Wróć do listy artykułów

Tomek Nawrot

Dobre myśli

Dobre myśli

Lubię pisać. Podoba mi się pisanie artykułów. Odczuwam radość, gdy piszę o fajnych rzeczach. To daje mi entuzjazm, podwyższa moją energię. Pisanie daje mi korzyści finansowe oraz uczuciowe. Lubię, gdy jestem wynagradzany za pisanie. Daje mi radość, gdy ludzie płacą mi za pisanie. Daje mi radość, gdy ludzie czytają moje artykuły i odnoszą z tego korzyść. Podoba mi się, że umiem pisać artykuły. Podoba mi się, że podczas pisania przychodzą do mnie inspiracje i to mnie wzbogaca. Czas przeznaczony na pisanie jest dobrze wykorzystany. Lubię znajdować czas na pisanie. Lubię ten czas, gdy piszę artykuły :)

To przykład wykorzystania prawa przyciągania w aspekcie pisania artykułów. Gdy wzbudzam w sobie pozytywne uczucia związane z pisaniem, to przyciągam możliwości i okazje, gdy mam na to czas. Przyciągam inspiracje i uczucie ochoty na pisanie. To, na czym się koncentruję, przyciągam. Takie afirmacje można stosować w każdej dziedzinie życia. Ja afirmuję od wielu lat. Ale dopiero teraz, po przeczytaniu książki Esther i Jerry Hicks „Pieniądze i prawo przyciągania” poczułem duży entuzjazm w związku z wykorzystaniem afirmacji. Dla mnie książki tych autorów to najlepsze, jakie w życiu przeczytałem. Przekaz w nich zawarty to głęboka, wspaniała, piękna mądrość. Wielokrotnie przeżyłem wzruszenia ją czytając. To tak, jakby te słowa dotykały mojej prawdziwej istoty, mojego prawdziwego Ja. Jakby rezonowały z moją prawdziwą istotą powodując, że w tych momentach mam większy z nią kontakt niż na co dzień. Czytając książki tych autorów odczuwam coś w rodzaju nabożności. To uczucie wynikające z czytania czegoś wielkiego, bardzo znaczącego i jednocześnie mądrego. Niejednokrotnie czytałem o prawie przyciągania, afirmowaniu i pozytywnym myśleniu. Ale dopiero w tych książkach znalazłem wskazówki, w jaki sposób myśleć pozytywnie. W „Proś, a będzie Tobie dane”, są praktyczne ćwiczenia, jak wzbudzać w sobie świadomość dostatku.

We wszystkich książkach tej serii jest podkreślane, aby wzbudzać w sobie dobre samopoczucie, dobre uczucia, a dopiero wtedy afirmacje będą działać. Więc w tej kwestii najważniejsze nie jest pozytywne myślenie, ale pozytywne odczuwanie. „Prawo Przyciągania nie odpowiada na twoje słowa, ale na wibrację, jaka z ciebie emanuje. Jeśli dostatecznie często mówisz o tym, co chcesz, zaczniesz odczuwać to, co mówisz.” Aby coś przyciągnąć, potrzebne są uczucia. Przyciągamy naszymi wibracjami, które wytwarzamy i emitujemy we wszechświat tylko wtedy, gdy coś czujemy. Dlatego dobre uczucia są tak ważne podczas wizualizacji. Im częściej będziemy dawać uwagę dobrym myślom, tym bardziej będą się wzmacniać i wzbudzać w nas dobre uczucia.

„Twoją pracą tutaj – karierą twojego życia – jest poszukiwanie radości.”
„Chcę czuć się dobrze. Nic nie jest ważniejsze od tego, abym czuł się dobrze.”
„Szukaj tego, co lubisz najbardziej. Nawet, jeśli jest tylko jedna rzecz pośród wielu, obdarz ją swoją niepodzielną uwagą i użyj jej jako swojej wymówki, aby być tym, kim-jesteś.”
To cytaty z książki obrazujące, że jest w niej cały czas mowa o dobrym samopoczuciu, że dzięki niemu dokonują się pozytywne kreacje. Dlatego afirmowanie na siłę nie wychodzi. Dopiero, gdy poczujemy luz, swobodę, radość, entuzjazm, wtedy pojawia się energia i wraz z nią nasza wibracja powodująca dobre zmiany. W książce tych autorów „Potęga twoich emocji” na samym początku jest następujące porównanie: „Kiedy zaprzestaniesz wiosłowania pod prąd – kiedy wypuścisz wiosła i odprężysz się – Strumień Życia, który nieustannie płynie w kierunku tego, czym się stałeś i tego wszystkiego, czego pragniesz, uniesie cię do twoich urzeczywistnionych pragnień. W swojej wyobraźni zobacz, jak kładziesz się na plecach w swojej łódce i poczuj, jak w naturalny sposób łódka ta zawraca w dół rzeki.”

Działanie w celu osiągnięcia czegoś ma tylko minimalny wpływ na pozytywny wynik. Najważniejsze są uczucia i wibracje wytwarzane w ich wyniku, które kreują rzeczywistość.
„Każde działanie, które bierze się z poczucia braku, jest zawsze bezproduktywne i zawsze prowadzi do większego poczucia braku. Jeśli najpierw nie odnajdziecie swego stanu wibracyjnej równowagi i nie spróbujecie najpierw poczuć się lepiej, to wprowadzanie większej ilości rzeczy do swojego doświadczenia i uczestniczenie w większej ilości działań, by poczuć się lepiej, po prostu odciągnie was jeszcze bardziej od równowagi.”
Decydująca jest więc otwartość. Nie działanie, aby coś osiągnąć, ale otworzenie się na przyjęcie tego, co najlepsze. To otworzenie następuje, gdy mamy dobre, pozytywne myśli i związane z nimi dobre uczucia.
„Choroba to odpowiedź Prawa Przyciągania na stawianie oporu. Dobrostan to odpowiedź Prawa Przyciągania na przyzwalanie.”
„Radość, docenianie, miłość i zdrowie – wszystkie są synonimami. Uraza, zazdrość, depresja, gniew i choroba – wszystkie są synonimami.”

Podoba mi się dobre myślenie. Lubię myśleć dobrze, ponieważ napełnia mnie to entuzjazmem. Dobre myśli dają mi ulgę. Pozwalam, aby panowały w moim umyśle. Poddaję się dobremu myśleniu, bo to dla mnie korzystne. Doceniam dobre, optymistyczne myśli, ponieważ dają mi radość i poczucie pewności. Przyczyniają się do odczuwania bezpieczeństwa. Dają mi spokój, przynoszą harmonię i błogość. Powodują, że moje życie staje się proste.

Tomek Nawrot
www.tomeknawrot.com

 
Tomek Nawrot - zdjęcie
  Tomek Nawrot: