Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Szczerość znaczy otwartość

Jesteśmy ludźmi i czasami lubimy kombinować, choć nie zawsze wychodzi nam to na dobre. Powód jest taki, że każdy z nas jest uwarunkowany przez swoje ego, i często pielęgnujemy skrycie jego nieuczciwe intencje.
Co to za intencje? Według Bonu opierają się na przyjemnym rozproszeniu, pysze, zazdrości, ignorancji, chciwości i nienawiści.
“Boję się” ludzi, którzy nie doświadczają tych rzeczy, którzy nie rozpoznają ich u siebie. Uświadamianie ich sobie jest niezbędnym warunkiem, aby za nimi nie podążać. A wszyscy mamy z nimi problem. WSZYSCY. Oznacza to, że “nie ma ani jednego sprawiedliwego” (używając słów Psalmisty).
Czy uświadamiasz sobie swoją pychę albo chciwość? Jeśli tak, to dobrze. Jeżeli doświadczasz jej mocno, tak, że czujesz głęboką potrzebę zrobienia czegoś z nią, jeszcze lepiej. Ale jeśli jesteś “święty”, to masz kłopoty.
To wyjdzie. Zazwyczaj w najmniej oczekiwanych momentach.
Dlatego ludzie, którzy czują się “święci” tworzą sobie tak niewygodne warunki życia.
Bądźmy szczerzy. “Szczerość” znaczy “otwartość”. Nieszczerość to zamknięcie. To izolacja. Czyli kombinowanie.
Przeszkadza Ci Twoja pycha? Powiedz to sobie uczciwie. Przyznanie się, że jest się uwarunkowanym potrafi być niewygodne, kiedy przyzwyczaimy się do (skądinąd przyjemnej) myśli, że jesteśmy “bezbłędni” i “doskonali”. Jest to jednak konieczne, aby ego osłabło.
Szczerość jest jak klucz, który otwiera wszystkie drzwi. Jest funkcją albo przejawem otwartości. Otwartość decyduje o wszystkim. Ludzie zamknięci zamykają swoje czakry i kanały. Zamykają swoje serca i umysły. Zamykają swoje zmysły. Stają się otępiali. Nie widzą wyraźnie. Dlatego życie wydaje im się pasmem porażek, a śmierć największą przegraną.
Bądź szczery, a znajdziesz prawdę, której szukasz. Prawda jest w szczerości, w otwartości, bo Ty, Byt (skr. Sat) jesteś Prawdą (skr. Satya).
Zamykając się robisz krzywdę tylko jednej osobie (wiesz o kim mówię, a jeśli nie przejrzyj się w lustrze).
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, muninszaman.pl. Kursy.

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: