Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Siedem zasad Huny to prawa Natury

Huna jest obserwacją natury rzeczywistości a siedem praw Huny to prawa naturalne. Można odnosić je do różnych zjawisk w świecie. Nas oczywiście interesuje to, co dzieje się w człowieku.
Oparcie się na tych prawach jest byciem zgodnym z Naturą. Ale to musi być aktywność świadoma. Znaczy to, że w momencie problemu, kryzysu ty musisz podjąć decyzję, że zastosujesz jakieś prawo.
Dla przykładu zasada ALOHA. Możesz zdecydować się na pierwszy lepszy związek, lub możesz postawić sobie za cel związek spełniający twoje oczekiwania, gusta i pragnienia. ALOHA to zadowolenie, więc albo wybierzesz zadowalający związek, pracę, spełniające relacje z ludźmi itd., albo nie.
Podobnie z zasadą MANAWA. Albo nauczysz się cierpliwości i odkładania czegoś w czasie, albo nie. W drugim wypadku sięgniesz po pierwszy lepszy związek i nie będzie to twoja życiowa wygrana.
Z zasad Huny się korzysta. Praktyki pomagają nam je sobie przybliżyć, ale ostateczna z nich korzyść jest taka, że czynisz z nich zasady swojego życia, zwłaszcza gdy przeżywasz kryzys. Dlaczego? Bo zawsze jakoś musisz się odnieść do świata, do swoich problemów. Nawet obojętność jest postawą, którą decydujesz się przyjąć.
Pójdźmy jeszcze trochę w tę stronę, zasada IKE. Możesz oprzeć się na doświadczeniu, na swojej świadomości, lub na różnych dogmatach, wierzeniach, zabobonach, przekonaniach otoczenia, wpojonych wartościach i poglądach. Innymi słowy możesz uczynić swoją świadomość ostateczną instancją poznawczą, albo uznać za najwyższy autorytet Biblię lub inną “świętą książkę”.
Wolność, czyli KALA to wybór czy pozostawać swobodnym, czy dać się czemuś lub komuś zniewolić. Ludzie pozwalają się zniewalać pracodawcom, rodzicom, dzieciom, współmałżonkom. Uznają zniewolenie za zasadę. Tak po prostu zdecydowali – wybrali niewolę zamiast wolności, a niewola ta może mieć tysiące twarzy.
Spróbuj sam przejść jeżeli chcesz przez siedem zasad Huny i spojrzeć przez nie na swoje życie. Jak zasady te odnoszą się do twoich codziennych wyborów? Na ile mogą poprawić one jakość twojego życia? Na te i podobne pytania tylko ty sam możesz znaleźć odpowiedź.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: