Wróć do listy artykułów

Sławomir Majda

Jasnowidzenie Jezusa, jasnowidzenie w Kościele

Tekst pobrany jest ze strony http://modlitwainnanizwszystkie.pl/artykuly.php?id_artykulu=1978
Autorzy Sławomir Majda i Rafał Nowicki.

W Nowym testamencie napisano, że Jezus rozmawiał z Bogiem, a być może Go widział. Podobnie jak Mojżesz, Abraham i inni prorocy Starego Testamentu. Maria i jej mama widziały anioły, które nie występują naturalnie w przyrodzie. Jego rodzina przychodząc do grobu, ponownie widziała anioły. Mamy tu kolejny przykłady jasnowidzenia na gruncie religijnym.
Stwierdzenie twierdzenie, że tylko Jezus rozmawiał z Bogiem jest powiedziane trochę na wyrost. W Ewangeliach nie wspomniano wielu przypadków, gdy Jezus rozmawia z Bogiem. Bardziej, że mówi do niego, ale odpowiedzi czy i jakie uzyskał to już nie podano w Ewangeliach. Są to głównie przypadki na krzyżu gdy umierał, u Łazarza gdy go wskrzeszał. Właściwie to na krzyżu nie była rozmowa. tylko zarzut: “Boże, Boże, czemuś mnie opuścił?”
Bóg w Ewangeliach pojawia się właściwie tylko podczas chrztu, który wg. ew. Łukasza wziął udział ale wg. Jana już nie chrzcił się. Były to słowa “To jest mój syn umiłowany, jego słuchać macie”. Jest to opis jasnosłyszenia, a nie jasnowdzenia, ponieważ dotyczy aparatu ludzkiego odbiory dzięków.
W Starym testamencie opisano plejadę najróżniejszych proroków, królów i innych postaci prowadzących monologi, ale i dialogi z Bogiem.
-Abraham targuje się z Bogiem.
Ezechiel, Jeremiasz, Zachariasz ciągle rozmawiali z Bogiem.
Mojżesz pozostawił nawet opisy o tym, jak idzie na rozmowę z Bogiem, jak odmówił Bogu, gdy ten kazał mu rozmawiać z ludem. Na tą funkcję przeznaczono później Aarona. W Biblii są całe rozdziały zaczynające się od “Doszło mnie słowo Pana tej treści…” gdzie Bóg mówi bardzo dużo.
Plemiona Izraela będąc jeszcze na pustyni miały zbiorowe prorokowanie, czyli wszyscy dorośli mężczyźni rozmawiali z Bogiem.
W czasach historycznych, ale i wielu współczesnych nam ludzi przekazało swoje wizje, związane z rozmowami, jakie odbyły z nieżyjącym przecież Jezusem, lub z jego Matką. To są również przykłady jasnowidzenia.
Lista mistyków i kobieta jasnowidzących chrześcijaństwa jest bardzo długa.
W kościele Rzymskim znanymi i szanowanymi jasnowidzącymi byli polak Ociec Klimuszko i Ojciec Pio.
Ostatnio przez wiele lat Kościołem Koptyjskim Egiptu, przewodził jasnowidzący uzdrowiciel arcybiskup.
Do Polski przyjeżdżali charyzmatyczny kapłan uzdrowiciel John Bashobora. Link
Na gruncie kościoła Katolickiego nie tylko współcześnie wiele jest przykładów jasnowidzenia Maryjnego.
-Miała ona objawić się jasnowidzącemu Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Link
-Miejscowość Medziugorie znana głównie dzięki mającym się tutaj wydarzyć od 1981 roku objawieniom Matki Bożej z Medziugorie, cały czas badanym przez Kościół katolicki, do tej pory nie odrzuconym ani nie potwierdzonym. Jak twierdzi sześcioro widzących Matka Boża zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981 roku, w miejscu zwanym Podbrdo, u podnóża wzgórza Crnica. Objawia się im do dnia dzisiejszego. Trójce z nich (Ivan, Vicka, Marija) przez czas już ponad 34 lat objawień prawie codziennie, pozostałej trójce (Mirjana, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością, raz w roku bądź raz w miesiącu.
-Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. w Lourdes przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie».
-W 1917 troje pasterzy z Fatimy – Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos – ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice fatimskie. Kościół katolicki uznał te objawienia za nie będące w sprzeczności z doktryną. Za cud uznał je w 1930.
Święta Teresa z Ávili Widzenia Jezusa Chrystusa trwały w sposób nieprzerwany przez okres ponad dwóch lat. W innej wizji, Serafin wielokrotnie wbił w jej serce rozżarzony do czerwoności czubek złotej lancy, powodując niepojęty duchowo-fizyczny ból. Wizja ta jest zbieżna z wizją świętego Franciszka z Asyżu, opisaną w hymnie Walka miłości.
Teresa z Ávili tak opisuje tę scenę:”Zobaczyłam, w jego ręce długą złotą dzidę, zaś jej koniec pokryty żelazem rozżarzony był do czerwoności. Wydawało mi się, że wkuwał ją co pewien czas w moje serce i że przebijał moje wnętrzności. Gdy poruszał swą dzidą wydawało mi się, że porusza i moimi wnętrznościami. Pozostawił mnie całą płonąca wielką miłością do Boga. Ból był tak wielki, że aż zaczęłam jęczeć, a słodkość płynąca z jego nadmiaru była tak zaskakującą, że nie chciałam być go pozbawiona…” Link
-W październiku tego roku do sanktuarium w Knock w północno-zachodniej Irlandii przybyło 10 tys. pielgrzymów. Wierni oczekiwali tam na objawienie Matki Boskiej. Spotkanie zwołał samozwańczy jasnowidz. Link

 
Sławomir Majda - zdjęcie
  Sławomir Majda: