Long tłumacząc ją jako “tajemnica”. HU-wysoki lot, zmiana,ruch; NA- stabilność.
W słowniku hawajsko-angielskim, wydanym przez University of Hawaii Press w Honolulu, jest wiele znaczeń tego słowa: najmniejsza cząstka, odrobinka tak mała jak kropla wody, ziarnko piasku, cząsteczka pyłu morskiej fali lub wiatru wiejącego ku Hawajom. Cząsteczka ukryta, schowana, niewidoczna, która jest fragmentem wielkiej całości.
Tak jak wyspy Hawaje są fragmentem wielkiej całości.”Hawaii” tłumaczy się jako “rodzinny dom”, ale także “małe miejsce do przechowania wielkiej wiedzy”.
To czego nie widzimy, a jest obecne we wszystkim (lub wszystko jest obecne w tym), to duch – energia duchowa-Nadświadomość- tam zwana DUCH RODZICIELSKI.

Wyobraź sobie taki sposób widzenia siebie: wiesz, że wokół twojego ciała jest obecna energia, zwana aurą. Zawiera ona wszystkie barwy światła – od czerwieni do fioletu, jak tęcza, ma różne natężenia w różnych momentach życia. Wyobraź sobie, że podążasz za tą energią na zewnątrz siebie. Gdzie ona się kończy? Pół metra, metr, a może lata świetlne od ciebie? Wybierz sobie dowolną odległość, np. 10 kilometrów od ciebie i popatrz na siebie z tej odległości zbliżając się , być może dostrzeżesz energię subtelną, która zagęszcza się coraz bardziej i bardziej, aż staje się tak gęsta, jak twoje ciało. Czy jest w nim obecna ta cała energia, którą obserwowałeś z zewnątrz? Czym ono jest? Skupieniem tej energii?
Jakie informacje zawiera w każdej najmniejszej cząsteczce? Co powoduje, że wiesz jak rosnąć, rozwijać się i funkcjonować? Być dzieckiem, kobietą, mężczyzną – skąd to wiesz?
Tym jest wiedza zwana Huną.
Jest widzeniem świata i siebie jako świata, który jest indywidualnym w swojej istocie sposobem zorganizowania energii duchowej w każdym człowieku, zwierzęciu, roślinie, powietrzu, wodzie, ziemi, słońcu, kamieniu…
Takie widzenie świata, jako organizacji energii duchowej, daje poczucie dostępu do wszystkiego jako indywidualności stwórczej, mającej wpływ na kształt całości.

Hawai – dom – małe miejsce do przechowywania wielkiej wiedzy.

 
Daniela Czarska - zdjęcie
  Daniela Czarska: