Jako osoba całkowicie nie stworzona do głodówek (z szybkim trawieniem i szybkim spadkiem wagi), kilka lat temu zastosowałam monodietę pszeniczną, która trwa 11 dni. Za drugim razem na pszenicy poczułam, w jej ostatnich dniac,h organiczny przesyt i zmieniłam pszenicę na ryż, jednak nadal czułam, że powinno to być coś innego.
Wraz z rozwojem świadomości, oczyszczaniem intencji do ciała zaczęłam szukać innych możliwości oczyszczania organizmu i wpadłam w tym roku na krótki wykład pt. “Wiosna w kuchni pięciu przemian”. To co utkwiło mi, to wiedza o kaszy jaglanej. Doczytałam jeszcze i po tych wszystkich informacjach nastąpił przebłysk: monodieta na kaszy jaglanej!
Korzyści z jedzenia kaszy jaglanej:
-odkwasza,
-odśluzowuje organizm,
-rozgrzewa,
-działa tonizująco i wzmacniająco na przewód pokarmowy,
-reguluje i doenergetyzowuje nerki,
-poprawia wygląd skóry
-daje uczucie ulgi osobom uczulonym na gluten (jest bez glutenu),
-dodaje energii.
Regularne stosowanie monodiety z kaszy jaglanej oraz włączenie jej do jadłospisu skutkuje zmniejszeniem chęci i w zauważalny sposób tolerancji na słodycze.
U większości osób następuje też stopniowy spadek wagi.
Przygotowanie kaszy jaglanej (najlepiej ekologicznej):
Podgrzać kaszę na patelni, aż poczuje się orzechowy zapach. Po podgrzaniu przelać kaszę obficie gorącą wodą. Wsypać ją do garnka i zalać gorącą wodą, tak, żery wody było 1x nad kaszę. Zabiegi te pozwalają uniknąć goryczy, kasza jest wtedy słodka w smaku.
Na sypko: Gotować 10-15 minut i odstawić w cieple, żeby spęczniała i doszła (można zawinąć ją w gruby ręcznik).
Jako kleik (wychodzą większe ilość końcowa z tej samej gramatury początkowej): Gotować ok. 20-30 minut aż zrobi się rozgotowana.
Uwaga! Nie solić i nie przyprawiać kaszy. Ma być czysta.
Ilość jedzonej kaszy jaglanej podczas monodiety jest dowolna.
Po kilku dniach monodiety jaglanej zmniejszają się zjadane jej ilości.
W trakcie jaglanej monodiety można pić lekkie herbatki ziołowe, wodę, wywar z natki lub korzenia pietruszki (dodatkowe oczyszczanie i wzmacnianie nerek).
Jeśli masz niedobory korzystnych tłuszczów w organizmie można też pić 1-2 łyżki ekologicznego oleju rzepakowego lub oliwy dziennie.
W przypadku tendencji do zatwardzeń warto pić lekkie herbatki przeczyszczające.
Monodietę powinno się stosować od 3 do 14 dni. Z doświadczenia widzę, że najlepsze efekty są, gdy minimum zastosuje się 7 dni za pierwszym razem, a przy powtórkach 3-5 dni.
Mój pierwszy raz na kaszy jaglanej było to 11 dni, jednak przy stosowaniu tego oczyszczania kilka razy w roku 7 dni jest w zupełności wystarczające.
Jeśli masz problem z monodietą, można dawać sobie małe nagrody np. 1-2 smakowe pomidorki cherry wieczorem, kilka plasterków świeżego ogórka w sezonie, świeża natka pietruszki dodana do kaszy na koniec dnia.
Niektóre osoby mogą czuć się gorzej w pierwszych dniach stosowania monodiety ze względu na oczyszczanie organizmu z toksyn. Przeważnie jednak przebiega ona łagodnie i następuje wzrost energii i poprawa samopoczucia.
Osoby przyjmujące leki powinny skonsultować monodietę z lekarzem, który zna również na naturalnych metodach uzdrawiania i leczenia.
Kaszę jaglaną można włączyć do codziennego jadłospisu i zastąpić nią wiele innych produktów np. podczas śniadań, czy obiadów, z równymi dodatkami np. duszone warzywa z ziołami.
Dlaczego warto oczyszczać ciało?
Dla zdrowia…to już banał.
Jednym z elementów rozwoju duchowego jest dbałość o swoje zdrowie i kondycję, czyli szacunek i miłość do ciała. Dla podnoszenia wibracji i poprawy samopoczucia.