Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Wytrwale robić swoje

Bywa, że oglądamy się na lewo i na prawo, patrzymy za siebie, przystajemy, zastanawiamy się i zaczynamy wątpić. Widząc, że inni ludzie robią coś innego, niż my, czujemy lęk. Wielu łączy się ze sobą w grupy, by razem podążać ścieżką życia, dzięki czemu słabnie siła lęku. Rezultaty jednakże takiej “wspólnej ścieżki” są niezadowalające, wybuchają wewnętrzne walki o władzę i prawa do korzyści. I tak cierpienie powiększa się niepomiernie względem tego lęku, o jakim była mowa na początku.
Czy warto? Czy warto planować swoje życie jako dzieło wspólne z innymi ludźmi? Czy cena za pozorne bezpieczeństwo i pewność nie jest zbyt wysoka?
Gdy idziesz ścieżką życia wraz z innymi, tracisz do niej prawo. Prawa stają się wspólne. Musisz dzielić prawa i obowiązki z innymi. A inni rzadko kiedy działają w sposób, którego pragniesz.
Dlatego usiłujemy się wzajemnie kontrolować. Robimy to po to, by odzyskać równowagę w sytuacji, gdy podążamy ścieżką życia wespół z innymi.
Dochodzi do aktów przemocy słownej i fizycznej, by podporządkować sobie tego, kto “ciągnie wóz w swoją stronę”.
Chcesz uniknąć tego rodzaju naiwnych konfliktów w z innymi? Zostaw wspólny wóz w spokoju, pozbądź się wspólnego wozu, wspólnej ścieżki. Samodzielnie kreuj swoje życie. Nie stawaj się “socjalistą”, czyli “człowiekiem tłumu”.
Jak? Poprzez odkrywanie prawdziwych pragnień, czyli prawdziwej woli swojego serca i wytrwałe robienie swojego, bez oglądania się i poddawania w wątpliwość siebie samego. Jeżeli szukasz drogi do sukcesu, mam dla ciebie informację: żadna tego rodzaju droga nie istnieje. Istnieją co prawda wspólne drogi, którymi chodzą grupkami ludzie, ale nie wiodą do sukcesu i spełnienia, lecz do kłótni, nieporozumień, przemocy, poczucia krzywdy, nienawiści, przeszkadzania sobie nawzajem i wzajemnego kontrolowania.
Jeśli szukasz drogi do sukcesu, to wiedz, że nie jest ona gotowa i nikt ci jej nie wskaże, ponieważ sam musisz ją sobie wydeptać bez względu na to, czy chodzi o pieniądze, miłość, zdrowie, relacje rodzinne i towarzyskie czy duchowy rozwój.
Czy jesteś gotów na przygodę płynącą z bycia panem samego siebie?
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: