Wróć do listy artykułów

Tomasz Kaczmarzyk

Współautorzy: Ryszard Krawczyk

Co jest w życiu najważniejsze?

Co sprawia, że każda chwila, każda myśl, każde zdarzenie, każdy dzień i całe życie nabiera nagle innych barw? Dzięki czemu tak się dzieje? Co sprawia, że te wszystkie rzeczy są tak niesamowite i wspaniałe? Co więc jest w życiu najważniejsze? Gdy pomyślisz o szczęściu… co wtedy czujesz? Czy to jest według Ciebie najważniejsze?

Można powiedzieć, że szczęście, to bardzo przyjemne odczucie trafiające do tej części tego, czym naprawdę jesteśmy. Jego radosna wymowa potrafi spowodować zadumę i atmosferę głębokiego zastanawiania się nad sensem naszego życia, jak każdy z nas potrafi to odczytać i się z niego cieszyć.

Ludzie, to ponad 11 miliardów jednostek, którzy mają podobną budowę ciała, jednak każde wewnętrzne odczucie podyktowane jest tym wszystkim, gdzie dorastamy, z jakimi ludźmi mieliśmy do czynienia, jak nasi rodzice na nas wpływali, co oni nam mówili, czy my sami kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym tematem, z kim rozmawialiśmy o tym, i co napotkaliśmy w naszym życiu.

Każdy ten element składa się na jedną całość, na to kim jesteśmy obecnie. Każdy gest i reakcja obnaża nasze wnętrze dając świadectwo odmienności. Odmienność jest niezmienną cechą każdego z nas. Sprawia, że wszystko postrzegamy nieco inaczej.

Gdy ja bym zapytał Ciebie czym jest miłość dla Ciebie, to nie sądzę abyś odpowiedział mi identycznymi słowami jakimi ja bym Tobie odpowiedział, gdybyś i Ty mnie o to zapytał. Jeśli zapytał bym Cię o szczęście, piękno lub najważniejszą rzecz w życiu, było by podobnie.

Odpowiedzi może być tyle ile jest ludzi, którzy odpowiadają. Biegnąc polną ścieżką każdy zobaczy co innego, poczuje co innego, na co innego zwróci uwagę. Sztuka polega na odnalezieniu swojej indywidualnej drogi, tej właściwej, tej, przez którą będziemy kroczyć i będziemy mogli ją w 100% nazwać SWOIM szczęściem.

 
Tomasz Kaczmarzyk - zdjęcie
  Tomasz Kaczmarzyk: