Wróć do listy artykułów

MindTraveler

Kto z kim przestaje

Jak mówi stare porzekadło kto z kim przestaje sam takim się staje. Jedni się z tym zgadzają, a inni nie. Moim zdaniem to bardzo mądre powiedzenie, które ma w sobie wiele prawdy. Przebywając bowiem z innymi ludźmi przejmujemy nieświadomie ich emocje oraz nastrój. Zmiany jakie w nas zachodzą są tak subtelne, że zazwyczaj nie zwracamy na nie uwagi.
Czy można się oprzeć emocjom wysyłanym przez innych ludzi? Do pewnego stopnia tak. Niemniej jednak opieranie się wysyłanym przez innych wibracjom wymaga pewnej dozy energii oraz świadomego wysiłku, a niekiedy emocjonalnej walki. Kiedy spotyka się ze sobą dwoje ludzi, z których jedno emanuje wysokimi, dobrymi wibracjami, a drugie ciężkimi i negatywnymi wówczas ich wibracje zaczynają się wyrównywać. Tak więc osoba emanująca pozytywną energią schodzi na niższy pułap natomiast osoba z niższymi wibracjami podnosi je na wyższy poziom.
Jak to wygląda w praktyce? Spotkajmy się z osobą dobrą, życzliwą, emanującą miłością do innych. Zwróćmy uwagę jak czujemy się po takim spotkaniu. Następnie spotkajmy się z kimś kto widzi wokół tylko negatywne rzeczy, klnie, wciąż narzeka na politykę, itd. Zwróćmy ponownie uwagę jak czujemy się po takim spotkaniu. Dostrzegamy teraz w jaki sposób działa ten mechanizm.
A teraz zajrzyjmy nieco głębiej. Zwróćmy uwagę na długofalowe skutki obcowania z określonymi typami ludzi. Gdy wybieramy sobie określone towarzystwo, po pewnym czasie zlewamy się z nim. Nasze zachowanie, podejście do pewnych spraw a nawet sposób mówienia zaczyna ulegać zmianom. Tak więc przebywając z ludźmi, którzy emanują dobrą energią oraz widzą pozytywne strony życia sprawia, że w pewnym momencie sami przechodzimy na „dobrą stronę mocy”. I odwrotnie. Zauważmy jak często mówi się o ludziach, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia, że wpadli w złe towarzystwo. Wcześniej nie sprawiali problemów, a gdy zaczęli się komunikować z określonym „towarzystwem”, ich zachowanie uległo radykalnej zmianie. Zwróćmy teraz uwagę na powiedzenie, iż niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dotyczy ono rodziny. Zazwyczaj dzieci mają podobne podejście do wielu spraw jak ich rodzice, podobny sposób myślenia, wysławiania się oraz podobnie zarabiają. Krótko mówiąc przejmują wszelkie wzorce zachowań. Rodzice mają na nie wpływ do pewnego okresu czasu, następnie ten nieświadomy wpływ przejmują inni ludzie z ich otoczenia.
Do czego w tym wszystkim zmierzam? Ano do tego, że zdając sobie sprawę z powyższych faktów, możemy dowolnie kreować to jacy chcemy być.
Tak więc: chcesz być szczęśliwy? Jak najwięcej czasu spędzaj z ludźmi szczęśliwymi! Otwórz się na to co dobre.
Chcesz być bogaty? Znajdź w otoczeniu ludzi bogatych, zacznij się im przypatrywać, kontaktuj się z nimi, nawiąż z nimi relację, zacznij czytać książki napisane przez bogatych, przejmij ich sposób myślenia.
To od nas zależy na co się otwieramy, sami wybieramy to jacy chcemy być.

 
MindTraveler - zdjęcie
  MindTraveler: