Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Myśl "więcej" a nie "mniej"

Praca dostarcza nam określonej ilości pieniędzy. Gdy pracujemy na etacie zarabiamy ściśle ograniczoną kwotę i część naszych sił oddajemy planowaniu co dokładnie zrobimy z tymi pieniędzmi.
Tendencja jest taka, że próbuje się zaoszczędzić jak najwięcej. Uważam, że ostatecznie jest ona zgubna.
Czas, jaki poświęcasz na zastanawianie się jak ograniczyć swoje wydatki przeznacz na planowanie zarabiania dodatkowych pieniędzy, by mieć ich więcej.
Skoro już myślisz, myśl o wielkich rzeczach. Myśl “więcej” a nie “mniej”.
Często nie chcemy zmieniać swojego życia. To absurd. Pragniemy zmieniać poziom zarobków a nie chcemy zmian w życiu. Nie da się jednak osiągnąć pierwszego bez drugiego.
Jeśli chcesz dużych pieniędzy, musisz zaprowadzić duże zmiany. Musisz się nauczyć wielu nowych rzeczy, wyrobić nowe nawyki, poszerzyć zakres swojej wiedzy i świadomości odnośnie do samego siebie, swoich pasji, możliwości zarabiania itd.
Jeżeli rzeczywistość ma się zmienić na zewnątrz, musi zmienić się wewnątrz. “Stary ty” wyznacza wysokość twoich dochodów. Potrzebujesz “nowego ciebie”, by zacząć zarabiać więcej.
Potrzebne są zmiany, a nie tylko żądanie poprawy sytuacji na zewnątrz.
Wielu ludzi po prostu nie stać na tego rodzaju działania. Są niezdyscyplinowani. Są oporni pod kątem pracy nad sobą, zmiany przyzwyczajeń, uczenia się czegoś nowego.
“Nie chce im się”. A narzekają na wszystko i wszystkich, obwiniają świat, polityków, rodziców za to, że nie mają pieniędzy.
Łatwiej jest założyć buty niż cały świat wykładać dywanem. Musisz dostosować się do rzeczywistości, zmienić nawyki, czasami i wartości, zdyscyplinować się, “zaprzeć się siebie” (a dokładniej swojego “ego”) by naprawdę odnosić sukcesy.
Moment, w którym pojawia się problem oszczędzania może być dobrym treningiem. Gdy przyłapiesz się na myśleniu jak by tu zaoszczędzić, uświadom to sobie i wprowadź zmianę tendencji: zacznij się zastanawiać jak tu więcej zarobić. Jak na stałe podnieść poziom swojego luksusu.
Gdy stawiasz sobie wyzwanie, motywujesz się do działania. Ptak nie nauczy się latać mieszkając w mocno ograniczającej go klatce. Musi znaleźć przestrzeń. Podobnie i nasz umysł nie uwolni kreatywnych właściwości ducha, nie zamanifestuje ich, jeśli nie przekroczymy granic małostkowego “mniej” i nie nauczymy się myślenia w kategorii “więcej”.’
Nie martw się o to jak miałbyś pomnażać swoje dochody. Jesteś istotą kreatywną a “potrzeba matką wynalazku”. Coś wynajdziesz. Liczenie na gotowe algorytmy to też domena leniwych, niezdyscyplinowanych ludzi.
Dla takich osób zarabianie pieniędzy to “ciężka praca” i rutyna a nie pasja i przygoda, twórcze zmienianie świata. Biorą wzór z innych ograniczonych ludzi i w ten sam sposób, “pokornie” myślą o sobie.
Najważniejsze jest to, byś myślał na dużą lub wielką skalę; tak wielką, jak to tylko dla ciebie możliwe.
To nauczy twój umysł i ciało nowych wzorców i nawyków, które będą sprzyjać twojej twórczej energii, twojemu wewnętrznemu geniuszowi.
Wszystko to jest w twoich rękach, wszystko to zależy od ciebie i tylko od ciebie.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: