Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Reakcja ciała energetycznego na silne bodźce fizyczne

Niektóre zachorowania mają źródło w silnym wpływie fizycznym na organizm. Można wziąć za przykład przeziębienie. Działa tu bardzo silny bodziec – zimno. Dla ciała fizycznego jest to szok, i podobnie reaguje na to ciało energetyczne.
Tego rodzaju problemy ze zdrowiem, mające źródło w silnym bodźcu i szoku bardzo trudno jest uzdrawiać samemu, a czasami jest to niemożliwe. Oczywiście wszystko zależy od doświadczenia.
Energia życiowa, czyli prana regeneruje ciało fizyczne, gdy to znajduje się we względnym rozluźnieniu. Prana porusza się kanałami energii odpowiadającymi m.in. układowi nerwowemu. Gdy kanał taki jest w stanie silnego stresu, szoku itd. to prana ma problem ze swobodnym krążeniem.
Dlatego bardzo trudno jest tego rodzaju rzeczy uzdrawiać samodzielnie. Wpływ drugiej osoby może przynieść lepsze korzyści, ponieważ wtedy rozluźniamy się i pozwalamy, by działał na nas ktoś inny.
Najlepiej jest w momencie silnego oddziaływania fizycznego na organizm zastosować jakiś środek fizyczny, jeśli znajduje się on pod ręką. Gdy się skaleczysz opatrz ranę. Kiedy się przeziębisz zażyj jakiś środek np. z paracetamolem.
Praca z energią, by była nieprzypadkowo skuteczna wymaga pewnego rozluźnienia. Wiele osób nie osiągnie go łatwo po działaniu silnego, fizycznego bodźca.
Liczmy się z prawami fizycznymi naszego ciała – prawa energetyczne są ich uzupełnieniem, ale nie zastępstwem. Gdy wychodzisz z domu w chłodny dzień załóż np. czapkę i szalik. Zwracaj uwagę na dietę, na to, co jesz i jak jesz. Czy masz dostateczną ilość świeżego powietrza i czy wypijasz odpowiednią ilość wody dziennie.
Na zdrowie i uzdrawianie nie składają się wyłącznie aspekty energetyczne. Mówimy o podejściu holistycznym. W podejściu holistycznym wszystko jest ważne i wpływa na siebie nawzajem.
Wiele osób zainteresowanych energią zdaje się podchodzić z pewną dyskredytacją do metod i środków fizycznych. “Skoro mam energię, to po co mi zioła i maści? Po co mi lekarz? Sam sobie poradzę”.
To podejście laików, którzy nie skonfrontowali się jeszcze z odpowiednimi faktami. Mają małe lub żadne doświadczenie, napawają się “ezoteryką” i “nieprawdopodobnymi historiami”, myślą teoriami a nie realiami.
A realia są takie, jakie są, czy nam się to podoba, czy nie. Albo zechcemy je poszanować, przyjrzeć im się i je poznać, albo będziemy się o nie boleśnie rozbijać w swoim “ezoterycznym transie”.
Wiedza o bioenergii jest skutkiem uważnego i pokornego obserwowania świata realnego przez człowieka, poznawczego odnoszenia się do postrzeganej i obiektywnej rzeczywistości a nie subiektywnego objawienia i nawiedzenia.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: