Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Wkraczać poprzez świadomość

Doświadczenie zdobywa się długo. Nie ma dróg na skróty. Często nasłuchamy się historii o ludziach obdarzonych “nadludzką mocą” i zdaje nam się, że jest to tylko kwestia wiary lub przyjęcia określonego sposobu myślenia.
Nie wiem jak wiele z tego, co dociera do nas z gazet, Internetu czy książek to prawda i nie dbam o to. Szczerze nie interesują mnie cudze “zdolności paranormalne”. “Łowcy sensacji” poszukują różnych opowieści i podniecają się tym, co niezwykłe. Ludzie świadomi jednak, do których chcę się zaliczać, i do których zaliczania się zachęcam ciebie są skupieni na tym, co mają do zrobienia, na swoim doświadczeniu, nie rozglądają się na lewo i na prawo.
Idą swoją drogą, a może lepiej: sami ją wydeptują.
Był czas, gdy zaczytywałem się w “nieprawdopodobnych historiach”, napawałem się doniesieniami o niesamowitych umiejętnościach niektórych ekstrasensów, bioenergoterapeutów czy joginów. Dzisiaj jest mi to zupełnie obojętne. Żadna historia nie może rzeczywiście zmienić twojego życia, ponieważ jest w stanie to zrobić tylko teraźniejszość, uważne bycie tu i teraz.
Pełni jednak myśli o tym, co napisano w takiej czy innej księdze, oddzielamy się od chwili obecnej, czyli od rzeczywistości. Żyjemy snami. Nakładamy na realny świat wymiar wytworów własnej wyobraźni. To w żaden sposób nie posuwa nas w rozwoju osobistym i duchowym. Wręcz przeciwnie: zamykamy się na prawdziwy świat i prawdziwych siebie.
W tym wszystkim chodzi o to, kim jesteś, a nie co masz i co potrafisz. Tajemnica mocy tkwi w tobie a nie w czymś lub kimś zewnętrznym.
Dla wielu z nas byłoby dobrze wrzucić cała swoją ezoteryczną biblioteczkę do ognia i oczyścić się, odnowić, zacząć przygodę od początku. Uwolnić się od wszystkiego, co nie jest naszą świadomością. I dopiero przez świadomość “wkroczyć” w świat i w samych siebie.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: