Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Od czego zaczyna się prawdziwa zmiana życia?

Jest takie taoistyczne powiedzenie Aleksandra Fredry: nie pchaj rzeki, sama popłynie. Nie rób niczego na siłę. Nie oznacza to by nie używać siły. Chodzi o zmaganie się, które przypomina uderzanie przez muchę w szybę, podczas gdy okno jest otwarte.
Prawdziwa zmiana zachodzi najpierw wewnątrz a potem manifestuje się na zewnątrz. Kiedy jednak bierzesz do ręki poradnik o biznesie czy czymkolwiek innym, zarzucą cię metodami i technikami, byś coś nieustannie robił, nie wiedząc ani czy naprawdę tego chcesz, ani czy nie brniesz w ślepy róg.
Działaj, działaj i jeszcze raz działaj! – takie przyświeca dzisiaj hasło.
To zgubne podejście. Wikła cię w przywiązanie do działania. Kiedy przestajesz działać, zaczynasz się potępiać. Zostajesz pracoholikiem. Uzależniasz się od robienia czegoś a twoja uwaga stale kieruje się na zewnątrz.
Być może i uda ci się dokonać jakiejś zmiany, ale twoje życie wewnętrzne skarłowacieje. Staniesz się duchowym liliputem. Zerwiesz kontakt z intuicją i pozbawisz się duchowego przewodnictwa.
Może i zarobisz dużo pieniędzy, może i stworzysz przykładną rodzinę, może i osiągniesz różne sukcesy, ale twoje życie nie będzie urzeczywistnieniem ciebie.
Da się dokonać zmiany na zewnątrz, do złudzenia podobnej do tej, jaką przynosi duchowość. Lecz będzie ona pozbawiona mocy i wolności. Będzie w tym wszystko, ale nie będzie ciebie.
A lepiej nie mieć nic, niż stracić kontakt z własną istotą.
Dlatego medytacja, autorefleksja, duchowa praktyka jest w życiu najważniejsza, jeżeli chcemy je zmienić. Odszukaj siebie. Użyj duchowej mantry jak OM czy czegoś innego, aby w prosty, bezpośredni sposób połączyć się z duchowym poziomem. Dopiero wtedy zaczną się prawdziwe zmiany w twoim życiu. Uzyskasz dostęp do mocy, która sprawi, że zamiast zaprzeczać sobie i robić coś na siłę, zaczniesz działać zarazem spontanicznie, jak i efektywnie.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: