Wróć do listy artykułów

Grażyna Heinrich

Dzieci w numerologii

Pojawienie się dziecka w rodzinie jest wielkim szczęściem, a jednocześnie dużą odpowiedzialnością. Jak je wychować, żeby w pełni wykorzystało swój potencjał, a jednocześnie było szczęśliwe i lubiane.
Pomocą w tej kwestii może być numerologia, starożytna wiedza, której renesans obserwujemy już od jakiegoś czasu.

Zgodnie z zasadami numerologii pitagorejskiej istnieje 9 podstawowych archetypów, które objawiają się w naszym życiu za przyczyną daty urodzenia oraz imion i nazwisk.
Cała data urodzenia, tzw. droga życia, jest sumą dnia miesiąca i roku urodzenia, np. 12.09.2013 = 1+2+0+9+2+0+1+3=18=1+8=9
Droga życia naszego dziecka pokazuje główne zdolności, tendencje rozwoju oraz zadania jakie stoją przed nim, a rodzicom mówi o tym jak postępować przy jego wychowaniu.

Dziecko 1
Jeżeli urodziło Ci się dziecko jedynka musisz być przygotowana na duże wyzwanie intelektualne. Dziecko to będzie wciąż żadne wiedzy, dlatego jeśli będziesz umiejętnie podsycała jego zainteresowania i podawała nowe informacje dasz radę utrzymać jego zainteresowanie.
Duże poczucie wolności i niezależności może powodować, że już od najmłodszych będzie to bardzo samodzielne dziecko. Szybko zacznie samo jeść, ubierać się samodzielnie, czytać i pisać. Może też być skłonne do samotnych wycieczek. Instynkt badacza będzie kazał mu zgłębiać tajemnice świata realnego i wirtualnego.
Zawsze pierwsze, bardzo trudno przeżywa porażki, dlatego prócz motywowania do działania dobrze jest zapewnić je, że drugie miejsce w wyścigu nie jest końcem świata.

Dziecko 2
Delikatne, wrażliwe i spokojne dziecko jest Twoim wymarzonym słodkim aniołkiem, choć może trochę płaczliwym. Już od najmłodszych lat będzie starało się zadowolić całą rodzinę i nieraz wzruszy Cię samodzielnie przygotowanym śniadaniem. Z radością zaopiekuje się też młodszym rodzeństwem i dzieckiem sąsiadów.
Jego wrażliwość może powodować, że nie będzie chciało grać pierwszych skrzypiec, za to chętnie poczuje się w grupie spokojnych dzieci. Jednak nie próbuj na siłę nauczyć go odwagi, bo może się to skończyć traumą. Raczej staraj się stopniowo zachęcać do działania, wspierając je słowem i gestem.
Jeśli pokona swój wewnętrzny lęk, będzie idealnym negocjatorem wśród innych dzieci.

Dziecko 3
To urocze i radosne dziecko wniesie słońce i optymizm w Twoje życie i niczym książkowa Polyanna w każdej sytuacji znajdzie coś pozytywnego. Koniecznie powinnaś rozwijać jego różne talenty artystyczne, ponieważ kreacja i istnienie na scenie są dla niego podstawowymi środkami do prezentowania się w społeczeństwie. Taniec, gra na instrumencie, czy kółko aktorskie sprawią, że niebywała fantazja Twojego dziecka znajdzie twórcze ujście. W przeciwnym razie może uciec w świat fantazji, gdzie wymyślony przyjaciel będzie ważniejszy od żywych kolegów.

Dziecko 4
Mała czwórka jest poważnym i spokojnym dzieckiem, które nieraz zadziwi Cię mądrością i głębią swoich przemyśleń. Już jako niemowlę zaskakiwać może przenikliwym i mądrym spojrzeniem. Jednak nie będzie skore do nadmiernego pieszczenia i przytulania, to Ty musisz nauczyć je okazywania uczuć i mówienia o nich otwarcie.
To sumienne dziecko starannie wykona każdą powierzoną mu pracę, z równym zapałem rozbierze swoje zabawki żeby sprawdzić zasadę ich działania. Nie wiń go za to – raczej zapewnij więcej bodźców dla rozwoju manualnych zdolności.

Dziecko 5
Żywe srebro i pędziwiatr, który nie usiedzi na miejscu dłużej niż pięć minut, do swojego rozwoju potrzebuje cięgle nowych, interesujących bodźców. Bardzo szybko przyswaja wiedzę, wciąż spragnione jest niespodzianek i przygód. To dziecko jest małym geniuszem, wszechstronnie utalentowanym, lecz o słomianym zapale. Przygotuj się na niezliczoną ilość pytań.

Dziecko 6
Jeśli Twoje wyobrażenie idealnego dziecka przynosi obraz uśmiechniętego, spokojnego aniołka, mam dobre wieści – takie dziecko istnieje naprawdę i jest nim mała szóstka. W jego sercu znajdzie się miejsce dla rodziców, rodzeństwa, dziadków, psa i kota oraz różnych innych stworzeń zamieszkujących jego dom. Potrzeba miłości jest u niego tak silna, że jeśli poczuje brak zainteresowania ze strony rodziców gotowe jest wywołać w swoją chorobę, byle tylko przyciągnąć ich uwagę.
Kulinarne i plastyczne talenty może rozwijać w domu asystując z radością w pracach dorosłych. Ale ten anioł posiada też ciemną stronę – nieodpowiednio motywowany nudzi się i leni. Dopilnuj, żeby takich chwil w jego życiu było jak najmniej.

Dziecko 7
Dziecko zagadka. Delikatne i wrażliwe, często żyje we własnym świecie, pełnym dobrych wróżek i aniołów. Jeśli będziesz chciała sprowadzić je na ziemię, nie rób tego w sposób obcesowy – bo możesz je zranić. Wewnętrzna wrażliwość idzie w parze z dużą intuicją i logicznym myśleniem, dlatego też na pewno ucieszy się z prezentu typu „zestaw małego naukowca”. Szanuj jego prywatność, ale też delikatnie zachęcaj do dzielenia się wewnętrznymi przemyśleniami.

Dziecko 8
Mały dyrektor, który chętnie nadzoruje pracę innych i wyznacza im zadania. Zadziwi Cię swoim praktycznym podejściem do życia i zdrowym rozsądkiem. Od małego zna wartość pieniądza i chętnie zarabia na swoje wydatki. Jest to dziecko o wyjątkowo zimnej krwi, doskonale wie jak zachować się w sytuacji kryzysowej – to ono wezwie pogotowie, jeśli coś grozi najbliższym. Możesz odkryć jego uzdrowicielskie zdolności, kiedy samo intuicyjnie przyłoży rączki do Twojej bolącej głowy. Pamiętaj, żeby wychowywać je konsekwentnie i w prawdzie.

Dziecko 9
Obieżyświat i włóczykij. Ponad wszystko ceni kontakt z naturą na świeżym powietrzu. Interesuje się każdą roślinką, ptaszkiem czy pieskiem, które chce pokochać i obdarzyć opieką. Jest bardzo wrażliwe na cierpienie i niesprawiedliwość, dlatego ostrożnie dawkuj jego kontakt z telewizyjnymi wiadomościami. Miej cierpliwość do niezwykłych strojów, zmiany zainteresowań i zamiłowania do wolności. Jego żywy umysł i intuicyjny wgląd pomagają w szybkim przyswajaniu wiedzy, jednak potrzeba poznania całego świata może powodować, że zabraknie mu konsekwencji w doprowadzaniu do końca zadań, które zaczęło.
Dziecko dziewiątka może zaskoczyć Cię niezwykłymi zdolnościami mentalnymi i parapsychicznymi.

 
Grażyna Heinrich - zdjęcie
  Grażyna Heinrich: