Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Ukierunkować się na niezależność

Bywamy od siebie nawzajem zależni, bez wątpienia jako wspólnota ludzka zależymy od siebie nawzajem. Ale w jakim dzieje się to sensie? Jak dalece sięga ta zależność?
Zdaje się, że do samego wnętrza naszej istoty. Rzeczywiście kiedy jesteśmy zwróceni na zewnątrz i identyfikujemy się z rolami, jakie gramy przed innymi ludźmi, w tzw. społeczeństwie wydaje nam się, że zależność od innych sięga naszego prawdziwego “ja”. Czujemy się zależni pod względem istnienia. Gdyby nie inni – sądzimy – to nasze istnienie nie miałoby miejsca.
Takie wrażenie jest skutkiem utożsamienia własnego istnienia z istnieniem ciała fizycznego i jego warunków życiowych. Duchowe nauki głoszą, że nie jesteśmy swoimi ciałami i że nasze istnienie nie jest identyczne z istnieniem ciała.
W swojej prawdziwej istocie, w duchu możemy odkryć siebie jako absolutnie niezależnych i wolnych. Gdy zaczniemy rozwijać to doświadczenie, zmieniać się będą także nasze myśli, uczucia, słowa i czyny. Nasze działania i decyzje nakierowane będą na maksymalną niezależność.
Nie chodzi o to, byśmy robili coś raptownie. Niech to, co dokonane zostanie na zewnątrz jako różne akty samowyzwolenia, uniezależniania się będzie efektem wzrostu doświadczenia wewnętrznej, autentycznej i naturalnej wolności i niezależności.
Rozwijajmy się i działajmy w odpowiednim momencie, a nie na siłę, by zadośćuczynić idei wolności i bycia niezależnym.
Jest to jednakże istotnie ważne. Zapytaj się siebie: ile moich problemów z innymi wynika stąd, że jestem od nich uzależniony? Że nie praktykuję niezależności? Odkryjesz, że całe mnóstwo.
Skoro mieszkasz z kimś pod jednym dachem i ciągle się kłócicie albo gorszycie, to dlaczego się nie wyprowadzisz? Być może brakuje ci pieniędzy. Czy nie jest to zatem skutkiem braku niezależności finansowej? Albo przywiązałeś się do tej osoby, z którą nieustannie walczycie, a przywiązanie to stanowi uzależnienie.
Niezależność pod każdym względem. Nie mechaniczna ani abstrakcyjna. Chodzi o maksymalną niezależność, której nie tworzy intelekt czepiający się idei niezależności i wolności. Mam na myśli niezależność naturalną, duchową, absolutną. Nich nasze decyzje i działania będą manifestacją tej niezależności.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman:

Polecamy następujące produkty:

Radykalne wybaczanie
Colin Tipping
Odczytywanie aury
Richard Webster
Samoocena - RSR
Leszek Żądło